Ucakbileti.com, yeni adı Hepfly.com ile küresel bir oyuncu oluyor

Ucakbileti.com, yeni adı Hepfly.com ile küresel bir oyuncu oluyor

2011 yılında 250 bin dolara satın alınan UcakBileti.com, 2013 yılı sonunda uçak bilet fiyatı karşılaştırmak üzere hizmet vermeye başlamıştı. Bu kez rotayı küresel pazara çeviren girişim artık HepFly.com (Android, iPhone) adıyla hizmet verecek.

Ucakbileti.com bildiğiniz gibi 2013 yılında Reklam Z’nin kurucusu Orkun Tekin tarafından devralınmış ve uçak bileti karşılaştırma pazarına giriş yapmıştı. Haziran 2014'te de 35 binden fazla kişiyi uçuran girişimin 5 milyondan fazla sorguya yanıt verdiğini ve aylık 7 rakamlı cirolara çıktığını paylaşmıştık.

Orkun Tekin'den aldığımız yeni bilgiler ise girişimin 3. yılına girerken küresel bir oyuncu olmayı hedeflediğini gösteriyor. Türkçe alan adı ile küresel pazarda mücadele etmenin kolay olmadığını ifade eden Orkun Tekin, değişime karar verdikleri günden beri yoğun şekilde çalıştıklarını ve yeni markaları "Hepfly" ile özellikle yakın coğrafya ülkelerine doğru bir genişlemek istediklerini ifade ediyor.

HelpFly-com

Ucakbileti.com 6 ay sonra başka bir amaca hizmet edecek

Aldığımız bilgilere göre Ucakbileti.com, 6 ay daha Hepfly.com'a yönlendirilecek, akabinde de farklı bir amaca hizmet edecek ama ne amaçla kullanılacağını henüz bilmiyoruz. Yeni adıyla Hepfly'ın güncel istatistikleri ise ayda yaklaşık 2 milyon arama ve 4o bin seyahat olarak paylaşılıyor.

Orkun Tekin, karşılaştırmalı uçuş arama sitelerinin havayolu şirketlerinin sitelerinden daha avantajlı olduğunu söylüyor ve bu alandaki arama hacminin yıllık yüzde 20 büyüme oranına sahip olduğunu, toplam bilet alımlarının yüzde 65'inin de dijitale kaydığını ekliyor.

Hali hazırda Türkiye e-ticaret pazarında uçak bileti satışlarının en çok ciro yapan dikeylerden biri olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde giderek artacağını söyleyebiliriz. HepFly'ın yerli ve yabancı pazarlarda ne kadar pay alacağını da hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.