Evidea, Tiger Global’den 2 milyon dolar yatırım aldı
Arama
Yatırım

Evidea, Tiger Global’den 2 milyon dolar yatırım aldı

evidea tiger globalEvidea.com, önceki yatırımcısı Tiger Global’den 2 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha aldı. Bildiğiniz üzere Evidea, en son geçtiğimiz yıl yine Tiger Global’den ikinci tur yatırımını almıştı.

Üçüncü turda 2 milyon dolarlık bir yatırım daha alan Evidea, kurucu ortakları Tuğberk Keselioğlu‘dan aldığımız bilgilere göre bu yatırım Evidea’nın iyi gidişatını ivmelendirmek amacıyla alındı.

Yine edindiğimiz bilgilere göre, son 6 aydır büyüme hızını bozmadan verimlilik adına önemli aşamalar kaydetmeye başladıklarını belirten Evidea, maliyetleri düşürmeye çalışırken, kar marjı ve ciro artırımı konusunda da önemli adımlar attıklarını açıkladı. Karlılığa çok yakın bir durumda olduklarını, bunun da rekabetçi Türkiye pazarında zor bir durum olduğunu aktaran Keselioğlu, ciroları ile ilgili detayları ise paylaşmadı.

Tuzla’da 3000 m2’lik depoları ile hizmet veren Evidea, lojistiği tamamen içinde hallediyor ve bu da birim maliyetlerine çok olumlu şekilde yansıyor. Aldığımız bilgilere göre Evidea, teknoloji ve ürün yelpazesi tarafında yatırıma devam ederek, yakın bir zaman yeni arayüzünü de devreye sokacak. Bunun yanı sıra, Evidea.com mobil uygulamalarını da yayınlayacak.

Gelen yatırımla birlikte Evidea’nın hedef büyüttüğünü de anlamak güç değil. 1-2 yıl içerisinde ilk 10 e-ticaret firması arasında yer almayı hedefleyen Evidea, yurtdışı satışlarına da başlayacak.

Bu arada son olarak Webrazzi TV’deki Girişim Ofisleri programında Evidea ofisini ziyaret etmiştik. O bölümü buradan izleyebilir ve Evidea’nın ofisine göz atma şansı bulabilirsiniz.

Güncelleme: Aldığımız son duyuma göre, Evidea.com’un melek yatırımcısı olan Emre Kurttepeli, yarın gerçekleştirilecek olan Webrazzi Startup’13 etkinliğinde yapacağı konuşmasında, Evidea.com ve yatırımla ilgili bazı detayları da katılımcılarla paylaşacak.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (11)
 1. Oguz dedi ki:

  Bugun masallah erken kalkan yatirim aliyor.

 2. süleyman dedi ki:

  İnternet sektöründe yatırım yatırım üstüne geliyor bu ara, bizlerede yatırın biraz 🙂

 3. ismail dedi ki:

  güzel haber.

  bizler nasıl yatırımcı buluruz? 6 aydır üyelikten ve reklamlardan kazandığım, ekonomi içerikli 3 yıl önce açmış olduğum bir sitem var. biraz daha ilerlemek için destek fena olmaz, özellikle pazarlama konusunda.

 4. Bulent dedi ki:

  Tiger Global Management profilinde evidea yatırımını neden göstermiyorlar acaba bir bilginiz var mı? http://www.crunchbase.com/financial-organization/tiger-global

 5. Mehmet dedi ki:

  Maşaallah, yatırım üstüne yatırım haberleri geliyor.. daha çok yatırım haberi duymak dileğiyle..

 6. Ahmet dedi ki:

  http://www.sikayetvar.com/firma/detay/evideacom
  Onlarca müşterisini magdur eden bir firma yatırım alsa nolur almasa nolur!

 7. Gökhan dedi ki:

  Müsteri hizmetleri tek kelimeyle felaket, şikayetlere şaşmamalı.

 8. Salih Altay dedi ki:

  Herkesin şikayet aldığı aşikâr birden buyuduler Tiger bosa yatırım yapmaz evidea ve benzeri siteleri doğru politikalarla desteklemek lazım
  Hayırlı olsun

 9. Murat dedi ki:

  Evidea ekibine başarılar ancak Şikayetvar adlı sitedeki müşteri yorumları düşündürücü…

 10. Ibrahim Otcu dedi ki:

  Kanvas tablo konusunda sizlere önereceğim, kaliteli alışveriş yapabileceğiniz bir site, tablo konusunda çok iyiler http://tabloda.com/index.html

Bir Yorum Yazın