500 Startups, 2016'ya kadar Türkiye'de 12 girişime yatırım yapmayı planlıyor

500 Startups, 2016'ya kadar Türkiye'de 12 girişime yatırım yapmayı planlıyor

Kısa süre önce 500 İstanbul fonunun duyurusunu yapan 500 Startups, iki gün boyunca süren Webrazzi Summit 2015 konferansımızda yatırım niyetinde olduğu girişimleri açıkladı.

500 Startups'ın Türkiye yatırım ortağı Erhan Erdoğan ilk gün BinYaprak sosyal sorumluluk projesine yatırım yapma isteğini açıkladı. İkinci günse Webrazzi Arena'nın ilk 3 girişimine (Twentify, Evreka, Segmentify) yatırım yapmak istediklerini canlı olarak duyurdu. Aldığımız bilgiye göre bu girişimlerle birlikte 500 Startups'ın Türkiye'de yatırım listesine aldığı girişim sayısı  12'ye ulaştı.

Erhan Erdogan 500 StartupsWebrazzi Arena'da seçilen ilk 3 girişimi daha önceden de değerlendirdiğini öğrendiğimiz 500 Startups, 500 İstanbul fonu ile bu girişimlere 50 bin ile 100 bin dolar arasında yatırım yapmaya hazırlanıyor.

ErasmusInn ve Volt da 500 Startups'ın 12 girişimlik yatırım planları arasına giren girişimler arasında.

Bildiğiniz gibi 15 milyon dolarlık 500 İstanbul fonunun Aralık ayında kapatılması planlanıyor. Yani şu anda imza atılmış bir yatırım yok ancak Aralık ayı içinde bu yatırımların kesinleştirilmesi planlanıyor.

İlk açıklanan bilgilere göre bir yıl içinde 30 girişim yapılması planlanıyordu ama Erhan Erdoğan bu sayının da 50'ye kadar çıkabileceğini aktardı.

500 Startups'ın Türkiye'de de kendine has küçük ama hızlı adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki aylarda bu yatırımların tamamlanmasını ve yerli girişimlerin nasıl bir ilerleme göstereceğini de merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.