Vivaldi internet tarayıcısı ilk ayında bir milyon aktif kullanıcıya koşuyor

Vivaldi internet tarayıcısı ilk ayında bir milyon aktif kullanıcıya koşuyor

Piyasada yeni bir internet tarayıcısı için yer olup olmadığı sorusu önemini kaybedecek gibi görünüyor. 6 Nisan'da ilk kararlı sürümüyle genele açılan Vivaldi, henüz ilk ayında bir milyon aktif kullanıcıya yaklaşıyor.

Tech.eu'ya konuşan Vivaldi kurucusu Jon von Tetzchner'in verdiği bilgilere göre yeni internet tarayıcısı bugüne kadar milyonlarca kez indirildi ve tarayıcıyı aktif olarak kullanan yaklaşık bir milyon kişi bulunuyor. Vivaldi Kasım 2015'te indirilme sayısının 2 milyon olduğunu paylaşmıştı.

Daha önce Reuters'a konuşan von Tetzchner, Vivaldi ile kara geçebilmeleri için 5 milyon aktif kullanıcıya ihtiyaçları olduğunu söylemişti. 15 ayda geliştirilen Vivaldi için kendi cebinden 6 milyon dolar harcadığını belirten von Tetzchner yatırımının geri dönüşünü başta arama olmak üzere ortaklık anlaşmalarıyla almayı planlıyor. von Tetzchner, Opera'nın kurucusu ve eski CEO'su von Tetzchner şirketten ayrılıp rekabete koyulduğu Vivaldi ile kısa sürede kara geçmeyi umuyor.

Vivaldi, bugün bir e-posta client'ı üzerinde çalışıyor. Vivaldi mobil tarayıcısının hazırlıklarına devam eden şirketin kararlı bir ürünü piyasaya sunmasının bir yılı bulabileceği belirtiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.