PİLOT'un 4'üncü dönem girişimleri açıklandı

PİLOT'un 4'üncü dönem girişimleri açıklandı

Pilot-4-donemTürk Telekom'un düzenlemiş olduğu girişim destek programı PİLOT, 4'üncü dönemde seçtiği girişimleri açıkladı. Yeni dönemde PİLOT’a seçilen her girişim 75.000 TL nakit sermaye desteğinde alacak.

Bilmeyenler için kısaca tanıtacak olursak PİLOT, girişimlerin Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün (MVP) ve iş modelini oluşturmasını sağlayan bir program. Dördüncü kez düzenlenen programın başlangıcında ekiplere, 7/24 kullanabilecekleri, özel olarak hazırlanmış, gerekli tüm altyapı ve ekipmana sahip bir ofis alanı sunuluyor. Girişimciler 12 haftalık bir eğitim süreciyle kendilerini pazara hazırlıyor.

Bu sene her girişime net 75 bin TL nakit desteği sunan PİLOT, İstanbul’da ofis alanı, 100 bin dolar değerinde bulut hizmetleri paketi ve mobil iletişim paketiyle girişimcileri destekliyor. Girişimci ekipler tüm bu maddi/fiziki desteklerin yanında Türkiye'nin önemli girişimcileri, yatırımcıları ve Türk Telekom'un deneyimli mentor ağından da danışmanlık desteği alabiliyor.

pilot-4

Datapare: Datapare, e-ticaret firmalarının fiyat ve stok bilgilerini rakipleriyle gerçek zamanlı karşılaştırabilmelerini sağlayan bir iş analitiği platformudur. Datapare ile firmalar, büyük veriyi işleyerek rakiplerinin aksiyonlarına göre fiyatlandırma yapabilir ve ürünlerini farklılaştırarak rekabet avantajı sağlayabilir.

EKMOB: EKMOB firmaların saha ekiplerinin, merkez ile iletişimini sağlayan SaaS - bulut çözümdür. Firmalar, EKMOB ile performans yönetimi, görev ve takvim ataması, rota ve günlük iş planı takibi, rakip analizi yapabilir aynı zamanda sipariş, tahsilat, rapor, form-anket, fotoğraf, toplantı notları ve ekip içi mesajlaşma süreçlerini tek bir yerden görüntüleyip yönetebilir.

İnşaat Dükkanı: İnşaat Dükkanı, her ölçekte inşaat firması için satınalma çözümleri sunan bulut tabanlı bir servistir. İnşaat Dükkanı; firmaların vakit ve para tasarrufu sağlayabilmeleri için e-ihale, e-teklif, sözleşme yönetimi, tedarikçi yönetimi süreçlerinin güvenli bir ortamda, sade ve özelleştirilebilen arayüzde yönetebilmelerini hedefler.

MentalUP: Eğlenceli ve bilimsel beyin egzersizleri içeren MentalUP; çocukların hafıza, dikkat, odaklanma, görsel zeka ve sözel zeka gibi zihinsel becerilerini geliştirmesine ve potansiyellerini keşfetmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Tüm platformlardan erişilebilen MentalUP, kullanıcı yaşına ve potansiyeline uygun egzersizleri otomatik belirleyen yazılım altyapısına sahiptir. MentalUP ile çocuk potansiyelini keşfederken; ebeveyni ya da öğretmeni ise detaylı performans raporları sayesinde çocuğun gelişimini kolayca takip edebilir.

Mihmandar: Mihmandar - Mekânsal Web; AVM, müze ve kampüs gibi mekânlarda, uygulama yüklemeden navigasyon ve mekânsal bilgilendirme sağlayan mikrolokasyon sistemidir. İnteraktif haritalar standartlaştırılarak mobil, web ve kiosk gibi farklı cihaz ve sistemlere uyumlu ve entegre bir altyapı ile sunulur. Kullanıcılar farklı kanallardan sisteme erişim sağlarken mekân içinde kesintisiz bir deneyimle navigasyon ve etkileşim imkânına sahip olur.

Teleporter: Teleporter, müzik ve spor etkinliklerini gerçek zamanlı olarak oradaymış gibi deneyimleten ve diğer kullanıcılarla etkinlik ortamında iletişime geçilebilmesini sağlayan, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerine dayalı bir etkinlik deneyimleme servisidir. Geliştirdiği bulut tabanlı B2B platformu ve ekstra donanım gerektirmeyen kamera entegrasyonu sayesinde etkinlik yayıncılarının kolayca adapte olabileceği ve kullanıcılarına yeni nesil etkinlik deneyimi sunabileceği ölçeklenebilir bir çözüm sunmaktadır.

PİLOT programı hakkında detaylı bilgileri TurkTelekomPilot.com.tr adresinde bulabilir ve başvuru için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.