Evidea.com 2. tur yatırımını Tiger Global'den aldı [Son Dakika]
E-Ticaret

Evidea.com 2. tur yatırımını Tiger Global'den aldı [Son Dakika]

2010 – 2011 döneminde Etohum'dan yatırımıyla karşımıza çıkan Malzemem.com'un Emre Kurttepeli ve Tiger Global'den ilk tur yatırımını aldığını hatırlarsınız. Geçtiğimiz dönemde adını Evidea.com olarak değiştiren girişim, henüz öğrendiğimiz bir habere göre ikinci tur yatırımını aldı.

25 Mayıs tarihli belge ile resmi kayıtlara yansıyan sermaye artışıyla doğruladığımız yeni yatırım turunda da ilk yatırımcılardan Tiger Global'in adı geçiyor.

Henüz yatırımın detay bilgilerine sahip değiliz, ancak ilk yatırım turunda yüzde 32 pay sahibi olan Tiger Global'in bu kez 1 milyon doların üzerinde bir yatırım yaptığı duyumunu aldık. Yatırım sonucunda Evidea'nın değeri de 10 milyon dolar seviyesine yükselmiş.

E-ticaret konusunda Türkiye'nin her alanda yatırım potansiyeli taşıdığı ve dikey alandaki yatırımcı ilgisi bir kez daha doğrulanmış oldu. Konuyla ilgili yeni bilgiler almamız durumunda güncelleyeceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Dikkatinizi çektimi Dikeylerde neredeyse sadece Emre Kurttepelinin ortak olduğu girişimler yatırım alabiliyor. O girişimler haricinde yatırım alan bir elin parmaklarını geçmez gibi.

  2. arkadaslar belkı sacma bı soru olacak ama bu alınan yatırım tamamen ıstemı kulanlıyor yoksa verılen yuzde hısse seklınde sıtenın sahıplerınemı verılıyo yada her 2ısıdemı oluyo??

  3. bu kadar agır açılan sayfalarla nasıl yatırım aldılar akıllara zarar :))

    Server'ları 18 yy. dan kalma gibi..