Google, Destinations yeniliğiyle uçak bileti ve otel rezervasyon sitelerini mi vuracak?

Google, Destinations yeniliğiyle uçak bileti ve otel rezervasyon sitelerini mi vuracak?

Google, dün başlattığı 'Destinations' (Gidilecek yerler) yeniliğiyle bu dikeydeki girişimleri etkileyebilecek önemli bir adım attı. Sadece mobil aramalara açık olan bu yenilik büyük bir değişimin habercisi.

Google Destinations temelde Google Flights ve Google Hotel Search servislerini kullandığı için yepyeni bir iş sayılmaz. Ancak mobilde yapılan aramaları yeniden yorumlayan Google, bu kez oldukça detaylı seçenekler sunuyor. Filtrelenebilen sonuçlar kullanıcılara istediği konaklama ve uçuş hizmetini bulmak konusunda oldukça iddialı görünüyor.

Yolculuk planınızı sadece konuma kalarak değil, ilgilendiğiniz spor türüne göre şekillendirebiliyorsunuz. Google aramaların katmanlı olduğu gerçeğinden hareketle, gidilecek şehrin popüler yerlerinden, hava durumuna ve elbette fiyatlara göre bir filtreleme yapabiliyor.

Mobilde turizm odaklı sorular yüzde 50 arttı, peki bu kimin işine yarayacak?

2015 yılında turizm ile ilgili soruların yüzde 50 oranında arttığını gören Google'ın bu alana ciddi bir giriş yapması belki sürpriz değil ve sunulan yanıtlar kullanıcı açısından başarılı görünüyor. Fakat bu dikeydeki girişimler açısından Google'ın ne kadar sert bir adım attığı tartışmaya açık bir konu.

Geçtiğimiz dönemde Android uygulamalarının içeriklerini direkt olarak ziyaretçilerin erişimine sunan Google'ın kısa süre önce de Google Compare hizmetini sonlandırdığını paylaşmıştık. Fakat turizm tarafı Google'ın bir türlü peşini bırakmadığı bir dikey oldu ve Google Destinations ile bu alandaki hedefini daha net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

Google'ın bundan sonra nasıl bir değişimi tetikleyeceğini merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.