İkinci yatırım turunu kapatan Scorp, Almanya’ya açılıyor
Arama
Girişim

İkinci yatırım turunu kapatan Scorp, Almanya’ya açılıyor

scorp

İlk kurulduğu günden itibaren küresel hedefli bir sosyal ağ olduğunu vurgulayan Scorp‘un uluslararası açılımı nihayet başlıyor. Bunu destekleyecek şekilde ikinci yatırım turunu kapattığını açıklayan Scorp, açılımına Almanya ile başlıyor.

Scorp ikinci tur olduğunu belirttiği yatırımın miktarı ve katılımcılarıyla ilgili detayları henüz paylaşamıyor. Girişim bugüne kadar aralarında Selçuk Saraç, Ömer Erkmen, Tahir Zaimoğlu ve Dr. Joachim Behrendt‘in olduğu önemli isimlerden yatırım almıştı. Ancak kısa sürede Türkiye’de geliştirilen en başarılı sosyal ağlardan biri haline gelmesiyle yeni yatırımcıların da ilgisini çekmiş olması kuvvetle muhtemel.

Son olarak geçtiğimiz Kasım ayında 1 milyon kullanıcıya ulaştığını duyuran Scorp’tan aldığımız güncel bilgilere göre sosyal ağın bugün 1,7 milyon kullanıcısı var. Bugüne kadar kullanıcılar tarafından yüklenen video sayısı 4 milyon 500 bine çıkan Scorp’ta her konu başlığına 350 video düşüyor.

Screen Shot 2016-01-19 at 11.50.29

Türkiye’de yakaladığı başarının ardından Almanya Scorp’un ilk yurt dışı denemesi. Girişimin Türkiye’den sonra ABD’ye açılmasındansa önce görecek tanıdık bir pazar olan Almanya ile işe başlaması daha rahat bir geçiş sağlayabilir. Şu anda Almanya’da yeni bir ekip oluşturan Scorp ülkedeki resmi lansmanını 1 Şubat itibariyle yapmayı planlıyor. (Almanya’da Scorp ekibine destek olmak isterseniz [email protected] adresinden Scorp ile iletişime geçebilirsiniz.)

Scorp, doğal reklamlar ve yayıncılarla yaptığı iş birlikleriyle gelir yaratıyor. Bugüne kadar Microsoft, Denizbank, Ülker, Teknosa, Penti, Nike, Nescafe, Ruffles ve Doritos gibi çok sayıda tanınan marka ile çalışan Scorp, Okan Bayülgen’in Dada’sı ve Beyaz Show ile özel içerik anlaşmalarına imza atmıştı.

Henüz onuncu ayında bu başarıya ulaşan Scorp’un, ürününü ve reklam tekliflerini (Snapchat’in yaptığı gibi, yeni ve kendine özgü formatlarla)  daha da iyileştirebilir. Küresel açılımın Scorp’a sağlayacağı en önemli katkı bu olabilir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. @SalihSRKMS dedi ki:

  Türkiye’den de böylesine başarılı girişimleri görmek gerçekten gurur verici başarılarılarınızın devamını diliyorum @ScorpApp,@webrazzi @izzetZakuto,@Sercanisik

 2. Yılmaz SATTI dedi ki:

  Tebrikler. harika bir ekipler ekip daha fazla yol alacaklardır .

 3. Ozgur dedi ki:

  Birçok sosyal ağ gördüm ama gördüğüm en yapmacık platform Scorp. Acaba neden?

 4. Furkan dedi ki:

  Almanyada 18 yas alti genclerde gayet populer olabilir. Youtube celebiritilerine reklam vermelerini tavsiye ediyorum.

 5. Nicat Manafov dedi ki:

  Azerbaycan varken Almanyaya ne gerek vardi.

 6. Beren dedi ki:

  Tebrik ediyorum umarım yolları açık olur. Fakat şuana kadarki izlenen strateji bel altı muhabbet videoları sosyal medyada paylaşımlarıda hep bunun üzerine kurulu. Platformda bir seviye yok beyaz yakalının ya da belli seviyedeki insanların kullanabileceği bir uygulama değil vine çok daha kaliteli en azından yaratıcı videolar görmek mümkün. Yüklememle silmem bir oldu hedef kitleyi genişletemedikleri sürece belli bir büyümeden sonra duracaktır. Yinede başarılar diliyorum umarım hayal kırıklığına uğrarım.

 7. enes yaralı dedi ki:

  Türkiye adına güzel bir girişim. Diğer ülkelerde de faaliyet vererek kullanıcı kitlesini mutlaka artırmalıydı.

 8. Fatih dedi ki:

  Çok güzel hareketler bunlar, tebrikler.
  Hazır yatırım turu bitirmişler, kurucu arkadaşların yerinde olsam 3-5 tane kurban keserdim, ergen girişimcilerin ve diğer yatırımcıların nazarı değmesin diye.

 9. Ahmet dedi ki:

  çok sexist paylasımları var. Sosyal ağ paylaşımlarında bunu fazlasıyla görebilirsiniz.

 10. Emre Maral dedi ki:

  Hedef kitleyi hâlâ bu yönde tutarlarsa, çok değil. bir kaç milyon ergenin dikkatini çektikten sonra düşüşe geçecek olan uygulamadır. Çıkışlarını beğensem de, belaltı videolar ve içeriklerle dolu olan bu uygulamanın gidişatı, ya ergen app’i ya da tindervari olacağı kesin.

Bir Yorum Yazın