TDS Maker, İstanbul Startup Angels’dan tohum yatırım aldı

TDS Maker, İstanbul Startup Angels’dan tohum yatırım aldı

TDS ('Technical Data Sheet') olarak bilinen ve satış kanalları ile müşteriler arasındaki teknik iletişimi sağlayan dökümanlar; çoğunlukla ofis programları yardımıyla hazırlanıyor ve yine çoğunlukla firmalar bu formların oluşturulması ve yönetilmesi için herhangi bir teknoloji kullanmıyor.

Bu büyük pazardaki teknoloji eksikliğini kapatmak için yola çıkan TDS Maker, 2015 yılının Ekim ayında beta olarak yayına girdi. TÜBİTAK MARTEK bünyesindeki kuluçka merkezlerinde faaliyetlerini sürdüren girişim, henüz aldığımız habere göre İstanbul Startup Angels’dan da 1 milyon tl değerlemeyle tohum yatırım aldı.

Girişimcilerden aldığımız bilgiye göre yatırım öncelikli olarak ürünü geliştirmek, ardından da TDS Maker'ın yurtdışı açılımı için kullanılacakmış.

Girişimcilerle konuştuğumuzda her bir ürünün TDS'sini hazırlamak için 14-22 saat arası bir süre gerektiğini ve kurucu ortakların, Ar-Ge kökenli mühendisler olarak, geçmişte bu problemi bizzat yaşadıklarını öğrendik. Duygu Aksoy, Melih Korkmaz ve Enis Gültekin kurucu ortaklığında hayata geçen girişim, bu süreyi yaklaşık 1 saate indirerek şirketlerin verimliliğini arttırmayı hedefliyor.

TDS Maker'dan artık gelenekselleşen yatırım pozu

TDS Maker'dan artık gelenekselleşen yatırım pozu

Elektronik sektöründen kimya sektörüne, makine sektöründen tekstile kadar çok geniş yelpazedeki müşterilere hitap edebilen TDS Maker; aynı zamanda bulut tabanlı ve SaaS bir girişim. Müşterileri için 4 farklı pakete sahip olan girişimi dilerseniz 2 datasheet'e kadar ücretsiz, dilerseniz de 19 dolardan 115 dolara kadar değişen fiyatlarla kullanabilirsiniz.

Kendi alanında Canva ve Infopath gibi rakipleri bulunan girişim bu isimlerden en çok doküman yönetimini otomatize etmesiyle ayrılıyor. Özel bir eğitim gerektirmeden kullanılabilen, basit ve sade bir arayüze sahip olan girişim aynı zamanda KOBİ'lerin dahi tercih edebileceği ekonomik paketlere sahip.

Diğer yandan böylelikle 5. yatırımına imza atan İstanbul Startup Angels, girişime sağlayacağı maddi katkılar haricinde özellikle satış süreçlerinde mentörlük de verecekmiş. Bu arada söz konusu yatırım turuna katılan isimler ise şöyle; Ahmet Murat Mendi, Engin Özoğuz, Doğan Taşkent, Cem Mimaroğlu, Burak Örücü ve Gülsüm Çıracı.

Oldukça büyük bir pazardaki yorucu ve sıkıntı veren bir 'offline süreci' internete taşımak isteyen girişim için almış olduğu bu yatırım sonrasındaki satış faaliyetleri oldukça kritik gözüküyor. TDS Maker'ı takip edip gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=PMWO2Wm_aTg

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.