İkinci yatırım turunu kapatan Scorp, Almanya'ya açılıyor
Yatırım

İkinci yatırım turunu kapatan Scorp, Almanya'ya açılıyor

İlk kurulduğu günden itibaren küresel hedefli bir sosyal ağ olduğunu vurgulayan Scorp'un uluslararası açılımı nihayet başlıyor. Bunu destekleyecek şekilde ikinci yatırım turunu kapattığını açıklayan Scorp, açılımına Almanya ile başlıyor.

Scorp ikinci tur olduğunu belirttiği yatırımın miktarı ve katılımcılarıyla ilgili detayları henüz paylaşamıyor. Girişim bugüne kadar aralarında Selçuk Saraç, Ömer Erkmen, Tahir Zaimoğlu ve Dr. Joachim Behrendt‘in olduğu önemli isimlerden yatırım almıştı. Ancak kısa sürede Türkiye'de geliştirilen en başarılı sosyal ağlardan biri haline gelmesiyle yeni yatırımcıların da ilgisini çekmiş olması kuvvetle muhtemel.

Son olarak geçtiğimiz Kasım ayında 1 milyon kullanıcıya ulaştığını duyuran Scorp'tan aldığımız güncel bilgilere göre sosyal ağın bugün 1,7 milyon kullanıcısı var. Bugüne kadar kullanıcılar tarafından yüklenen video sayısı 4 milyon 500 bine çıkan Scorp'ta her konu başlığına 350 video düşüyor.

Screen Shot 2016-01-19 at 11.50.29

Türkiye'de yakaladığı başarının ardından Almanya Scorp'un ilk yurt dışı denemesi. Girişimin Türkiye'den sonra ABD'ye açılmasındansa önce görecek tanıdık bir pazar olan Almanya ile işe başlaması daha rahat bir geçiş sağlayabilir. Şu anda Almanya'da yeni bir ekip oluşturan Scorp ülkedeki resmi lansmanını 1 Şubat itibariyle yapmayı planlıyor. (Almanya'da Scorp ekibine destek olmak isterseniz [email protected]orpapp.com adresinden Scorp ile iletişime geçebilirsiniz.)

Scorp, doğal reklamlar ve yayıncılarla yaptığı iş birlikleriyle gelir yaratıyor. Bugüne kadar Microsoft, Denizbank, Ülker, Teknosa, Penti, Nike, Nescafe, Ruffles ve Doritos gibi çok sayıda tanınan marka ile çalışan Scorp, Okan Bayülgen'in Dada'sı ve Beyaz Show ile özel içerik anlaşmalarına imza atmıştı.

Henüz onuncu ayında bu başarıya ulaşan Scorp'un, ürününü ve reklam tekliflerini (Snapchat'in yaptığı gibi, yeni ve kendine özgü formatlarla)  daha da iyileştirebilir. Küresel açılımın Scorp'a sağlayacağı en önemli katkı bu olabilir.

Yorumlar (10)
 1. @salihsrkms @salihsrkms

  Türkiye'den de böylesine başarılı girişimleri görmek gerçekten gurur verici başarılarılarınızın devamını diliyorum @ScorpApp,@webrazzi @izzetZakuto,@Sercanisik

 2. Tebrikler. harika bir ekipler ekip daha fazla yol alacaklardır .

 3. Ozgur Ozgur

  Birçok sosyal ağ gördüm ama gördüğüm en yapmacık platform Scorp. Acaba neden?

 4. Almanyada 18 yas alti genclerde gayet populer olabilir. Youtube celebiritilerine reklam vermelerini tavsiye ediyorum.

 5. Nicat Manafov Nicat Manafov

  Azerbaycan varken Almanyaya ne gerek vardi.

 6. Beren Beren

  Tebrik ediyorum umarım yolları açık olur. Fakat şuana kadarki izlenen strateji bel altı muhabbet videoları sosyal medyada paylaşımlarıda hep bunun üzerine kurulu. Platformda bir seviye yok beyaz yakalının ya da belli seviyedeki insanların kullanabileceği bir uygulama değil vine çok daha kaliteli en azından yaratıcı videolar görmek mümkün. Yüklememle silmem bir oldu hedef kitleyi genişletemedikleri sürece belli bir büyümeden sonra duracaktır. Yinede başarılar diliyorum umarım hayal kırıklığına uğrarım.

 7. Enes Yaralı Enes Yaralı

  Türkiye adına güzel bir girişim. Diğer ülkelerde de faaliyet vererek kullanıcı kitlesini mutlaka artırmalıydı.

 8. Fatih Fatih

  Çok güzel hareketler bunlar, tebrikler.

  Hazır yatırım turu bitirmişler, kurucu arkadaşların yerinde olsam 3-5 tane kurban keserdim, ergen girişimcilerin ve diğer yatırımcıların nazarı değmesin diye.

 9. Ahmet Ahmet

  çok sexist paylasımları var. Sosyal ağ paylaşımlarında bunu fazlasıyla görebilirsiniz.

 10. Emre Maral Emre Maral

  Hedef kitleyi hâlâ bu yönde tutarlarsa, çok değil. bir kaç milyon ergenin dikkatini çektikten sonra düşüşe geçecek olan uygulamadır. Çıkışlarını beğensem de, belaltı videolar ve içeriklerle dolu olan bu uygulamanın gidişatı, ya ergen app'i ya da tindervari olacağı kesin.