x

Modacruz’dan ikinci el bebek giyimi için pazar yeri: Bebecruz

bebecruz ana

İkinci el lüks giyim için pazar yeri Modacruz, bu kez bebek gardıroplarını yeniden düzenlemek istiyor. Bebek ürünlerine odaklı pazar yeri Bebecruz.com‘u açan Modacruz, moda dikeyinde sağladığı hızlı büyümeyi bu alanda tekrar etmek istiyor gibi görünüyor.

Bebecruz aslında Webrazzi takipçilerinin pek de yabancı olmadığı bir isim. Zira bundan yaklaşık bir yıl önce Modacruz’un Aslanoba Capital’dan yatırım aldığı haberinde Fırat, Modacruz ekibinin Bebecruz.com adında bir girişime daha sahip olduklarını tespit etmişti. Girişimciler o dönemde Bebecruz.com’un aktif olmadığını söylüyorlardı.

bebecruz app

Bebek dikeyinde Modacruz’un izinden giden Bebecruz, anne ve anne adayların bebek ürünlerini web ve mobilden alıp satmasını sağlıyor. iOS uygulaması yayınlanan Bebecruz’un Android uygulamasının da yakında geliyor. Bebecruz’un Modacruz’dan önemli bir farkı ise daha spesifik bir kitleyi hedeflemesi sayesinde bir komünite oluşturmaya da odaklanması. Bebecruz kullanıcıları kendi aralarında iletişim kurabiliyor, arkadaşlık kurabiliyor ve deneyimlerini paylaşabiliyor.

Bebek ürünleri, ikinci el pazar yerleri için büyük potansiyel barındıran bir dikey zira Türkiye’de bu alanda büyük bir oyuncudan söz etmek henüz mümkün değil. Girişimin Modacruz’daki deneyimi bu alanda hızlı büyümesini sağlayabilir.

Yorumlar (8)

 1. çok ilginç, 2. el ürün olmasına ragmen, yeni ürününden daha pahalıya satıyorlar,

  Cevapla
 2. Bebek konusunda millet olarak biraz fazla hassasızdır. 2. el ününün hijyen gibi konuları insanların kafasında soru işareti olarak kalacaktır. Bu nedenle yurt dışını baz almamak gerektiğini düşünüyorum.

  Cevapla
 3. İkinci el bebek ürünlerinin satıldığı bir platform yerine bu ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırıldığı bir platform olsa daha güzel olurmuş bence.

  Cevapla
 4. Gerçekten çok pahalı ürünler. Kullanıp kalitesini test eden var mı acaba?

  Cevapla
 5. Özellikle 1 yaşına kadar olan ihtiyaçları neredeyse birkaç gün oluyor sonra ya ölçüleri olmuyor ya da ihtiyaç kalmıyor; bu sebeple güzel bir girişim; sıkı takipçilerindenim.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın