Volt, Middle East Venture Partners ve Wamda'dan yatırım aldı

Volt, Middle East Venture Partners ve Wamda'dan yatırım aldı

Günün bir diğer yatırım haberi yerli paylaşım ekonomisi girişimi Volt'tan. Şehir içi yolculuk paylaşım servisini yenilemesinden kısa bir süre sonra yeni yatırım turunu kapattığını bugün duyuran Volt'un yeni yatırımcıları arasında Orta Doğu'nun en büyük VC fonlarından Middle East Venture Partners ve daha önce Yemeksepeti'ne yatırım yapan Wamda Capital yer alıyor. Miktarı açıklanmayan ve Volt'un halihazırda yatırımcısı olan Hasan Aslanoba'nın katılımıyla gerçekleşen turda Volt'u destekleyen bir diğer yeni yatırımcı Ali Çebi oldu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında uygulamasını baştan sona yenileyerek, odağını şehir içi araç paylaşımı olarak belirleyen Volt, yatırımla birlikte yeniden ve bu kez daha güçlü bir lansman yapmayı planlıyor.Yolcuların kısa sürede trafikteki araçlardan boş koltuk bulmasını sağlayan uygulamasına ödül mekanizması ekleyen Volt böylelikle daha fazla sürücünün Volt'u kullanmasını teşvik etmeye başlamıştı.

Uygulamasıyla gidilen her km başına sürücülerine 1 Mil Puan veren Volt, sürücülerin biriktirdiği miller karşılığında, Çiçeksepeti'nden indirim kuponları, Cinemaximum'dan sinema biletleri, Mobilotoservis'ten ücretsiz araç gibi farklı ürün/servisler almasın sağlıyor. Volt'un kurucusu ve CEO'su Ali Halabi daha fazla iş birliğiyle yeni tekliflerin servise eklenmek üzere olduğunu söylüyor.

volt mil

Volt, kısa vadede aynı yönde giden yolcu ve sürücüleri birbirine bağlayan güvenilir bir platform inşa etmek istiyor. Bunu takip eden süreçte aynı yönde giden sürücülerin birbirine bağlanarak, yoldaki araç fazlalığının önüne geçilmesi hedefleniyor. Uzun vadede trafiği ele geçirmesi beklenen sürücüsüz araçlarda araç paylaşım servisiyle varlığını devam ettirmek Volt'un bugünkü vizyonu.

Önümüzdeki dönemde yoğun bir pazarlama kampanyasına başlamayı planlayan Volt, bugün 19 binden fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştığını ve aylık aktif 3 bin kullanıcısı olduğunu söylüyor. Volt'un kayıtlı sürücülerinin sayısı ise 5 bini geçmiş. Bunlardan haftalık aktif olanlar ortalama 500 civarında.

500 Startups Türkiye'de yatırım yapmak üzere anlaşmaya vardığı 12 girişim listesine Volt'u da dahil etmişti. Ancak fonun hazır olmaması nedeniyle bu yatırım turuna katılmadığı  notlar arasında.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.