Google'dan muhtemelen kullanmayacağınız yeni bir mesajlaşma uygulaması: Allo

Google'dan muhtemelen kullanmayacağınız yeni bir mesajlaşma uygulaması: Allo

Google, bir süredir devam eden mesajlaşma uygulaması geliştirdiği yönündeki söylentilerini sonunda doğruladı. Google I/O 2016'da Allo ve Duo adında iki yeni iletişim uygulaması tanıtan şirket, mesajlaşma alanında hala yeterince iddialı bir ürün sunabilmiş değil.

Google'ın Allo adlı adındaki "akıllı" mesajlaşma uygulaması, telefon numarasıyla kullanılıyor ve Google hesabı olan, olmayan herkesi hedefliyor. Uygulamanın en "güçlü" tarafı machine learning desteği sayesinde proaktif olabilmesi. Siz kullandıkça sizi tanıma iddiasında olan uygulama örneğin sizin gülmek için daha çok "Haha" mı yoksa "LoL" mi kullandığını anlıyor ve otomatikman bunu önermeye başlıyor. Görsel tanıma özelliği sayesinde arkadaşınızdan gelen resimlerin içeriğini anlayabilen uygulama pizza fotoğrafı aldığınızda "lezzetli görünüyor" gibi yanıtlar önerebiliyor.

allo

Allo, beklendiği gibi bir sanal asistanla birlikte geliyor. Uygulamalar arası geçiş sorununu çözen asistan maç skoru, rezervasyon ve diğer işlemleri Allo üzerinden yapmaya hazır bir şekilde bekliyor. Arama, Haritalar, YouTube ve Çeviri ile entegre asistan ile bu Google uygulamalarını kullanmak için Allo'dan çıkmanıza gerek kalmıyor.

Allo'nun en çok tartışılan yönü ise baştan uca şifrelemenin standart sunulan özellik olmaması. Piyasadaki popüler mesajlaşma uygulamalarının izlediği bir trend olsa da Google, kullanıcılarına başlangıçta yalnızca Incognito Mode seçeneğini sunuyor. Bu, birçoklarına göre Allo'yu kullanmamak tek başına yeterli bir sebep olabilir.

Allo, son derece yalın bir vaatle gelen ve bu sayede çok popüler olan mesajlaşma odaklı uygulamalardan "akıllı" nitelemesiyle belirgin bir biçimde ayrılıyor. Anlık mesajlaşmadan daha çok, Google'ın Inbox, Arama, Google Now gibi farklı uygulamalarındaki becerilerini yeniden bir araya getiren uygulamanın aslında yeni çok az tarafı var, en azından Google'ı tanıyanlar için. Google Allo ile mesajlaşma alanındaki iddiasını bir adım ileri götürecek gibi görünmüyor.

Denemek isterseniz Google Allo Android uygulaması için bağlantıyı izleyin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.