50 milyon dolar değerlemeye ulaşan Evidea, Tiger'dan 3 milyon dolar yatırım aldı

50 milyon dolar değerlemeye ulaşan Evidea, Tiger'dan 3 milyon dolar yatırım aldı

Online yapı market Evidea bir süredir devam eden sessizliğini yeni bir yatırım haberiyle bozdu. Halihazırda yatırımcısı olan Tiger Global'dan bu kez üç milyon dolarlık yeni yatırım alan Evidea, son olarak 2013 yılında yine Tiger'dan iki milyon dolar yatırım almıştı. Geçen sürede büyümeye odaklanan girişimden aldığımız bilgiye göre, Emre Kurttepeli'nin de melek yatırımcısı olduğu Evidea yaklaşık 50 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Yatırımın, son üç yılda yıllık ortalama yüzde 200 oranında büyüdüğü bilgisini paylaşan Evidea'nın, bu büyümesini desteklediğini de söyleyebiliriz. Zira, 2013 yılında verimlilik konusunda yol kat ettiğini söyleyen Evidea, nakit akışını pozitife çevirmeyi başarmış. Bunda şirketin, IT, lojistik, pazarlama, İK, müşteri hizmetleri gibi alanlarda 30'dan fazla firmayla çözüm ortağı olarak çalışmasının da katkısı var.

Evidea'nın geçen sürede büyümesiyle ilgili göstergelerden bir diğeri de bugün Gebze'de yer alan 10 bin metrekarelik depo alanı. Girişim ev ürünlerinin dağıtımını daha önce Tuzla'daki 3 bin metrekarelik deposundan yapıyordu. Bugün Gebze'den günde ortalama 3 bin 500 paket sevk ettiğini belirten Evidea, merkezleri Türkiye, Almanya, Hollanda, Çin, Endonezya ve Yunanistan'da olan, toplam 550 tedarikçi firma ile çalışıyor. Evidea.com'da satılan ürünlerin toplam sayısı ise 120 bin.

evidea depo

Timur Tandoğar ve Tuğberk Keselioğlu’nun girişimi Evidea'nın çalışan sayısı 2013 yılından bugüne 60'tan 180'e çıkmış. Yine aynı dönemde yurt dışı açılımı planlayan Evidea, bugün Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ihracat yapar duruma gelmiş.

Tuğberk Keselioğlu yeni yatırımla planlarını "perakende sektörüne yönelik atılımlar, e-ticaret modelimizde yapacağımız inovasyonlar, alt yapı tarafında ülkemizin yeni tanıştığı teknolojilere geçmek" şeklinde sıralıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.