Google küçük işletmelerin web sitelerini test edebilecekleri aracı kullanıma sundu
Dijital

Google küçük işletmelerin web sitelerini test edebilecekleri aracı kullanıma sundu

Google mümkün olduğunda küçük işletmelerin yanında yer aldığını ve onların başarılarını ciddi biçimde önemsediğini söylüyor. Her web sitesinin mobil uyumlu olmasına büyük önem veren Google, bildiğiniz gibi kısa bir süre önce mobil uyumlu web sitelerini arama sonuçlarında ödüllendireceğini de açıklamıştı.

Google kullanıma sunduğu yeni araç sayesinde küçük işletmeler için özel bir rapor hazırlıyor. Yapmanız gereken tek şey, testmysite.thinkwithgoogle.com adresine giderek, web sitenizin URL'ini yazmak ve birkaç dakika beklemek yeterli. Google yaptığı testler sonucunda, web sitelerine 100 üzerinden farklı kategoriler üzerinden puan veriyor ve ücretsiz bir rapor sunuyor.

Google daha önce mobil uyumluluğu çok önemsediğinin sinyallerini pek çok kez vermişti. Arama sonuçlarında da mobil uyumlu web sitelerini etiketlemeye başlayan Google, Resizer gibi araçlarla da web sitenizin farklı ekranlarda nasıl göründüğünü kullanıcılarla paylaşmıştı.

Yorumlar (2)
  1. J4Ckk3Tch J4Ckk3Tch

    Büyük işletmeler test yapamıyor mu?

  2. Portobello Portobello

    Google Pagespeed Insights gibi, hatta farkı yok.. Yeni bir şey değil yani. Ama Google'a bravo, adamlar devamlı çalışıyorlar gelişim adına.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri