Aslanoba Capital'den erkek modası üzerine online bir marka olan Fit&Color'a 1 milyon TL yatırım

Aslanoba Capital'den erkek modası üzerine online bir marka olan Fit&Color'a 1 milyon TL yatırım

fitandcolor-logoAslanoba Capital'in gerçekleştirdiği 36. yatırım ile karşınızdayız. Bugüne kadar 10 tanesi e-ticaret üzerine olan 36 girişime yatırım yapan Aslanoba, bugün düzenlenen basın toplantısıyla birlikte Fit&Color yatırımını duyurdu.

Ekonomi üzerine eğitim alarak bugüne kadar bankacılık sektöründe kariyer yapan iki kardeşin, Zeynep Kılınçoğlu ve Hüsnü Kılınçoğlu, kurucusu olduğu proje geçen hafta yayın hayatına başlamış. 6 aydır üzerinde çalışılan Fit&Color, Aslanoba'dan 1 milyon TL değerindeki yatırımı ise Temmuz ayında almış.

Yatırım sonrası Aslanoba'nın girişimdeki hisse oranı yüzde 25. Bu arada Sina Afra'nın da projede küçük bir hissesi bulunuyor ve kendisi danışman olarak projenin içinde yer alıyor.

Fit&Color'ın en büyük özelliği yalnızca online mecrada hizmet veren ve yine yalnızca erkek modasına odaklanmış bir marka olması. Bu noktada giyim konusunda perakende devlerinin offline operasyonlarında çok ciddi harcamalar yapmak zorunda olduklarına değinen Kılınçoğlu kardeşler, online bir marka olarak fiyat rekabetinde çok ciddi bir avantajları olduklarının altına çizdi. Fit&Color'ın bir diğer özelliği de markanın yalnızca erkeklere özel ürünler barındırması. Markanın hedef kitlesi 20-45 yaş arasında olan ve çalışan erkekler.

fitandcolor-1

Hasan Aslanoba'dan 'online only brand' vurgusu

Hasan Aslanoba yatırımla ilgili olarak, online only brand pazarında oldukça büyük fırsatlar gördüğünü dile getirdi. Hasan Bey, Fit&Color'ın yalnızca erkek modasına odaklanmış olmasının da büyük bir avantaj olduğunu belirtti ve projenin gelecekteki başarısına olan inancına vurgu yaptı.

Tamamen Türkiye'de bulunan isimlerin tasarladığı ürünler, yine tekstil sektöründe oldukça güçlü bir ülke olan Türkiye'de üretiliyor. Site üzerinde bulunan tüm giyim ürünleri Fit&Color markası ile kullanıcılara sunulacakken, bazı aksesuar ve çanta benzeri ürünler ise ilk etapta başka markalara ait olacak.

Online pazarlama stratejisi olarak sitelerinin girişine koydukları bir video ile dikkat çeken Fit&Color, Erkek adam nereye bakacağını bilir sloganı ile yola çıkmış. Fit&Color'da ürünlerin fiyat aralığını incelediğimizde orta segment kategorisinde yer aldıklarını söyleyebilmemiz mümkün.

fitandcolor-2
Bugün gerçekleşen basın toplantısından

Yurtdışı vurgusu, ilk hedef ABD

Girişimin kurucu ortakları yurtdışı hedefleri olduklarından da bahsettiler. İsimlerinin de yabancı dillerde anlaşılır ve kolay olduğuna değinen ikili, ilk olarak ABD'de bazı küçük gruplar üzerinden faaliyet göstereceklerini söylediler. Fit&Color'ın ABD açılımı için hedef 2014. Bu arada Fit&Color'ın zaman içinde İngilizce seçeneğine sahip olacağını da belirtelim.

Bünyesinde Sina Afra gibi e-ticaret konusunda değerli bir ismi de bulunduran girişim, iş modelinin yurtdışında sağladığı başarı ile dikkat çekiyor. Ülkemizde de erkek modası noktasında bir açık olduğunu düşünecek olursak yalnızca online'a odaklanan bir marka olarak Fit&Color'ın başarı potansiyeli yüksek.

İş modeli dolayısıyla bir marka yaratmak zorunda olan Fit&Color, dolayısıyla çok hızlı bir büyüme gerçekleştirebilecek bir model değil. Buna rağmen sitenin tasarımı, online pazarlama stratejisi ve kurucu ortaklarının geçmişlerini de düşünecek olursak Fit&Color'ın yakın gelecekte neler yapacağını merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.