Ucakbileti.com, yeni adı Hepfly.com ile küresel bir oyuncu oluyor
Girişim

Ucakbileti.com, yeni adı Hepfly.com ile küresel bir oyuncu oluyor

2011 yılında 250 bin dolara satın alınan UcakBileti.com, 2013 yılı sonunda uçak bilet fiyatı karşılaştırmak üzere hizmet vermeye başlamıştı. Bu kez rotayı küresel pazara çeviren girişim artık HepFly.com (Android, iPhone) adıyla hizmet verecek.

Ucakbileti.com bildiğiniz gibi 2013 yılında Reklam Z’nin kurucusu Orkun Tekin tarafından devralınmış ve uçak bileti karşılaştırma pazarına giriş yapmıştı. Haziran 2014'te de 35 binden fazla kişiyi uçuran girişimin 5 milyondan fazla sorguya yanıt verdiğini ve aylık 7 rakamlı cirolara çıktığını paylaşmıştık.

Orkun Tekin'den aldığımız yeni bilgiler ise girişimin 3. yılına girerken küresel bir oyuncu olmayı hedeflediğini gösteriyor. Türkçe alan adı ile küresel pazarda mücadele etmenin kolay olmadığını ifade eden Orkun Tekin, değişime karar verdikleri günden beri yoğun şekilde çalıştıklarını ve yeni markaları "Hepfly" ile özellikle yakın coğrafya ülkelerine doğru bir genişlemek istediklerini ifade ediyor.

HelpFly-com

Ucakbileti.com 6 ay sonra başka bir amaca hizmet edecek

Aldığımız bilgilere göre Ucakbileti.com, 6 ay daha Hepfly.com'a yönlendirilecek, akabinde de farklı bir amaca hizmet edecek ama ne amaçla kullanılacağını henüz bilmiyoruz. Yeni adıyla Hepfly'ın güncel istatistikleri ise ayda yaklaşık 2 milyon arama ve 4o bin seyahat olarak paylaşılıyor.

Orkun Tekin, karşılaştırmalı uçuş arama sitelerinin havayolu şirketlerinin sitelerinden daha avantajlı olduğunu söylüyor ve bu alandaki arama hacminin yıllık yüzde 20 büyüme oranına sahip olduğunu, toplam bilet alımlarının yüzde 65'inin de dijitale kaydığını ekliyor.

Hali hazırda Türkiye e-ticaret pazarında uçak bileti satışlarının en çok ciro yapan dikeylerden biri olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde giderek artacağını söyleyebiliriz. HepFly'ın yerli ve yabancı pazarlarda ne kadar pay alacağını da hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Merhabalar,

  Aynı sektördeyim.

  Sadece insanların zekalarıyla nasıl böyle dalga geçebiliyorlar çok şaşırıyorum gerçekten.

  Yaklaşık 1,5-2 ay önce kelime filtresi yediler ve bir türlü toparlayamadılar.

  Ardından 1 büyük hata daha yaparak filtreden kurtarmak yerine güzelim domaini saçma sapan bir isme yönlendirdiler.

  Şimdi de globale açılıyoruz denmiş ama durun diyolar, 6 ay sonra ucakbileti.com tekrar gelecek ama başka birşey için.

  Yahu ucakbileti.com neye hizmet edebilir? Domaini 10000 kişiye sorsanız bu site uçak bileti satar derler. Online manav mı açacaklar acaba?

  Gülüyorum ya.

 2. Anil Can Anil Can

  Ucakbileti.com hangi amaca hizmet edebilir allah allah dusunuyorum dusunuyorum aklima gelmiyo

 3. Onur Celikgun Onur Celikgun

  yarim bucuk globallik olmus biraz :) isim %50 türkce %50 ingilizce site 100% türkce bu nasil bir globalliktir ? Muhammed adli arkadasimizin yaptigi yoruma sonuna kadar katiliyorum.

 4. Uçak Bileti Uçak Bileti

  Bence Türkiye'de çok büyük bir pazar güzel bir domaini çöpe atmışlar diye düşünüyorum. Yurtdışı için farklı bir domainle hayata geçebilirlerdi aslında.

 5. Filtreden dolayi domain degistirmek gerektiyse en azindan bir vizyon degisikligi ile birlikte duzgun bir domainle girselermis.

 6. Uçak Bileti Uçak Bileti

  250 bin dolara satın aldılar diye hatırlıyorum bu domaini. Takipte ediyordum ancak açıkcası kelime filtresine girdiğini görmedim o dönemini kaçırmışım. Yine de anlamlandıramadıgım hareketler içerisindeler ve satışlarının çok çok düşük olduguna eminim. Bence yakın zamanda komple sektör değişikliğine giderler.