300 bin bağışçıya ulaşan Yuvarla, Boyner'in fiziksel mağazalarına geliyor

300 bin bağışçıya ulaşan Yuvarla, Boyner'in fiziksel mağazalarına geliyor

Kuruluşunun ikinci yılında geçmiş performansına ilişkin güncellemeleri paylaşan Yuvarla, Boyner kanatları altında büyümeye devam ediyor. Online alışverişlerde Online alışverişlerde, müşterilerin toplam tutarın küsuratını yukarıya yuvarlayarak aradaki farkı seçtikleri sivil toplum kuruluşuna (STK) bağışlamasını sağlayan Yuvarla, bugüne kadar 276 bin 733 alışverişçiyi bağışçıya çevirdiğini paylaşıyor. Kıyas için yaklaşık bir yıl önce bu sayı 117 bindi.

Yuvarla'nın açıkladığı bilgilere göre ulaştığı kişi sayısıyla birlikte kişilerin yaptıkları bağış miktarı da artıyor. 2015 yılında kişi başı ortalama 1.22 TL bağış yapılan Yuvarla üzerinden 2016'da yapılan bağış ortalaması 1.49 TL'ye çıktı. Yuvarla bu sayede 16 STK için toplam 354 bin TL kaynak yarattı. Bu bağışların 100 bin Boyner Grup şirketlerinin e-ticaret siteleri (morhipo.com, boyner.com.tr, beymen.com, network.com.tr, fabrika-tr.com, divarese.com.tr) üzerinden gerçekleşti.

Yuvarla kurucuları Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz
Yuvarla kurucuları Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz

Boyner Grup, bugüne kadar desteklediği Yuvarla'nın büyümesini hızlandıracak bir adımı da yakında atıyor. Online alışverişlerle başlayan girişim, fiziksel mağazalara da açılıyor. Önümüzdeki dönemde Boyner mağazalarında da konumlandırılması planlanan Yuvarla, kasada ödeme yapan müşterilere de ulaşacak. Online deneyimi offline'a uyarlayacak olan girişim, böylelikle daha fazla bağışçıya ulaşma şansı yakalayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.