Viral filtre uygulaması Prisma Android'e geliyor, sırada Facebook satın alması mı var?

Viral filtre uygulaması Prisma Android'e geliyor, sırada Facebook satın alması mı var?

Son dönemin en popüler fotoğraf filtre uygulaması Prisma, sonunda Android'e geliyor. Android için beta sürümünü yayınlayan viral uygulama Facebook'a göz kırpıyor.

İlk etapta iOS için bundan yaklaşık beş hafta önce yayınlanan Prisma, kısa sürede hemen herkesin ilgisini çekti. Prisma'nın fotoğraflarınıza tablo görünümü kazandıran stil filtreleri sayesinde bugün 1,5 milyon günlük kullanıcıya ulaştığı belirtiliyor. Uygulama bugüne kadar toplam 7,5 milyon kez indirilerek 40'tan fazla ülkede App Store'da birinci sıraya yerleşti. Türkiye App Store'u da bunlardan biri:

prisma
Türkiye App Store ücretsiz uygulamalar kategorisi

Prisma'nın Android beta sürümünü indirmek için bağlantıyı takip edip, e-posta adresinizi bırakmanız gerekiyor. Uygulamanın Android sürümünün ardından video filtreleri, 360 derece fotoğraf özelliği ve elbette yeni stilleri eklemesi bekleniyor.

Facebook Prisma'yı satın alabilir

Uygulamanın Android sürümüyle popülerliğinin katlanacağına şüphe yok ancak bundan daha büyük bir haber, Prisma'nın Facebook tarafından satın alınması. TechCrunch'tan Josh Consitne'in Prisma'nın geleceği konusunda tartıştığı bu olasılık akla epey yatkın görünüyor. Constine haberinde Prisma CEO'su Alexey Moiseenkov'a Facebook,Twitter, Snapchat gibi büyük bir sosyal ağ tarafından satın alınmaları olasılığını sorduğunu söylüyor. Moiseenkov, olasılığı reddetmek yerine bir hafta sonra bu soruya net bir cevap verebileceğini belirtiyor. Bu, elbette Prisma ve büyük olasılıkla Facebook arasındaki görüşmelerin devam ettiğine bir işaret olarak okunabilir.

prisma

Halihazırda Instagram ve yakın zamanda yaptığı MSQRD satın almasıyla, orijinal fotoğraf/video içerik paylaşımına ilgisinin devam ettiğini gösteren Facebook'un Prisma ile ilgilenmesi çok doğal. Potansiyel alıcılar arasında Facebook'un bir adım öne çıkmasında Moiseenkov'un 16 Temmuz'da Facebook'un merkez ofisinden yaptığı canlı yayının etkisi büyük. Prisma ekibi video filtrelerini ilk kez bu sayede kullanıcılarına göstermişti. Ya da bu, Prisma ve Facebook entegrasyonuyla ilgili ilk açık yayındı... Bunu henüz bilmiyoruz ancak öğrenmemiz çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.