İki yaşındaki Kuponrazzi.com, kupon siteleri içindeki rekabeti kaliteli bir boyuta çekmek istiyor

İki yaşındaki Kuponrazzi.com, kupon siteleri içindeki rekabeti kaliteli bir boyuta çekmek istiyor

İndirim kuponu pazarında yerli oyuncuların bir ağırlığı olduğu malum. Bu alandaki ısrarlı oyunculardan biri de Kuponrazzi.com. Ocak 2014'te kurulan Kuponrazzi'yi sizlere ilk kez sizlere tanıtıyoruz ki Webrazzi ailesine ait bir girişim olmadığını en baştan paylaşmış olayım.

Kuponrazzi, adından da anlaşılacağı gibi indirim kuponları üzerine kurulu bir rehber. Biz Bilişim tarafından hayata geçirilmiş ve Wordpress altyapısını kullanmaktan gurur duyuyor. Biz Bilişim kurucusu Can Karatoprak, bir çok açık kaynak kodlu yazılım/bileşen kullandıklarını ve bu konuda sürekli geliştirme yaptıklarını ekliyor.

366 mağazadan 5600 kupon ve kampanya içeriği

kuponrazzi2014 yılında 2 bin 200, 2015 yılında ise 5 bin 600 kupon ve kampanya içeriği yayınlayan Kuponrazzi'de 366 adet mağaza bulunuyor. Haber ve blog bölümlerinde yazılı içerikler de üreten Kuponrazzi, 2016 yılında yüzde 200'ün üzerinde büyüme yakalayarak sürdürülebilir bir yapı oturtmak istiyor. 2016 sonunda veya 2017'den itibaren de içerik - performans verilerini de markalara özel raporlar için kullanabilmeyi hedefliyor.

Sitede herhangi bir üyelik sistemi kullanmayan Kuponrazzi, kullanıcılarının hızlıca kuponlara ulabilmesini hedefliyor. Klasik kanalların yanısıra tarayıcı bildirimleriyle de kupon arayanlara dokunuyor ve 7500 izinli aboneyle paylaşım yapıyor.

Kupon pazarı ne durumda?

Can-Karatoprak
Can Karatoprak

Can Karatoprak, Türkiye'de birçok kupon sitesinin ek iş, hobi ve benzer yaklaşımla yönetildiğini haklı olarak dile getiriyor. Kendilerinin ise niceliğe değil niteliğe değer verdiklerini vurguluyor. Bu dikeydeki sorunları iş ortağı olunan performans ağları ve mağazalarla da konuştuklarını söyleyen Karatoprak, "Kupon sitesi dendiği zaman olumsuz bir algı var. Bunun sebeplerini ortadan kaldırmaya ve sektörün saygınlığını yükseltmeye çalışıyoruz." diye ekliyor.

Türkiye'de kupon sitelerinin çok yüksek hacimlere ulaşması mümkün olmadığı malum. Dolayısıyla bu dikeydeki hızlı fakat yanıltıcı içerik üretiminin daha kritik olduğunu söylemekte fayda var. Kullanıcıların da kendi tercihlerini iyi ve doğru sitelerden yana yapmasının pazarın yararına olacağı kanaatindeyim. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.