Kendi reklam teknolojisini üreten video reklam satış ağı Clipkit, 1.5 yıldır Türkiye'de faaliyette [Girişim Ofisleri]
Webrazzi TV

Kendi reklam teknolojisini üreten video reklam satış ağı Clipkit, 1.5 yıldır Türkiye'de faaliyette [Girişim Ofisleri]

Türkiye ofisini önceki yıl açsa da satış anlamında faaliyetlerine 2014'ün Ağustos ayında başlayan Clipkit, Almanya merkezli  bir dijital video reklam satış ve yönlendirme network'ü. Clipkit Turkey adıyla ülkemizde operasyonları yürüten şirket, premium network'lerin envanterlerini arka planda Clipkit teknolojisiyle birleştirerek tematik kanallara yönlendiriyor ve video içerik üzerinden ajans ve reklamverenlere katma değer yaratıyor. Detayları Webrazzi ekibini ağırlayan Clipkit Turkey Satış Direktörü Uğur Öngel'den dinleyebilirsiniz. Girişim Ofisleri dizimizin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (16)
 1. Video montajını yapan arkadaşın elinden öpüyorum. Yav iki lafı anlatamadı. Dinliyorum halaaa bocalıyor yok teknoloji teknoloji... başka laf yok teknoloji :D. Bide katma değer diyor nedir katma değer? Sen o trafiğe ne katıyorsun? Sana aç algoritmanı göster demiyor adam ne yaptığını anlat diyor. Bu adam nasıl bir ürün satabilir yav? Batar bunlar.

  1. Ihtiyaar Ihtiyaar

   Aynen katılıyorum. Bir cümleyle anlatılacak basit bir iş fonksiyonları var aslında:kişilerin ilginlik ve alışkanlıklarına göre big datadan ilgili video içeriği toplayıp yine ilgili olabilecek reklamverenin reklamını da önüne koyup dayatmak. Bunlar kızdığımız eski sanayiiciye de rahmet okutacaklar...

   1. Ali Can Kamiloğlu Ali Can Kamiloğlu

    Selamlar,

    Kullandığımız teknolojilerden birini çok güzel özetlemişsiniz. Teşekkür ederiz.

    Bunun dışında eğer sanal ortamdaki reklamlar sizi rahatsız ediyorsa cihazlarınıza kurabileceğiniz basit uygulamalarla bunları engelleyebilirsiniz.

    Saygılar,

   2. Ihtiyaar Ihtiyaar

    Yanıtınız için teşekkürler ALİ CAN bey. Asıl sorun iş modeliniz ya da teknolojinizde değil. Dijital devrimin ruhunu anlayamayan reklamverenlerde. Post kapitalist süreci yoğun olarak yaşamaya başlayan günümüz dünyasında, markaların süre gelen vaadleri, fayda önerileri ve hatta kitlesel üretim pazarlama modelleri çalışmıyor (coca cola ,koka kola hatta sen ne istersen benim adım olsun demek zorunda kalıyor). Gençler çalışırken (ki artık bu klişe plaza Amerikan rüyasını da yemiyorlar)iş ahlakını ve birey özgürlüklerini sorguluyor, yaratıcılık ve kollektif fayda yoksa ben yokum diyorlar. Bunlar tüketici olarak da aynı tutumlarını satınalma süreçlerine de taşıyorlar. TV reklamları ortak izlenme plartformu olarak yayın yapar ve gelir modeli olan reklamlarını başlamadan önce uyarıcı ayıraçla reklam kuşağını belirtirler. Oysa her bireyin cebinde taşıdığı en kişisel araçları olan mobil cihazlarında "zorunlu maruz bırakma" modeli ile reklamların dayatılması,onlar için kişisel alanlarına tecavüzden farksızdır. Evet teknoloji engelleri aşmada bir yol mutlaka bulur ama bu teknolojiyi geliştirme motivasyonunuzu veren ve kullanım alanlarınızı daha doğrusu reklamverenlerin bizatihi kendileri ve var olma şekilleri, kitlesel iletişim formatları(içerikleri de) artık anlamlarını yitirmektedir. Bu beni de önce acıtan ama sonra geliştiren gerçeği,15 yıllık reklam yönetmeni, yaratıcı yönetmenlik ve ajans sahipliği geçmişime dayanarak söylüyorum.Enerjimizi eski dünyanın artıklarını biraz daha yaşatmaya değil yeni dünyayı yaratmaya harcamamız gerekiyor diye düşünüyorum.

 2. Teknoloji dediği, tag'liyor videoları.

 3. Seyfettin Sucu Seyfettin Sucu

  Videoyu 3 kişi izledik. Tahta üzerinde anlatılan bölümü geriye alarak 2 kez izledik. Üç kişi de ne iş yapıldığını farklı algılamış ve herkes birbirine farklı anlattı. Uğur Bey, siz ne iş yapıyorsunuz? :)

 4. Çok fazla da sıkıştırmamak lazım belli ki altta yatan teknolojiyi anlatmamak için özel bir çaba sarfediyor ki bunda da son derece haklı ama bunu yaparken olayı tam olarak anlatamıyor o ayrı...

  1. Ali Can Kamiloğlu Ali Can Kamiloğlu

   Ertan selamlar, emin ol gizli saklı bir iş yapmıyoruz :) Uzun bir video belli bir montajdan geçtiği için anlaşılmaz noktalar olmuş olabilir. Eğer clipkit ve video reklamcılık ile ilgili ilgileniyorsan bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsin. Sevgiler.

 5. Ali Can Kamiloğlu Ali Can Kamiloğlu

  @Serkan selamlar, videoda sana kendimizi iyi anlatamamış belli ki.. www.clipkit.com.tr 'den detaylı bilgi alabilirsin ya da istersen benimle iletişime geçebilirsin ([email protected]). Sana clipkit'i anlatmak mutluluk duyarım :)

  @Faruk merhaba, videoları taglemiyoruz. Kullandığımız teknolojilerle ilgili detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsin ya da seninle bir sunum paylaşabilirim dilersen.

  @Seyfettin selam, Türkiye'de kullandığımız teknolojiler ve yaptığımız işin daha önce bir benzeri olmadığı için bir karışıklık yaşamışsınız sanırım. Sosyal medya hesaplarımızdan ya da internet sitemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Karışıklık hala devam ederse yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

  1. Technonur Technonur

   yaptiginiz tavsiyeye dayanarak sitenizi inceledim fakat ya benim ögrendigim türkce yetersiz yada siz isi yeterince ciddiye almiyorsunuz ki reklam sektöründe dil olayin yaklasik %90nini cözen bir faktör oldugu halde. Inanin asagidaki satirlari birden fazla okumama ragmen anlamadim google translate dahi cok daha iyi cevirir diye düsünüyorum.

   Güvenli Erişim - onlar SSL ile yüzey Klip Kit güvenli iletişim bağlantıları kurmak, böylece (ayrıca adlandırılan API bitiş noktası) müşteri erişim noktaları, güvenli HTTP erişimi (HTTPS) sağlar.

   Entegre Güvenlik Duvarları - Biz yerleşik güvenlik duvarları kullanarak bizim kontrol sistemlerine erişim alabilirsiniz - tamamen tamamen özel kamu, ya da herhangi bir aşamada arasında.

   Şifreli veri depolama - Müşteriler 256 güvenli bir simetrik şifreleme standardı 256-bit anahtarlar ve saklanan verilerin Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) ile nesneleri otomatik olarak şifreleyebilirsiniz.

   1. Ali Can Kamiloğlu Ali Can Kamiloğlu

    Onur selamlar, değerlendirmelerin için teşekkürler. Mutlaka dikkate alıp tekrar gözden geçireceğiz. İşimizi çok ciddiye alarak yaptığımızdan hiç şüphen olmasın. Konuya ilgi duyuyorsun sanırım, yaptığım 2.tavsiyeyi de değerlendirerek benimle iletişime geçebilirsin.

    İyi haftalar.

 6. Gökhan Gökhan

  Ne is yaptiklari cok acik bence, satisi yapan arkadas bazi cumleleri birden fazla kullandigi icin, ayni yerde bocaliyormus gibi oldu.

  Ofise giristeki tahtaki liste aktif musteri listesi ise, tebrik etmek lazim.

  1. Ali Can Kamiloğlu Ali Can Kamiloğlu

   Gökhan selamlar, kullandığımız teknolojiler Türkiye'de "ilk" olduğu ve yayıncılar ile medya planlama ajansları arasında bir köprü gibi kendimizi konumlandırdığımız için yaptığımız iş karışık gelebiliyor bazen. Bunları kuruluş zamanımızda yaşadığımız için alışkınız anlaşılmama durumlarına. Yavaş yavaş böyle videolarla anlatacağız kendimizi.

   Türkiye'nin en büyük markalarına video pazarlama çözümleri sunuyoruz. Düşüncelerin için teşekkürler :)

   Sevgiler,

 7. Beren Su Küçükçalı Beren Su Küçükçalı

  Ben de ilk dinlediğimde çok net anlayamadım ama Ali Can Bey'in anında paylaştığı cevaplar ışığında internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını inceleyince tam olarak ne iş yaptıklarını hatta ne kadar farklı işler yaptıklarını anladım. Şu video çok işime yaradı bu arada arkadaşlar : https://www.youtube.com/watch?v=dfBtkY_Ug00 . Şirketin 3 üst düzey yöneticisinden dinleyince farklı işler yaptıklarını anlayacaksınız.

  1. Ali Can Kamiloğlu Ali Can Kamiloğlu

   Beren Hanım selamlar,

   İlginiz ve anlamak için ayırdığınız vakit için teşekkür ederiz.

   Sevgiler,

 8. Fethullah Yıldız Fethullah Yıldız

  https://www.youtube.com/watch?v=tks7BxWLbIs

  bu video daha açıklayıcı olmuş