Facebook video filtresi oluşturma aracı MSQRD'yi satın aldı

Facebook video filtresi oluşturma aracı MSQRD'yi satın aldı

Facebook, video filtre uygulaması girişimi MSQRD'yi satın aldı. Satın alma MSQRD'in resmi web sitesinde yayınlanan duyuruyla da kesinlenmiş ve kamuoyuna duyurulmuş oldu.

Son dönemde videolar epey popüler ve bundan böyle de popülerliğini artırmaya devam edecek gibi gözüküyor. Snapchat ve ardından Periscope gibi canlı yayın uygulamaları sayesinde kullanıcılar artık çok daha kolay kamera karşısına geçebiliyor. Bununla birlikte videolar çekilirken, bu videolara özel filtreler ya da animasyonlar eklemek kullanıcıların pek çok kez tercih ettiği şeylerden. Bu yüzden video içerik üreten kullanıcılarda bu tarz yeniliklere hakim olmak oldukça önemli.

MSQRD de video filtreleme araçlarından birisi ve bundan böyle bu girişim gücünü Facebook ile de paylaşacak. MSQRD'nin CEO'su Eugene Nevgen, yaptığı açıklamada Facebook gibi büyük bir sosyal ağın kitlesine hitap etmekten dolayı mutlu olduklarını açıkladı. MSQRD kendi teknolojisini Facebook'a entegre ederken, kendi uygulamasını da ayakta tutmaya ve yeni filtreler ve özelliklerle geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Nevgen, yaptığu duyuruda yatırımcıları ve mentorleri Yuri Gurski ve Gagarin Capital'a da teşekkür etmeyi unutmadı.

Facebook'un MSQRD'yi ne kadar bir bedel ödeyerek satın aldığını açıklanmadığını da son olarak belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.