Pera Games imzalı yerli oyun Overfall, Steam üzerinde yayına girdi

Pera Games imzalı yerli oyun Overfall, Steam üzerinde yayına girdi

Sizlere son olarak Pera Games bünyesinde geliştirilen Overfall'un Kickstarter'da destek arayışında olduğunu duyurmuştuk. Kickstarter'da aradığı desteğin daha bile fazlasını bulan Overfall, dün gece itibarıyla Steam'de yayına girdi.

Windows, OS X ve Linux'ta oynanabilen Overfall'un RPG türünde ('Role Playing Game' yani karaktere bürünme oyunu) bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Oyun haritasının denizde geçtiği ve zaman zaman adalara çıkarak oynadığınız Overfall'da harita ve oyuncular sürekli olarak yenileniyor ve böylece oyuncuların yüksek bir dinamizmle sürekli oyunun içinde kalmaları hedefleniyor.

Overfall'un öne çıkan özelliklerinin başındaysa yukarıda da belirttiğimiz gibi haritanın sürekli yenilenmesi, elle ve özenle çizilen çok sayıda karakter ve lokasyon, oyunun bazı parçalarının (silahlar, bölümler ve yetenekler) zaman geçtikçe aktif hale gelmesi ve oyunu daha da keyifli hale getirmek için planlanan geçici karakter ölümleri yer alıyor.

Pera Games'in hedefi en az 100 bin indirilmeyi geçmek

Pera Games yetkilileriyle konuştuğumuzda Unity oyun motoruyla geliştirilen Overfall için en az 100 bin indirilme hedefi belirlendiğini öğrendik. Bunun dışında Pera Games'in Overfall için ilk etapta iOS ve Android, sonrasındaysa Xbox One ve PlayStation platformlarını da gözüne kestirdiğini belirtelim.

Pera Games ve Overfall hakkındaki gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Overfall'un Kickstarter sayfasında oyunla ilgili ayrıtıyı bilgiye sahip olabilir, dilerseniz oyunu Steam üzerinden indirebilirsiniz.

overfall-gorsel

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.