Google servislerine erişimde yavaşlama yaşanıyor [Güncellendi]
Arama
Genel

Google servislerine erişimde yavaşlama yaşanıyor [Güncellendi]

google-logo

Son saatlerde Google, Gmail ve Youtube başta olmak üzere Google servislerinde bir yavaşlama olduğunu düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Ancak son saatlerde yaşanan yavaşlamanın kaynağı konusunda henüz konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye erişebilmiş değiliz.

BTK, genelde sosyal ağlara dönük uygulanan yavaşlatma yöntemini Google için devreye alınmış olabilir ancak bu konuda net bir bilgi olmadığının altını çizelim. Twitter’da yaptığım bir iki aramada küresel çapta bir sunucu sıkıntı olabileceğine dair bir işaret göremedim.

Konuyla ilgili Google tarafından yanıt almak için iletişime geçtik. Siz de erişim sorunu yaşayıp yaşamadığınızı yorumlarda paylaşarak konuya ışık tutabilirsiniz.

Güncelleme: Google Türkiye’den gelen ilk açıklama aşağıdaki gibi oldu;

“Google olarak sorundan haberdarız ve uzmanlarımız şu anda konunun çözülmesi için çalışmalarına devam ediyor. En kısa sürede tüm servislerimizin tekrar normale dönmesini umut ediyoruz.”

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. tunahan dedi ki:

  15:20-15:30 arası Google ın tüm uygulamaları, (gmail,youtube,google.com,google dns dahil) erişime kesildi. 8.8.4.4 e ping attığımda timeout alıyordum. İnternete baktığımda uluslararası bir sorun değilmiş gibi görünüyor. Ne yazık ki aklıma ilk gelen bomba patlaması oldu. Ancak öyle de bir şey yok. bence “sansür” sistemlerini bir denendiler yukardakiler.

 2. Aydın dedi ki:

  Sorun sadece google servislerinde gibi gözüküyor.
  Google font, google analytics, google adsense gibi google servislerini kullanan sitelerde de erişim problemi var.

 3. Sosyalci dedi ki:

  Bende yavaşlama yok.

  Not: Amerika

 4. ysnbytrk dedi ki:

  Gelen mailleri açmak nerdeyse 5 dk sürüyor. Sosyal ortamları anlarızda Google servislerini yavaşlatmanın sebebi nedir ki? Bence başka bir problem mevcut.

  1. SKTT1 dedi ki:

   patlama olcakya
   bence o yüzden görüşmesinler die böle yaptılar

 5. Kübra dedi ki:

  Yaklaşık 2 saattir inanılmaz bir yavaşlama var. Tüm Google servisleri bu halde, umarım en kısa sürede çözülür bu sorun.

 6. Melih Aksu dedi ki:

  Vpn dahi ise yaramadı küresel bir sorun bence

 7. Samim dedi ki:

  BTK Başkanı Twitter’da şöyle yazmış: “Google ve youtube erişiminde ilk bulgulara göre yurtdışı kaynaklı olduğu tespit edilen erişimin kesilmesi ve yavaşlaması tespit edildi. Google, Twitter ve Facebook gibi İçerik sağlayıcı şirketlerin veri merkezi yatırımlarını ülkemize yapmasının önemi bir kez daha anlaşıldı”

 8. Notlog dedi ki:

  Rusya’da gün içerisinde herhangi bir yavaşlama yoktu ama son bir saattir ciddi anlamda bir yavaşlama var.

 9. Hasan dedi ki:

  Adamlar ciğerimize kadar işlemiş, bırakın 3-4 saatlik kesintiyi anlık birkaç dakika kesintide bile bütün ticari veya özel işlerimiz aksıyor, bir ürüne veya hizmete bu kadar bağımlı olmak beni korkuttu açıkçası.

  1. Ali dedi ki:

   Yaşanan bu sorun hakkında bence en mantıklı çıkarım bu olmuş… Aynen katılıyorum, servisler kesilmedikçe gün içinde aklımıza hiç gelmiyor ama bu kadar bağımlı olmamız doğru değil…

 10. istesanagelsin dedi ki:

  Google servislerinin hiç birine bağlanamıyorum

Bir Yorum Yazın