İkinci el lüks giyim sitesi Modacruz, büyümesini mobil uygulamalarla sürdürmek istiyor

İkinci el lüks giyim sitesi Modacruz, büyümesini mobil uygulamalarla sürdürmek istiyor

Aslanoba Capital'in son yatırımlarından ikinci el lüks giyim sitesi Modacruz, envanter değerini yaklaşık 3 milyon TL'ye çıkardı ve mobil uygulamalarını yayına alarak daha hızlı bir büyümenin kapısını araladı.

Melis Güçtaş, Onur Selamet ve Ünal Kurt tarafından kurulan Modacruz, lüks giyim ürünlerinin ikinci el olarak satışa sunulduğu bir pazar yeri. Ağustos ayında sizlere tanıttığımızda 7 aylık bir girişim olan ve 2 milyon TL’lik envantere sahip girişim, aradan geçen 2 ayda envanter hacmini yüzde 50 oranında artırmayı başarmış.

Melis Güçtaş'tan aldığımız bilgilere göre Modacruz, aynı süre içinde üye sayısını da 30 binden 50 bine çıkarmış. Yatırım sonrasında yani Ağustos başından bu yana ciroda 4 kat artış sağlanmış. Her ürünün ayrı ayrı satın alındığı girişimin sepet (yani ürün) ortalaması da 86 TL olmuş.

modacruz ikinci el luks giyim

Mobil uygulama gücüyle envanterde 2 kat artış bekleniyor

Modacruz, iOS ve Android uygulamalarını geçtiğimiz günlerde yayına almış ve mobilin yaygınlaşmasıyla envanterde 2 kat daha hızlı artış bekleniyor. Mobil uygulamaları olmaksızın belli bir kullanıcı kitlesi yakalayan girişimin mobil uygulamaların kullanım kolaylığıyla ikinci 50 bine 2015 sonuna kadar ulaşabileceğini tahmin ediyorum.

Aylık 1.5 milyon sayfa görüntülemesine Modacruz'un başarısını kanıtlaması içinse 2015 yılını tamamlasını beklememiz gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.