50 milyon dolar değerlemeye ulaşan Evidea, Tiger’dan 3 milyon dolar yatırım aldı
Arama
E-Ticaret

50 milyon dolar değerlemeye ulaşan Evidea, Tiger’dan 3 milyon dolar yatırım aldı

evidea yatrmOnline yapı market Evidea bir süredir devam eden sessizliğini yeni bir yatırım haberiyle bozdu. Halihazırda yatırımcısı olan Tiger Global’dan bu kez üç milyon dolarlık yeni yatırım alan Evidea, son olarak 2013 yılında yine Tiger’dan iki milyon dolar yatırım almıştı. Geçen sürede büyümeye odaklanan girişimden aldığımız bilgiye göre, Emre Kurttepeli’nin de melek yatırımcısı olduğu Evidea yaklaşık 50 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Yatırımın, son üç yılda yıllık ortalama yüzde 200 oranında büyüdüğü bilgisini paylaşan Evidea’nın, bu büyümesini desteklediğini de söyleyebiliriz. Zira, 2013 yılında verimlilik konusunda yol kat ettiğini söyleyen Evidea, nakit akışını pozitife çevirmeyi başarmış. Bunda şirketin, IT, lojistik, pazarlama, İK, müşteri hizmetleri gibi alanlarda 30’dan fazla firmayla çözüm ortağı olarak çalışmasının da katkısı var.

Evidea’nın geçen sürede büyümesiyle ilgili göstergelerden bir diğeri de bugün Gebze’de yer alan 10 bin metrekarelik depo alanı. Girişim ev ürünlerinin dağıtımını daha önce Tuzla’daki 3 bin metrekarelik deposundan yapıyordu. Bugün Gebze’den günde ortalama 3 bin 500 paket sevk ettiğini belirten Evidea, merkezleri Türkiye, Almanya, Hollanda, Çin, Endonezya ve Yunanistan’da olan, toplam 550 tedarikçi firma ile çalışıyor. Evidea.com’da satılan ürünlerin toplam sayısı ise 120 bin.

evidea depo

Timur Tandoğar ve Tuğberk Keselioğlu’nun girişimi Evidea’nın çalışan sayısı 2013 yılından bugüne 60’tan 180’e çıkmış. Yine aynı dönemde yurt dışı açılımı planlayan Evidea, bugün Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ihracat yapar duruma gelmiş.

Tuğberk Keselioğlu yeni yatırımla planlarını “perakende sektörüne yönelik atılımlar, e-ticaret modelimizde yapacağımız inovasyonlar, alt yapı tarafında ülkemizin yeni tanıştığı teknolojilere geçmek” şeklinde sıralıyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. eser ercan dedi ki:

  Kolay operasyon değil,tebrikler,bu tarz büyük operasyonlarda alınan yatırımlar aynı zamanda kasada para bittiğini de gösterir,inşallah daha da büyütürler.

 2. Cem D dedi ki:

  Girişimcilik Zirvesi’nde bu arkadaşları dinledim, oldukça samimi insanlar, sonuna kadar hak ediyorlar. Daha güzel günler görürler umarım

 3. Sadiye Bilen dedi ki:

  Ev dikeyinde kimler geldi geçti Evidea kaldı helal olsun!

 4. Ceren Şengülesen dedi ki:

  Bu adamları yıllardır takip ediyorum ilk 10 eticaret sitesinde yerleri sabit gibi geliyor bana

 5. Esra G. dedi ki:

  Etohum yatırımlarında şimdiye dek tek başarı buradan geldi sanırım. ikinci başarı c2m den bekleniyor. Evidea yatırımlar sonrası şımarmaması ile de ünlü sanırım 🙂 bunun karşısında pek çok örnek var ama yazmak ayıp olur 🙂

 6. Ahmet Alan dedi ki:

  Kimler geldi kimler geçti bu segmentte, ama gerek müşteri memnuniyeti gerekse kaliteli ile ayakta kalabilenlerin en başında gelir evidea defalarca alışveriş yapmış biri olarak söylüyorum ki inşallah büyüme hızları dahada artar. Gerçekten kalite tesadüf değil.

 7. Doğru iş ve doğru uygulamalar neticesinde elde edilen bir başarı. Tebrik ederim.

 8. tesettür abiye dedi ki:

  yıllardır sessiz sedasız başarılarını sürdürüyorlar helal olsun

 9. hasan dedi ki:

  MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ DİYE BİR OLAY YOK BİR ÜRÜN İADESİ İÇİN 2 HAFTADIR MUHATAP BULAMIYORUM.

 10. Nil dedi ki:

  Musteri temsilcisi diye bisey yok. Mailerime cevap alamiyorum. Ürünü 2 hafta icinde kargoya verecegiz diyolar ürünleri veriyorlar sonra eksik gonderdik degip urunleri kargoda bekletiyolar. Bizi salak zannettiniz heralde. Gelen ürünler ise eksik ve hatali montaj yerleri ile geliyor. Derme catma urun gönderiyorlar. Bence once bir sistemlerini duzeltmeleri gerek. Sahtekarlikla is yurutulmez. Ben simdiye kadar bir urun siparis ettim ailem haberim olmadan bir ürün siparis etmis. Ikisinde de ürünler eksik geldi. Bir musteriyi kazanmak varken kaybetme ile nereye kadar giderler bilmiyorum. Ben kimseye evideayi tavsiye etmiyorum. Kacin kurtarin kendinizi.

 11. Volkan dedi ki:

  2015 den 2017 ye hiç bir şey değişmemiş. Özellikle ürünlerin iptal edilememesi için İPTAL butonlarını çalışmıyor. Bi hata yapıp alışveriş yaptıysanız iptal etmemek ve para iadesi vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Her seferinde iptal işleminiz başlamıştır deyip ürünü kargoya verip zorla satmaya çalışıyorlar.Ürünleri derma çatma ve kalitesiz. Nil hanım gibi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yatırım şirketleri de umarım işlerine saygı duyan şirketlere yatırım yapmayı seçerer.

 12. BÜLENT DÜZENLİ dedi ki:

  HER KİM BU SİTEDEN ALIŞVERİŞ YAPARSA HAYATININ HATASINI DA YAPMIŞ OLUR.BİLDİĞİNİZ SANAL DOLANDIRICI BUNLAR. 550 TL PARAM GİTTİ.ALACAĞIMI DA ZANNETMİYORUM. EVİDEA YA SAKIN BULAŞMAYIN. SÜSLÜ PÜSLÜ SİTELERİNE ALDANMAYIN.

 13. Tedarikçi dedi ki:

  Tedarikçisine para ödemeyi sevmeyen, verdiği sözleri tutmayan, havada 50 takla atan firma. Suları çok ısındı.

Bir Yorum Yazın