Modacruz 2,5 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

Modacruz 2,5 milyon dolar yatırım aldı

2015'e bir yatırım haberiyle giriş yapan Modacruz, yılı yeni bir yatırım haberiyle bitiriyor. İkinci el lüks moda markaları için popüler pazar yeri Modacruz, 2,5 milyon dolarlık yeni yatırım aldığını duyurdu. Seri A olma özelliğindeki yatırım turuna, Modacruz'un var olan yatırımcıları Burak Divanlıoğlu, Hasan Aslanoba,  Melis Güçtaş Esin, Nevzat Aydın, Serkan Borançılı ile birlikte Hummingbird Ventures yeni yatırımcı olarak katıldı.

Modacruz'un aldığı yeni yatırımla birlikte hızlı büyümesinin desteklenmesi planlanıyor. 2015 yılında Bebecruz.com ile yeni bir dikeye açılan girişimin bizimle paylaştığı güncel verilere göre, Modacruz, son bir yılda 300 bin yeni kadın üye kazanmış ve e-ticaret sitesine aynı sürede bir milyon yeni ürün yüklenmiş. 2015 yılında toplam yüzde 500 oranında büyüdüğünü açıklayan Modacruz alışverişlerin tekrar etme oranları açısından da etkileyici bir tablo çiziyor. Zira platformdan bir kez alışviriş yapan alıcıların ortalama altı kez daha alışveriş yaptığı belirtiliyor.

Ekim 2014'te mobil açılımını yapan Modacruz'un iOS ve Android uygulamaları bugüne kadar 400 bin kez indirilmiş. Modacruz önümüzdeki Ocak ayında iPad uygulamasını da yayınlamayı planlıyor. Modacruz'un tüm platformlardan ziyaretçi sayısının 2,5 milyon olduğu da notlar arasında.

Modacruz'un 2015 yılında yaptığı en önemli yeniliklerden biri geçtiğimiz Kasım ayında Bebecruz.com ile bebek giysileri dikeyine açılmasıydı. Girişimin paylaştığı verilere göre Bebecruz'a, ilk beş haftasında 10 bin yeni anne üye olmuş ve platforma 25 bin ürün eklenmiş.

Yorumlar (14)
 1. Ahmet Gurcag Ahmet Gurcag

  Cok guzel bir yatirim haberi. Ulkemizdeki lokal yatirimcilardan da bu miktarlarda yatirimlar yapilabildigini gormek umit verici. Basarilarinizin devamini dilerim.

 2. Batacak, batması muhtemele bir proje daha(malesef). Dış pazar gayet müsait iken, dolardan ciddi kar yapılabilir iken global bir satış projesi yerine neden bir local proje yapılır şaşarım.

  1. çünkü global vizyonları yok, bahsettiğiniz projeyi yapamazlar. kısa sürede para kazanmanın planlarını yapıyorlar

  2. Selma Karakuş Selma Karakuş

   İki yıllık yerli bir şirketin geldiği noktayı art niyetsiz değerlendirememek sanırım sadece bizim insanımıza has bir şey. Ayrıca her yatırımcıyı Dolara ya da dış pazara yönlendiren bir anlayışın bu ülke ekonomisine fayda getirmeyeceği aşikar.. Yabancı yatırımcılar ülkemize gelirken bu nasıl yaklaşımdır anlamakta zorlanıyorum. Bu ne güvensizliktir.

 3. Güzel bir fikir aslında ama bu iki alan çok sorunlu. Mesala diyelim Tory Burch çanta alacaksınız, 200-300 indirime bakmazsınız. Eğer bakacaksanız da yurtdışından alabilirsiniz, veya yurtdışından gelen bir arkadaşınıza aldırabilirsiniz.

  Bebekte ise çoğu kişi harcama yapmaktan kaçmıyor. Herkes kendi bütçesine göre temiz 1. el ürün alır diye düşünüyorum.

  Tabiki alan olacaktır ama yüksek cirolara ulaşabilmek zor olabilir diye düşünüyorum.

  1. Hocam, herkes bilmeden konuşuyor. Bu site bayanların en çok rağbet ettiği sitelerden. Cirosunu karını biliyor musunuz? Aylık, yıllık büyüme hızı, vergi öncesi karı vs bilgileri var mı elinizde. Herkes bol keseden sallıyor. Herkes yatırım yapanları, zengin aptallar sanıyor. Yatırım öyle kolay alınan birşey değil.

  2. Yok ben zaten kişisel fikrimi söyledim, e-ticaret konusunda uzman değilim. Elbet iyi ciroları vardırki 7.5 milyon TL yatırım almışlar.

   Bence bebecruz ve modacruz 'un konseptinin Türkiye genelinde tutmasının zor olacağını düşünüyorum. A+ segmentinde insana ikinci el ayakkabı veya bebeğine ikinci el tulum aldırabiliyorsan büyük başarı onu söylemeye çalışıyorum.

 4. Karelsantralservis.com Karelsantralservis.com

  Güzel bir yatırım haberi olmasına rağmen beklentileri karşılayacak mı? Daha önce bu tarz yatırım alan ancak başarısızlıkla sonuçlanan bir çok proje bulunuyor.

 5. Benoyuncuyum.com Benoyuncuyum.com

  Hasan bu kadar yatırım alan bir projenin batmasını düşünemiyorum. bence başarılı bir "girişim"

 6. Jujunation Jujunation

  Modacruz gereksiz bir platform hem satılanlar eski hem de iki kullanıcı iletişim kuramıyor. Sağlıklı bir şekilde satamadım kıyafetlerimi..

 7. Yatırımcıların listesine bakın bence. Bu iş sağlam

 8. Melis Güçtaş, zaten kurucu değil mi?

 9. Vestaire Collective sitesi kopyalanmış ama onlar ekspertizle çalışıyor ve destek ekibine anında ulaşabiliyorsunuz.Şikayetvar.com ve ekşisözlükte yazılanlara bakılırsa güven vermeyen bir site ve müşteri kaybına başlamış son 5 ayda.Orijinal ürüne sahte veya sahte ürüne orijinal deniyor.Site de ürünüm orijinal değil diye satış yapanlar var.Veya sahte Hermes e 15000 TL isteyen.Bu çantayı aldın 3 gün içinde onaylatman gerekiyor.Ancak Hermes mağazası onay yapmıyor.Senin ekspertizin olacak ki insanlar sana güvensin.İnsanlar güvenmez ise alışveriş te yapmaz.

 10. Türkiye için ilklerde olduğundan hızlı bir giriş yaptı ve büyümeye geçti ancak Türkiye'de en büyük handikap birşey tuttarsa hemen tekrarlanır başkaları da girer sektöre..Kendini hep güvenilir yenileyen ve en üstte tutmak gerekir. En çok duyduğum şikayet destek ekibinin yetersizliği ve geç dönüşleri ulaşacak bir muhatap bulamamak..online destek ile çözüm bulunamayıp tekrar destek ekibine mail yöntemi öneriliyor.. İade almayan bir site hem alıcının hem satıcının onayı olsa da satış kaybetmekten korkuyorlar sanırım. Şimdi her sitede kolay iade yaygınken ve 1 tuşla mümkünken ve diğer rakipleri sollamış gelirken 3 yılda kendini bir türlü güvenilir destek ve kolay iade yöntemi belirleyememiş bu site yükselir mi düşer mi? Reklam kullanıcılarıdır bu unutuyorlar...