Aslanoba Capital, ikinci el lüks giyim sitesi Modacruz.com’a yatırım yaptı

aslanoba capital modacruz yatirim ikinci el luks marka giyimTürkiye internet ekosisteminin en aktif yatırımcısı Aslanoba Capital‘den e-ticaret alanında yeni bir yatırım daha geldi. İkinci el lüks modasına odaklanan Modacruz.com ilk yatırımını Aslanoba Capital’den aldı.

Modacruz.com, gardrobundaki fazla kıyafetlerden mantıklı bir şekilde kurtulmak isteyen Melis Güçtaş‘ın harekete geçmesiyle Onur Selamet ve Ünal Kurt’un ortaklığıyla Şubat 2014’te faaliyete başlamış. 7 ay gibi bir süre içinde de 30 bin üyeye ve 2 milyon TL’lik envantere ulaşmış.

Avrupa ve Amerika’da yaygın olan ikinci el lüks giyim pazarının potansiyeli Aslanoba Capital‘i harekete geçirmiş ve Modacruz’un ilk yatırımcısı olmuş. aslanoba capital modacruz yatirim ikinci el luks marka giyim 2

Kadınlara kendi gardroblarını oluşturma ve başkalarının gardroblarını karıştırma fırsatı sunan Modacruz, lüks markalı ürünleri orta düzey gelir seviyesindeki kadınlara ulaştırarak bu pazarın Türkiye’deki öncüsü olmayı istiyor.

Aldığı yatırımla Eylül ayında iOS ve Android uygulamalarını sunmayı planlayan Modacruz, yurtdışındaki kadınların da dolaplarını Türkiye’den alıma açmasını ve işlerini uluslararası çapta büyütmeyi hedefliyor.

aslanoba capital modacruz yatirim

Her zamanki yatırım imzalama fotoğrafını bu kez de aldık ama yatırım tutarı hakkında bir açıklama yapılmadığını üzülerek paylaşmak istiyoruz. Aynı tecrübeli girişimci kadrosunun yine ikinci el bebek kıyafetleri satışına dönük Bebecruz.com adında bir girişimi daha var ama o girişimin artık aktif olmadığını öğrendik.

Diğer yandan Aslanoba Capital’in moda alanında erkeklere dönük Fit&Color ve kadınlara dönük Modanisa yatırımları bulunuyor.

Yorumlar (18)

 1. Bu masayı özlemişiz 🙂

  Klasik bir yorum da ekleyeyim: Batar o iş 🙂

  Bu saatten sonra Aslanoba yanlış işe yatırım yapmaz,

  Tebrikler ve Başarılar,

  Cevapla
 2. yürü be Aslanoba kim tutar seni 🙂

  Cevapla
 3. başarısız bir deneme olarak yine tarihe geçecektir.

  Cevapla
 4. Webrazzi editörlerinin klasikleştirilmiş cümlesi “Her zamanki yatırım imzalama fotoğrafını bu kez de aldık ama yatırım tutarı hakkında bir açıklama yapılmadığını üzülerek paylaşmak istiyoruz. ” Ok.

  Cevapla
 5. Yatırımları sonlandıracaktı 30Milyon TL’yi geçince.

  Cevapla
 6. internette ticaret yapmaya çalışan biri olarak, başarılar diliyorum, umarım iyi satışlar yaparlar… fakat 7 ay önce faaliyete geçen bir site nasıl günde 10.000 TL.’ye yakın satış yapabilir? tabi ki doğru olabilir ama bana inandırıcı gelmedi. Bu rakama nasıl ulaştıkları yazılsa e-ticaret ile ilgilenen ve çalışanlara yol da göstermiş olursunuz aslında:) Mesela en azından günlük tekil ziyaretçi sayısı nedir?

  Açıkçası bu siteyi ben bu haberle öğrendim, etrafımdakilere de sordum, bilen yok henüz. İnternette, radyoda, tv de veya herhangi bir yerde reklam veya tanıtımını da görmedim. Bu yüzden enteresan geldi belki de.

  Herşeye rağmen hayırlı olsun…

  Cevapla
 7. Çok iyi bir yatırım

  Cevapla
 8. aslanoba yaşlanmış gibi duruyor internet sektörü eskitti adamı 🙂

  Cevapla
 9. bu aslanoba ne is hala cözemedim önüne gelene yatirim yapiyo

  Cevapla
 10. Yıllardır sektörün içerisindeyim bir türlü anlayamadım gitti 7 aylık bir sitenin 2 milyon TL’lik envantere ulaşmış olması hele ki 2.el ürünler üzerinden bir rekor, kaldı ki site daha doğru düzgün çalışmıyor bile (sıkça sorulan sorular bölümünden fiyat aralığına tıklarsanız görüceksiniz).

  Cevapla
 11. Ferhat KILIÇARSLAN |

  turk yatırımlarını severim ama o tasarım nedir abicim yaaa gözüme takılan ve beni çıldırtan nokta? benmı kapatamadım nedir anasayfada 1 2 3 hemen başla kapatma x işaretini göremedim fatiha okudum gene kapatamadım. o kadar etkilendimki yorumu bile yazamadım anlamışsınızdır umarım başarılar 🙂

  Cevapla
 12. huseyin topcu |

  Yanlışım varsa düzeltin ama Hasan Aslanoba ilk çıktığı sıralarda “distruptive” girişim olacak illa diye tutturmuyor muydu?

  Şimdi yapılan yatırımlara bakıyorum, neresi distruptive? Türkiye’de girişimci/girişim mi yok? yoksa Aslanoba egosunu yenip bu insanları kendisine ulaştırmıyor mu?

  Cevapla
 13. çok sade bir imza töreni olmuş. aslanoba pankartı, devasa çekler göremiyoruz, ah sadece sağ alt tarafta bir erikli şişesi var:)
  şaka bir yana, ben aslanoba’yı takdir ediyorum. Parasını yatlara, katlara harcamak yerine birilerinin düşlerine ortak oluyor. Hayırlı olsun.

  Cevapla
 14. Chicfy.com sitesinin neredeyse aynısıdır. İspanya granada da yaşayan iki arkadaşım o işi yapıyor yazılımı da kendileri yazdılar, Türkiye de tutacağını zannetmiyorum. 2 milyon tl lik envanter koyulmuş ama açıldığı zamandan beri 30.000 tl lik satışı bile yok.

  Cevapla
 15. çok sığ düşünüyosunuz çok mantıklı bir yatırım kimsenin ticari hesabını yapamazsınız çünkü elinizde bir veri yok.Yakında zaman aynı conseptte bir site daha karşımıza çıkarsa şaşırmayın.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın