Ofix.com 2015'te ciro bazında yüzde 140 büyüdüğünü açıkladı
E-Ticaret

Ofix.com 2015'te ciro bazında yüzde 140 büyüdüğünü açıkladı

Ofis malzemeleri dikeyinde önde gelen e-ticaret girişimlerinden Ofix.com, geleneksel yıl sonu özetini bizimle paylaştı. 2015 yılında ciro bazında yüzde 140 büyüdüğünü açıklayan Ofix.com'un kendi verilerine göre kurumsal müşterileri bir önceki yıla göre yüzde 400 oranında artış gösterdi.

Kurumsal müşterilerin oranının yüzde 82'ye çıktığını söyleyen Ofix.com, toplam kullanıcı/üye sayısını da bir önceki yıla göre yüzde 200 oranında arttırdığını not ediyor.

Ofix.com gerek ciro gerek müşteri sayılarıyla ilgili bilgileri paylaşmazken, girişimin yıl sonu özetiyle ilgili bilgileri aşağıdaki infografikte görebilirsiniz:

ofix-infographic-2015 (5)

Yorumlar (6)
 1. ne paylaşmışlar ki bunların neresi bilgi, söylesene ne kadar ciro yaptığını kaç kişi çalıştırdığını, paket ortalamasını yok bozcaadayı boyayacak kadar kartuş satmış, reel bilgiler verin biraz

  1. Batur Batur

   Zaten bu rakamlarda gerçekçi değil ki. Örneğin Van Gölünü kaplamak için 120 milyon paket (500'lük paket) kağıt lazım. Bu tek başına neredeyse 1 milyar TL ciro yapar. Diğerlerini de hesaba katsak yılda 5-10 milyar TL ciro eder. infografiğe girmeyen diğer ürünlerle beraber en az 10 milyar TL ciro varsaysak sence ne kadar gerçekçi?

 2. Ali Sunal Ali Sunal

  Ciro iyide kliksanında iyidi.Karlılık durumu ne kar oranları nedir acaba_?

 3. Cihan Cihan

  Geçen sene ortalarında gerçekleşen bir konferansta şirket ceo su 14 milyon tl yatırım yaptıklarını geri dönüşün 2 sene içerisinde olmasını hedeflediklerini söylemişti.

 4. M.yıldırm M.yıldırm

  e-ticaret el birliği ile mefta edildi hangi sektör kaldıkı ne işiniz var yatırım vs madem 14 milyon tl paran var dolara yatırsaydın %30 dönerdi yıl içinde ne gerek var aksiyona :) kliksa da çalışan en az 100 desek sadece işçi maliyeti 200 bin öle bir para dönmüyor %2 ile ürün satıyolar 500 bin ciro da yapsan 1 trilyona yapsan nafile düşürme fiyatı kar marjını her firma %20 altına düşürmese para kazanırlar ihtiyaç sonuçta bide gold var bedava ürün satan oda yolcu..

 5. Tahta Kalemi Tahta Kalemi

  Bir anda büyüyen şirketler hızlı bir şekilde de son buluyor. Kar marjları nedir bilmiyorum ama en son kapanan tazedirek ten sonra artık farklı bir gözle bakar oldum.