Google en uygun uçak bileti aramalarına fiyat izleme ve bildirim özelliklerini ekliyor

Google en uygun uçak bileti aramalarına fiyat izleme ve bildirim özelliklerini ekliyor

Google, seyahat aramalarında bilet bulmanızı sağlayan aracını güncelledi. Bugüne kadarki benzer güncellemelerden farklı olarak mobil öncelikli olarak gelen yenilikle birlikte Google, uçuş fiyat uyarılarıyla en uygun uçuş biletini bulmanıza yardımcı oluyor.

Google Flights'a eklenen fiyat bildirimi özelliği, Google üzerinden yaptığınız uçuş aramalarında eğer belirli bir uçuş seçtiyseniz, Google proaktif bir şekilde seçtiğiniz uçuşun fiyatının ne zamana kadar geçerli olduğunu ve şimdi alırsanız ne kadar tasarruf edeceğinizi size söyleyebiliyor. Bununla birlikte rotaya kara verip, uçuş seçiminizi yapmadıysanız, Google, bu rota için en iyi fiyatı bulmanıza yardımcı olabilecek ip uçlarını mini kartlarla size gösteriyor. İp uçları arasında alternatif havaalanları ve günleri ekleyen Google, kartın üzerine dokunduğunuzda size, uçuş fiyatlarının ne zaman yükseleceği gibi  daha detaylı bilgiler verebiliyor.

Seyahat planlamasına yardımcı olan Google Flights, kullanıcıların tavsiye edilen uçuşları takip etmesini ve bu sayede gelişmelerle ilgili bildirim almaya devam etmesini de sağlıyor. Örneğin, takip ettiğiniz uçuşun fiyatında artış bekleniyorsa Google size e-posta gönderiyor. Uçuş fiyatı gerçekten yükseldiğinde de yine bildirim alıyorsunuz.

Google Flights ile birlikte otel aramalarını da güncelleyen Google, otel arama sonuçlarında sezon fiyatlarını baz alarak, ortalamadan daha düşük fiyat teklifi sunan otelleri işaretliyor. Google'ın seyahat ve otel fiyatları için kaynağı, tahmin edebileceğiniz gibi, geçmiş veriler, bu nedenle küçük hatalar beklemekte fayda var. Buna karşın Hopper gibi mobil uygulamaların gördüğü ilgi, Google'ın oldukça kullanışlı bir servis sunmaya başladığını da doğruluyor. Google özelliği Google Flights'ın kullanılabilir olduğu tüm ülkelerde önümüzdeki birkaç hafta içinde devreye alacağını belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.