300 bin bağışçıya ulaşan Yuvarla, Boyner’in fiziksel mağazalarına geliyor
Arama
Girişim

300 bin bağışçıya ulaşan Yuvarla, Boyner’in fiziksel mağazalarına geliyor

Yuvarla bagis yapmak

Kuruluşunun ikinci yılında geçmiş performansına ilişkin güncellemeleri paylaşan Yuvarla, Boyner kanatları altında büyümeye devam ediyor. Online alışverişlerde Online alışverişlerde, müşterilerin toplam tutarın küsuratını yukarıya yuvarlayarak aradaki farkı seçtikleri sivil toplum kuruluşuna (STK) bağışlamasını sağlayan Yuvarla, bugüne kadar 276 bin 733 alışverişçiyi bağışçıya çevirdiğini paylaşıyor. Kıyas için yaklaşık bir yıl önce bu sayı 117 bindi.

Yuvarla’nın açıkladığı bilgilere göre ulaştığı kişi sayısıyla birlikte kişilerin yaptıkları bağış miktarı da artıyor. 2015 yılında kişi başı ortalama 1.22 TL bağış yapılan Yuvarla üzerinden 2016’da yapılan bağış ortalaması 1.49 TL’ye çıktı. Yuvarla bu sayede 16 STK için toplam 354 bin TL kaynak yarattı. Bu bağışların 100 bin Boyner Grup şirketlerinin e-ticaret siteleri (morhipo.com, boyner.com.tr, beymen.com, network.com.tr, fabrika-tr.com, divarese.com.tr) üzerinden gerçekleşti.

Yuvarla kurucuları Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz
Yuvarla kurucuları Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz

Boyner Grup, bugüne kadar desteklediği Yuvarla’nın büyümesini hızlandıracak bir adımı da yakında atıyor. Online alışverişlerle başlayan girişim, fiziksel mağazalara da açılıyor. Önümüzdeki dönemde Boyner mağazalarında da konumlandırılması planlanan Yuvarla, kasada ödeme yapan müşterilere de ulaşacak. Online deneyimi offline’a uyarlayacak olan girişim, böylelikle daha fazla bağışçıya ulaşma şansı yakalayacak.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Serkan dedi ki:

  Az önce iceledim yuvarla sistemini, yalnız bu sistemin kendine sağladığı gelir sistemi nedir anlayamadım, nasıl para kazanıyor bu adamlar? Çünkü yapılan bağışın tamamını kuruma aktarıyorlar, kendilerine ne kalıyor?

  1. Çağdaş dedi ki:

   Büyük ihtimal bağış yapılan kurum aylık yapılan toplam bağışın %’lik bir kısmını bunlara ayırıyor. Sen bağışını x kurumuna yapıyorsun ama x kurumuda bunlara para kazandırıyor mutualist bi ilişki 🙂

  2. Emre Danacı dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey, ben Emre Danacı, Yuvarla kar amacı gütmeyen bir sosyal girişim olarak, sürdürebilirliği sağlamak yani kendi faaliyetlerini finansa edecek şekilde planlanmıştı fakat açık sözlü olmak gerekirse şu anda bu noktadan biraz uzakta.. Yuvarla, sistemi kullanan markalardan bazılarının gönüllü ve cüzzi finansal desteği ve 16 STK’nın ayda ortalama ödediği 45 TL ile ilerliyor =) Yani para kazanmak için yapılan bir girişim değildir.. Biz Yuvarla’nın girişimcileri olarak ticari girişimimiz http://www.fonzip.com ile şu anda kendimizi finanse ediyoruz. 2017 yılında ise Yuvarla tüzel kişiliğini bir derneğe çevirerek uyumuyoruz ki yoluna devam edecek..

Bir Yorum Yazın