Sistembul.com Türkiye'nin yazılım kataloğu olmak istiyor

Sistembul.com Türkiye'nin yazılım kataloğu olmak istiyor

Bu yılın Ağustos ayında kurulan Sistembul.com, Türkiye'nin yazılım ürünleri kataloğu olmak istiyor. Yazılım ürünleriyle kullanıcı yorumlarını bir araya getiriyor.

Sistembul, ERP yazılımlarından CRM ürünlerine, iş zekası çözümlerinden POS sistemlerine kadar geniş bir yelpazeden yazılım çözümlerin yer veren bir portal. Gerek bireysel kullanıcıların gerekse KOBİ ve büyük ölçekli şirketlerin ihtiyaçlarına yanıt vermek istiyor ve dizindeki ürünler farklı platformlara göre filtrelenebiliyor.

sistembul-sistem

Sistembul'un kurucusu Emre Avcı, üniversitede fizik eğitimi aldıktan sonra kariyerine SAP danışmanı olarak devam eden bir girişimci. Bir yıl gibi bir sürede geliştirdiği Sistembul'daki ürünlerin 10 kişilik bir ekip tarafından girildiğini paylaşıyor. Şu anda 250'den fazla ürünü listelediklerini ve bir yıl içinde 5 bin ürünü kapsamak istediklerini de ekliyor.

Sistembul'da hem yerli hem de yabancı profesyonel yazılımlar listeleniyor. Ziyaretçiler sosyal ağ hesaplarıyla üye olup ürünlere yorum ekleyebiliyor veya ürünlerini Sistembul'da tanıtabiliyor. Şu anda çeşitli makalelerle kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışan girişim, yakında ürün tanıtım videolarına da yer vermeyi hedefliyor.

sistembul-yazilim

Ülkemizde hem nicelik hem de nitelik bakımından yazılım ürünlerinin yükselişte olduğunu söylemek mümkün. Tabi bu durum seçim yapma işini de zorlaştırıyor. Sistembul.com elbette arayüz açısından daha iyi olabilirdi fakat şimdilik ihtiyacı karşılayan bir platform olduğu söylenebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.