Duncan Stewart: 2016’da ilk 100 yazılım şirketinin 80’i bilişsel teknolojileri entegre edecek
Arama
Teknoloji

Duncan Stewart: 2016’da ilk 100 yazılım şirketinin 80’i bilişsel teknolojileri entegre edecek

“2016’da ilk 100 yazılım şirketinin 80’inden fazlası machine learning, doğal dil işleme ya da konuşma tanıma gibi bilişsel teknolojileri ürünlerine entegre edecek; sanal gerçeklik başlığı satışları 2,5 milyon adede ulaşacak.”

Deloitte’un her yıl düzenli olarak teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörleriyle ilgili ön görülerini açıkladığı TMT raporunun 2016 sonuçlarında öne çıkan notlardan bazıları bu şekilde. Sonuçları değerlendirmek üzere bu yıl da Deloitte TMT Araştırma Direktörü Duncan Stewart ile bir yıllık değerlendirme toplantısı niteliğindeki buluşmamızı gerçekleştirdik. Sanal gerçeklikten machine learning’e ve mobil reklam engelleyici uygulamalara kadar yükselişe geçmesi beklenen birçok gelişmeyi ele aldık.

Raporun tamamı için bağlantıyı izleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. Hasan dedi ki:

  Ingilizce olan bir videoya alt.yazi yazmaniz daha akici ve takip edilebilir olurdu.

 2. Ertan dedi ki:

  Mükemmel bir röportaj yapmışsınız Merve hanım. Tebrik ederim. Son saniyesine kadar zevkle izledim ve bilgilendim. Emeğinize sağlık.

 3. Reha dedi ki:

  Güzel bir röportaj ama tercüme için son derece güzel akan konuşmanın sürekli kesilmesi hoş olmuyor… Ayrıca neredeyse videonun süresini x2 şeklinde gereksiz uzatıyor… Bu soruna birçok çözüm olabilir… Bence Webrazzi bu konuya artık bir çözüm getirmeli…

 4. s dedi ki:

  kötü bir çeviri, berbat ingilizce ! anlamsız boşluklarla dolu havalı gibi görünüyor, ingilizce bilmesek yicez yani
  bu kadar önemli bir adamı ve araştırmayı harcama cesaretinize hayran kaldım
  l

Bir Yorum Yazın