Microsoft, Surface Book i7 ve Surface Studio'yu tanıttı

Microsoft, Surface Book i7 ve Surface Studio'yu tanıttı

Microsoft, New York'da gerçekleştirdiği etkinlikte Surface ailesinin yeni üyelerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Apple'ın yeni Macbook Pro'ları duyuracağı etkinliğin bir gün öncesine denk gelen lansmanda, Surface Book i7 ile Surface Studio modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Surface Studio ürünü masaüstü ve hepsi bir arada PC olarak konumlandırılırken, Surface Book i7 ise hem güçlü bir dizüstü bilgisayar hem de bir tablet bilgisayar formatında oldukça güçlü bir tasarımla geliyor.

Surface Book i7, adından da anlaşıldığı üzere Intel'in i7 serisi yeni nesil Skylake işlemcilerini kullanıyor. Yeni sistem ilk modeline göre yüzde 30 daha fazla pil ömrü sunuyor. Cihaz tam şarjla, eşzamanlı video oynatarak işlem yaparken 16 saate kadar çalışıyor. Kısacası bu güçlü dizüstü bilgisayar ile oyun oynamak ya da daha zorlu işlemler yapmanız durumunda bu süre biraz daha kısalacak. Fakat yine de zamanlama olarak güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Ekran kartı olarak Nvidia GeForce GTX 965M'i kullanma kararı alan Surface Book i7'nin 3 ayrı konfigürasyona sahip olarak geliyor. Bu 3 modeldeki farklar ise bilgisayarların işlemci ve kapasiteleri. 8GB RAM ve 256GB'lık SSD diskli sürüm 2399 dolar, 16GB RAM ve 512GB'lık SSD diskli sürüm 2799 dolar, 16GB RAM ve 1TB'lık SSD diskli versiyonu ise tam 3299 dolardan satışa sunulacak. Microsoft, Surface Book ailesinden böylece i5 işlemciyi çıkartmış oluyor ve yeni seriye ismini veren i7 işlemcisi tüm modellerde sabit kalıyor.

Tamamen yeniden tasarlanmış Surface Book i7, oldukça şık bir görünüme sahip. Kimi zaman Macbook'a benzetilmekle eleştiriliyor olsa da, Microsoft karakteristiğini taşıması ve tablete de dönebiliyor olması ya da ekranın ters çevrilerek kullanılabilmesi gibi özelliklerle dikkat çekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=A1OsmndtIrY

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.