ABD pazarına hazırlanan Twentify yeni yatırım alıyor
Yatırım

ABD pazarına hazırlanan Twentify yeni yatırım alıyor

twentify-bounty-poster

Twentify yeni bir yatırım alıyor. Webrazzi'nin bugün başlayan Online Konferans serisinin ilk bölümü Webrazzi Online: SaaS'ta, Twentify CEO'su İlker İnanç'ın paylaştığı haber, ABD pazarına hazırlanan girişim için önemli bir kaldıraç olacak.

Webrazzi Arena 2015 şampiyonu Twentify, geçtiğimiz Şubat'ta mobil uygulaması Bounty üzerinden 100 bin kullanıcıya ulaştığını ve yurt dışına açıldığını duyurmuştu. Süreçle ilgili güncellemeleri Webrazzi Online'da paylaşan İlker İnanç, bugüne kadar Kanada, Ukrayna, Güney Afrika, Tayland, Nijerya ve Meksika’ya açıldıklarını paylaştı. Hızlı bir büyüme sürecine giren Twentify'ın, Bounty uygulamasının kullanıcı sayısı ise bugün 200 binden fazla. Bu kullanıcıların yüzde 70'e yakını ise Türkiye'den geliyor.

İşletmelere mobil iş gücü yönetim platformu olarak hizmet veren Twentify'ın yeni yatırımıyla ilgili detaylar ise henüz net değil. Altı sıfırlı olması beklenen yatırım süreci, bugün yalnızca Türkiye'den yatırımcıların katılımıyla devam ediyor ancak kısa süre içinde turun kapatılması planlanıyor. Yatırım seri A'dan ziyade bir ara tur olduğu ve Twentify'ın ABD pazarına girişi için kullanılacağı ise notlar arasında.

Halihazırda toplam sayısı 100'den fazla küresel araştırma şirketi ve kurumsal marka ile çalışan Twentify, ABD pazarında önemli bir talep ile karşılaştığını da paylaşıyor. Twentify ilk etapta ABD'de ofis açmak yerine buradaki operasyonlarını Kanada'daki ofisinden yönetmeyi planlıyor.

Twentify'ın yeni yatırımı ve ABD planlarıyla ilgili yeni detaylar elimize ulaştıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Twentify CEO'su İlker İnanç ile birlikte bugün yeni yatırım turunu duyuran Insider CEO'sı Hande Çilingir'ın katıldığı Webrazzi Online: SaaS için bağlantıyı izleyebilirsiniz.

Yorumlar (4)
  1. Biz pıtırcıklar bu haberi beğendik ve Webrazzi'yi seviyoruz. :)

  2. Dogrucudavut Dogrucudavut

    en baştan hızlı büyüyen ve başarılı olma ihtimali yüksek bir girişim görüntüsü çiziyordu. emek sarfeden tüm ekibi tebrik etmek lazım. fakat bir soru var kafamda : twentify saas mıdır?

    bence değildir. arz ederim.

  3. Değerleme yükseltme, yemleme ;) ne kadar çok bal o kadar çok ayı diye bir deyiş vardır ;) atalarımız görmüş bu günleri.

  4. insanların emekleri ile oynayan bir firmaya nasıl yatırım yaparlar aklım almıyor. Öncelikle kullanıcılar bu firmayı sevmiyor ki google playdan,apple storeden, eksi sözlükten sorumlara bakın bir çok kullanıcı gereksiz saçma şekilde görevlerinin iptall edildiğini belirtiyor.