Online emlak danışmanı Yuvako, müşterileri emlakta 3D gezintiye çıkarıyor

Online emlak danışmanı Yuvako, müşterileri emlakta 3D gezintiye çıkarıyor

Türkiye'de deneyimli dört girişimci bu kez emlak danışmanlığını dijitalleştirmek için geliyor. Online bir emlak danışmanı gibi çalışan Yuvako'yu kuran Altay Tınar, Melih Herman, Selen Erdem ve Can Erenberk geleneksel gayrimenkul kiralama ve süreçlerine müşteri memnuniyeti odaklı çözümler getirerek; müşterilerin hızlı, kolay ve kârlı anlaşmalar yapmalarını sağlıyor.

Yuvako'nun kurucu ortaklarından Altay Tınar eşi Elif Tınar ile birlikte Eniyihekim.com'u kurmuş ve 2014'te DocPlanner satışıyla başarılı bir exit yapmıştı. Bu başarıda pay sahibi Selen Erdem ve Can Erenberk ise 2016'ya kadar Altay Tınar'la birlikte çalıştı. Diğer kurucu ortak, Melih Herman ise bugün yüz binlerce üyeye ulaştığı belirtilen mobil sosyal moda platformu FashionTalks’un kurucu ortağı. Yuvako'yu geçtiğimiz Ağustos'ta hayata geçiren dörtlü Türkiye'de  gayrimenkul satış ve kiralama süreçlerinde online ilan siteleri ve offline emlak danışmanları arasında sıkışıp kalması sorununu adresliyor.

Henüz masaüstü öncelikli Yuvako'nun online emlak danışmanlık servisi, kullanıcı deneyimiyle farklılaşmak istiyor. Yuvako.com sitesinde konuma göre aradığınız emlakların detaylı fotoğrafları ve açıklamaları, ince eleyip sık dokuyan müşterileri tatmin edebilecek düzeyde. Bununla birlikte Mahalle Rehberi uygulaması, evle birlikte muhit seçerken aklınıza takılan sorulara, yazılı ve görsel içeriklerle cevap vermeyi amaçlıyor. Bugün Kadıköy'ün 21 mahallesini kapsayan rehber oluşturulurken, 8 bin kareden fazla fotoğraf çekildiğini paylaşıyor Yuvako kurucu ortağı Can Erenberk.

3d-ornek

Ev arayan kişiler Yuvako'ya başvurduğunda, Yuvako, bir emlakçı gibi kendi portföyünü ve tüm piyasayı tarıyor.  Eşleştirmeyi daha doğru yapmasını sağlayacak özel bir algoritmayla çalıştığını söyleyen Yuvako, müşterilerin beğendiği aday emlakları 3D gezmesini sağlıyor. 3D videolar, evlerini Yuvako ile kiralamak isteyen mülk sahiplerine Yuvako tarafından ücretsiz olarak sunuyor. Henüz, yaygın kullanımına şüphe ile bakılsa da, 3D video ile mekan gezintileri, 360 derece çekimlerin yaygınlaşması ve ucuzlamasıyla, Yuvako'nun sanal gerçekliği (VR) yaygın bir şekilde kullanan ilk emlak danışmanlarından biri olmasını sağlayabilir. Bunun da, fiziksel emlak ziyaretlerine göre, emlakçılar için zaman, maliyet ve ev sahipleri için konfor avantajı yaratacağı ortada.

Yuvako, ev portföyünü Ekonomik, Yatırım, Premium ve High End segmentleri altında ayrıştırarak farklı ihtiyaç ve talepleri olan kesimlerden alıcı ve satıcılara hizmet veriyor. Portföyünde 175 Bin TL’den başlayan ekonomik seçenekler, kentsel dönüşüm fırsatı sunan 500-600 bin TL bandında daireler ve çok daha üst fiyat seviyesinden alternatifler bulunabiliyor. Seçeneklerin çoğalmasının zaman alacağını tahmin etmek zor değil, bununla birlikte servisin, ilan siteleri gibi çok büyük kitlelere ulaşmasını beklememek de gerekiyor.

Emlak danışmanlığı, Türkiye'de fiyat kalite performası açısından en çok şikayet edilen servislerden biri. Yuvako'nun bu servise iyi bir alternatif olması için, uzun vadede aracılık rolünü gittikçe daha önemsiz hale getirmesi gerekiyor. Zira disruption öyle ya da böyle tüm aracıların aleyhine çalışıyor. Bu, girişimi daha önce benzer bir yoldan ilerleyen ancak bir süre sonra kapanan metrekare.com'un hazin sonundan da koruyabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.