2013 cirosu 4 milyon TL'ye ulaşan Ofix.com'un güncel istatistikleri [infografik]
E-Ticaret

2013 cirosu 4 milyon TL'ye ulaşan Ofix.com'un güncel istatistikleri [infografik]

OfixLogoDaha önce internet sektöründen inşaata yönelen yatırımcılara şahit olsak da tersi durumlarda mevcut, bunun son örneklerden biri 3 mimarın kurduğu Ofix.com.

İsmine uygun olarak ofis ihtiyaçları sağlayan dikey e-ticaret sitesi Ofix.com, Zorlu AVM ve Doğuş Holding'in müşterileri arasında bulunduğu YOO Mimarlık kurucuları Alparslan Özarpat, Alptekin Yıldız ve Orçun Özkan tarafından kurulmuş.

2012'de kurulan ve bir yıl içerisinde cirosu 4 Milyon TL'ye ulaşan Ofix.com, kuruluşundan itibaren en çok alışveriş yapılan ilden, en çok tercih edilen ödeme yöntemine kadar detayları bizimle paylaştı.

60 kişinin çalıştığı Ofix.com 130 binden fazla üyeye ulaşmayı başarmış. Aylık 240 bin ziyaretçiye ulaşan Ofix'in dikkat çeken noktası ziyaretçilerin kurumsaldan geliyor olması. Ofis ihtiyaçları odağında kurulan girişim yüzde 78 kurumsal ziyareçisiyle hedef kitlesine ulaşmış görünüyor.

İnfografikte aylık satılan ürünü adedini 274 bin olarak belirten girişim aylık sepet adedini 4 bin 850 olarak belirtiyor, paylaşılan ciroyla değerlendirdiğimizde sepet miktarı 68 TL çıkıyor. Sepet miktarından ödeme seçeneklerine doğru geçtiğimizde müşterilerin yüzde 51'i kredi kartıyla ödeme seçeneğini tercih etmiş, kredi kartını yüzde 39'la havale seçeneği takip etmiş.

Müşteri memnuniyetinden, 2014 ve 2015 hedeflerine kadar detayları infografikte bulabilirsiniz;

ofix infographic 2014_v2 (1) (1)

Yorumlar (4)
  1. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

    Severek takip ettiğim başarılı bir proje. Daha da başarılı olur diye umuyorum. Tedarikçileri olarak da çalışmaktan zevk aldığım ender firmalardan.

  2. Ahmet Yılmaz Ahmet Yılmaz

    Verilen aylık ürün satış adedi ve sepet adedi rakamlarına göre sepet başına 50 adet civarı satış olması lazım ki hiç makul değil?

  3. Ahmet Dilcozen Ahmet Dilcozen

    basarilarini takip ediyoruz ve ofix.com u surekli kullaniyoruz. tebrikler.

  4. 60 personel istihtam ettiklerine göre yıllık bazda bir milyon tl den fazla sadece personel giderleri vardır.Kar marjları yüksek olmalı ya da ciraya odaklanmışlar kara değil.