PayPal'da minimum çekme limitinin altında kalan paranız ne olacak?
Finans

PayPal'da minimum çekme limitinin altında kalan paranız ne olacak?

Paypal 6 Haziran itibarıyla Türkiye'den çıkacak olan PayPal'ın alternatifleri şimdiden konuşulmaya başlandı. Fakat üzerinde düşünmediğimiz önemli bir detay daha var; minimum para çekme tutarlarının altında kalan paralar ne olacak?

Bu soruyu yanıtlamadan önce Paypal'ın Türkiye'deki üyeler için 15,00 TL tutarında minimum para çekme sınırı koyduğunu hatırlatalım. Yani bakiyenizde 15 TL'nin altında bir tutar varsa bunu çekmeniz mümkün değil. 6 Haziran 2016 itibarıyla da para çekme şansınız zorunlu olarak ortadan kalkacak.

Paranızı nasıl kurtaracaksınız?

Bu durumda karşımıza iki seçenek çıkıyor. Birincisi hesabınızdaki parayı 15 TL'ye tamamlamak, diğeri de hesabınızdaki parayı bir başka kişiye ve kuruma bağışlamak. Eğer bir satıcıysanız bakiyenizi 15 TL'ye tamamlamak için bir satış yapmayı bekleyebilirsiniz ama daha hızlı olmak isterseniz Paypal.me üzerinden arkadaşlarınızın size para göndermesini de isteyebilirsiniz.

Paypal para gonder

Bu ikinci seçenek, başkalarına para gönderebileceğiniz (bağış yapabileceğiniz) anlamını da geliyor. Yani siz de kolayca başkalarına para gönderebilirsiniz ve ekşisözlük'teki bir kampanya bu noktada kalan paranızı Lösev'e bağışlayarak bakiyenizi sıfırlamanızı tavsiye ediyor. Daha önce para gönderdiğiniz kişiler hesabınızda otomatik olarak görüntüleniyor.

Başkasına bağış yapmak için 'arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin' bağlantısına tıklamanız ve para göndereceğiniz kişinin e-posta adresini ve tutarı yazıp ilerlemeniz yeterli oluyor. Lösev için [email protected] adresini kullanabilir  veya istediğiniz başka bir kuruma bağış yapabilirsiniz.

Paypal para cek Ekşisözlük'teki kampanyaya katıldığını sadece bildirenler bile şimdiden 2500 dolara yakın bağış yapmış. Bakiyenizi nasıl harcayacağınızı siz bilirsiniz ama 6 Haziran itibarıyla hesabınızdaki para 15 TL üzerinde olsa da (Türkiye'deki banka hesabınıza) çekemeyeceğinizi tekrar hatırlatmış olalım.

Yorumlar (6)
 1. Artık Türkiye’deki müşterilerimiz 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Ancak yeni bir duyuruya kadar mevcut PayPal hesaplarına giriş yaparak hesaplarındaki bakiyeyi banka hesaplarına aktarabileceklerdir.

 2. Ayrica bagislarinizi Gezi direnisinde oldurulen Ali Ismail Kormaz anisina kurulan Alikev Vakfi'na da bagislayabilirsiniz.

  Detaylar icin:

  https://eksisozluk.com/paypal-hesaplarimizla-alikeve-bagis-kampanyasi

 3. Son cümle yanıltıcı. 6 Haziran'dan sonra çekim yapılabilecek ama bağış, vs. yapılamayacak.

 4. paypal hesaplarımızla lösev'e bağış kampanyası

  https://eksisozluk.com/paypal-hesaplarimizla-loseve-bagis-kampanyasi--5120574?p=1

  öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve iste sekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana '[email protected]' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam.

 5. Murat Sezgin Murat Sezgin

  Parası çekme limitin altında kalan kullanıcılar lütfen Lösev'e bağış yapsınlar. Biz ekşisözlük üyeleri olarak öyle yaptık, sizin de öyle yapmanızı rica ederiz. Bağış için mail adresi : [email protected]

 6. Kapyakala Kapyakala

  Bilgi için teşekkürler, kalan küçük bir bakiyeyi yolladım sayenizde.