Hürriyet, Facebook Messenger haber botunu devreye aldı

Hürriyet, Facebook Messenger haber botunu devreye aldı

Hürriyet, chatbot'ların haberlerin dağıtımında kullanılması konusunda Türkiye'de öncülerden biri oldu. Facebook Messenger üzerinde çalışan haber botunu devreye alan Hürriyet, okurların haberleri doğrudan Facebook'un popüler mesajlaşma uygulamasından almasını sağlıyor.

Hürriyet chat bot'unu Hurriyet.com.tr Facebook Sayfası'na mesaj göndererek doğrudan kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Birkaç saniye içinde size yanıt veren chat bot, Hürriyet içeriğine erişebileceğiniz kategorileri size iletiyor. Gündem, Spor ya da Ekonomi gibi kategorilerden birini seçerek mesaja cevap verdiğinizde, chat bot size seçtiğiniz kategorideki en son haberleri getiriyor.

hurriyet chat bot

Her bir haber Messenger'a özel kartlarda yalnızca başlık, giriş ve görselden oluşan bir özetle görünüyor. Dilerseniz haberin tümünü ya da geniş özetini okuyabiliyorsunuz. Daha fazla haber için kart demetlerini Messenger üzerinde sağa ve sola sürüklemeniz gerekiyor. Hürriyet köşe yazarlarını okumak içinse chat bot'a yalnızca yazarın ismini yazmanız yeterli. Hürriyet, Botego iş birliğiyle geliştirdiği chat bot'unun kullandıkça iyileşeceğini de belirtiyor.

Chat bot'lar haber tüketim alışkanlığımızı biraz daha değiştirecek gibi görünüyor. Bütün bir içerik yerine yalnızca seçtiğimiz içeriğe, her an her yerden hızlıca erişebilmek chat bot'lar sayesinden artık mümkün.

Botego Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ekim Nazım Kaya, chat bot devrimiyle ilgili görüşlerini Webrazzi'de iki bölümlük bir yazı dizisiyle paylaşmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.