Online güzellik pazarında yer alan Kolay Randevu, BIC'den 200 bin TL yatırım aldı
Yatırım

Online güzellik pazarında yer alan Kolay Randevu, BIC'den 200 bin TL yatırım aldı

Online güzellik pazarında bir pazar yeri ve SaaS randevu girişimi olarak konumlanan Kolay Randevu'ya BIC Angel Investments tarafından 200 bin TL yatırım yapıldı.

'Güzellik sektörünün Yemek Sepeti' olmak isteyen Kolay Randevu, Eniyihekim.com'un kurucusu ve genel müdürü Altay Tınar'dan aldığı tohum yatırımla birlikte Aralık 2015'te ticari faaliyetlerine başlamış. Bugüne kadar 400'den fazla işletmeyi sisteme dahil etmeyi başaran girişim, ayrıca 1000'in üzerinde de randevuya ev sahipliği yapmış.

Kurucu ortak Uğur Çivi'den öğrendiğimize göre Kolay Randevu 200 bin TL değerindeki melek yatırımını öncelikli olarak pazarlama faaliyetleri için kullanacak. 6 ay içerisinde Türkiye'nin büyük şehirleri başta olmak üzere İstanbul dışına açılmayı planlayan girişim, saha ekibini genişleterek olabildiğince çok işletmeyi bünyesine dahil etmeyi hedefliyor.

Son olarak bir melek yatırım ağı olan BIC'nin 200 bin TL'lik yatırımına dahil olan isimlere de yer vermek gerekirse; Ömer Erkmen, Ali Çebi, Osman Emre Narin, Uğur Çırak, Metin Katı, Ayşe Meltem Özçelebi, Engin Mayer Frayman, Burcu Tuzcu Ersin ve Joachim Behrendt.

Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi çıkışlı olan Kolay Randevu'yla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz, dilerseniz girişimi detaylıca ele aldığımız ilk haberimize de göz atabilirsiniz.

Artık bir gelenek haline gelen; Kolay Randevu yatırım fotoğrafı
Artık bir gelenek haline gelen; Kolay Randevu yatırım fotoğrafı
Yorumlar (6)
 1. kolay randevu, kolay ik, kolay su... eskiden içinde sepet geçen domainler çok rağbet görürdü, şimdi kolay kelimesi dikkat çekiyor :)

 2. Orkun Orkun

  Adam başı 20.000 lira, hadi hayırlı işler, dostlar alışverişte görsün :) Yatırım yaptın mı, yaptım.

 3. Girişim sahibi ile birlikte 10 ortak. 200Bin TL Yatırım. Bu yatırımla reklam tanıtım mı yapılabilir, ürün geliştirme mi ? Türkiye ekosistemi gerçekten can çekişiyor. Çin de yapılan 3.2Milyar dolarlık yatırım haberi ile aynı sayfada yer alan bu 200bin liralık yatırım girişimciyi bile heyecanlandırmaya yetmiyor.

 4. Arktekt Arktekt

  müthiş bir haber adam başı 20.000 TL yani batarsa ( Allah göstermesin) çizik atarız yok sayarız. 2. Tur da Melek değilde Baba yatırımcı gelirse değerleme yükselsin bizim hisseler tavan yapsın. Bu mudur mantık hocam. Tohum yatırımı mı yaptınız anlayamadık. Bu arada girişimci aldığı 200.000 TL nin stresini mi yaşayacak. Her girişimci şirketinin M$ değere ulaşması ister ama artık şirket sadece sizin değildir. O aldığın minik paranın külfeti üstündedir. Tebrikler planlı harcayın da çabuk bitmesin. Tavsiyem benim mentorumun bana tavsiyesi dir. ucu açık musluk gibi düşünmemek lazım sonuçta o da bitecek.

 5. 200.000 TL nin 5.900 TL si bu içeriği yayınlamak için gitti, kaldı 194.100 TL :)

  İşin şakası bir yana burada yatırımın boyutundan ziyade yatırımı yapan insanların amaçlarını anlamak lazım.

  Muhtemelen paranın geri kalanı da reklama gidecektir, zaten yatırım yapanlarında bence en büyük amacı bu şekilde.

  Proje çöpe giderse bir kişi en fazla 20.000 TL kaybetmiş olur ki, bu işe girdiyse zaten çok daha fazlasını gözden çıkartmıştır,

  Proje tutarsa da zaten hepsi kazanacaktır.

  Bu yatırımların devamının gelmesi gerektiğini düşünüyorum, o zaman bu projenin daha fazla şansı olabilir.

 6. Kılıç Kılıç

  Öncelikle hayırlı olsun.

  Saha ekibi kurmanın maliyeti 1 satışçı için brüt 6.500₺ 12 aylık sözleşme ile sadece 1 kişi alsa 78.000 ₺ umarım gelirleri iyidir de dükkanı kazandıkları parayla dönderiyorlardır.

  Aksi halde yatırılan para 6 ayda biter yatırımcılar da 20'şer bin liradan olur, giden para da PR'ları için bu haberlerin faturası olur.

  Olan girişimcinin heyecanına, azmine, sorumluluğuna olur.

  Ülkemizde daha gidecek çok yol var.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri