İki yaşındaki Kuponrazzi.com, kupon siteleri içindeki rekabeti kaliteli bir boyuta çekmek istiyor
Girişim

İki yaşındaki Kuponrazzi.com, kupon siteleri içindeki rekabeti kaliteli bir boyuta çekmek istiyor

İndirim kuponu pazarında yerli oyuncuların bir ağırlığı olduğu malum. Bu alandaki ısrarlı oyunculardan biri de Kuponrazzi.com. Ocak 2014'te kurulan Kuponrazzi'yi sizlere ilk kez sizlere tanıtıyoruz ki Webrazzi ailesine ait bir girişim olmadığını en baştan paylaşmış olayım.

Kuponrazzi, adından da anlaşılacağı gibi indirim kuponları üzerine kurulu bir rehber. Biz Bilişim tarafından hayata geçirilmiş ve Wordpress altyapısını kullanmaktan gurur duyuyor. Biz Bilişim kurucusu Can Karatoprak, bir çok açık kaynak kodlu yazılım/bileşen kullandıklarını ve bu konuda sürekli geliştirme yaptıklarını ekliyor.

366 mağazadan 5600 kupon ve kampanya içeriği

kuponrazzi2014 yılında 2 bin 200, 2015 yılında ise 5 bin 600 kupon ve kampanya içeriği yayınlayan Kuponrazzi'de 366 adet mağaza bulunuyor. Haber ve blog bölümlerinde yazılı içerikler de üreten Kuponrazzi, 2016 yılında yüzde 200'ün üzerinde büyüme yakalayarak sürdürülebilir bir yapı oturtmak istiyor. 2016 sonunda veya 2017'den itibaren de içerik - performans verilerini de markalara özel raporlar için kullanabilmeyi hedefliyor.

Sitede herhangi bir üyelik sistemi kullanmayan Kuponrazzi, kullanıcılarının hızlıca kuponlara ulabilmesini hedefliyor. Klasik kanalların yanısıra tarayıcı bildirimleriyle de kupon arayanlara dokunuyor ve 7500 izinli aboneyle paylaşım yapıyor.

Kupon pazarı ne durumda?

Can-Karatoprak
Can Karatoprak

Can Karatoprak, Türkiye'de birçok kupon sitesinin ek iş, hobi ve benzer yaklaşımla yönetildiğini haklı olarak dile getiriyor. Kendilerinin ise niceliğe değil niteliğe değer verdiklerini vurguluyor. Bu dikeydeki sorunları iş ortağı olunan performans ağları ve mağazalarla da konuştuklarını söyleyen Karatoprak, "Kupon sitesi dendiği zaman olumsuz bir algı var. Bunun sebeplerini ortadan kaldırmaya ve sektörün saygınlığını yükseltmeye çalışıyoruz." diye ekliyor.

Türkiye'de kupon sitelerinin çok yüksek hacimlere ulaşması mümkün olmadığı malum. Dolayısıyla bu dikeydeki hızlı fakat yanıltıcı içerik üretiminin daha kritik olduğunu söylemekte fayda var. Kullanıcıların da kendi tercihlerini iyi ve doğru sitelerden yana yapmasının pazarın yararına olacağı kanaatindeyim. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (6)
 1. Indirim Kodu Indirim Kodu

  Türkiye'deki bir çok e-ticaret sitesi maalesef kupon kodu kullanımı ve affiliate pazarlama hakkında yeterli bilgiye sahip değiller ve çekimser yaklaşıyorlar. Dünyadaki örneklerle karşılaştırınca ülkemiz çok geride. Oysa ki indirim kodu paylaşmak en önemli satış arttırıcı uygulamalardan biri. Yazıda belirttiğiniz nicelik değil nitelik kısmı çok önemli. Kupon siteleri gecerliliği bitmiş kodları sayfalarından kaldırmalı ve sadece güncel indirimler paylaşmalılar ve müşterileri yanıltıcı bilgilerden kaçınmalılardır. Bizlerde http://indirimkodun.com sitesi olarak bu prensip ile hizmet etmekteyiz.

  1. Rıza Mahlas Rıza Mahlas

   Türkiye kullanıcısı kuponları yurtdışındakilerin sevdiği kadar sevmiyor. Kültür farkı diyebilirsin.

   1. Kupon razziyi 1 yılı aşkın süredir takip ediyorum gayet güzel ilerleme kaydettiiler Yabancı firmalar yerine türk girişimcileri destekleme taraftaryım bu sitelerden biri olarak yaklaşık 8 aydır gözüme çarpan ve çok hızlı pazara giren bir site https://indirimkuponum.net de var ama nekadar bu hızlı girişini devam ettirir bilemiyorum. Umarım Bu pazarda yerli oyuncularda ayakta durabilir.

 2. Kupon Sitelerinin Bizim Gibi Yeni Platformlarla da İletişim Halinde Olması Gerektiğini Düşünüyoruz. Yeni Alışveriş Merkezimiz Şimdi Sizde Herşey Bir Tık Ötenizde Sloganıyla Hizmetinizdedir. http://www.simdisizde.com

 3. Ülkemizde indirim kuponu kültürü maalesef yolun çok daha başında. Ama karamsar olmaya gerek yok. Uluslararası büyük oyuncuların pazara sürekli giriyor olması en olumlu işaretlerden. Bir de takip ettiğim kadarıyla İndirim Çekim işi özenerek yapan güzel markalardan.

 4. Black friday ile beraber fırsatların artacağını umduğum oluşumlarda bende Markodi'yi takip ediyorum. Umarım ileride daha belirgin indirimler gelir.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri