İkinci el lüks giyim sitesi Modacruz, büyümesini mobil uygulamalarla sürdürmek istiyor
E-Ticaret

İkinci el lüks giyim sitesi Modacruz, büyümesini mobil uygulamalarla sürdürmek istiyor

Aslanoba Capital'in son yatırımlarından ikinci el lüks giyim sitesi Modacruz, envanter değerini yaklaşık 3 milyon TL'ye çıkardı ve mobil uygulamalarını yayına alarak daha hızlı bir büyümenin kapısını araladı.

Melis Güçtaş, Onur Selamet ve Ünal Kurt tarafından kurulan Modacruz, lüks giyim ürünlerinin ikinci el olarak satışa sunulduğu bir pazar yeri. Ağustos ayında sizlere tanıttığımızda 7 aylık bir girişim olan ve 2 milyon TL’lik envantere sahip girişim, aradan geçen 2 ayda envanter hacmini yüzde 50 oranında artırmayı başarmış.

Melis Güçtaş'tan aldığımız bilgilere göre Modacruz, aynı süre içinde üye sayısını da 30 binden 50 bine çıkarmış. Yatırım sonrasında yani Ağustos başından bu yana ciroda 4 kat artış sağlanmış. Her ürünün ayrı ayrı satın alındığı girişimin sepet (yani ürün) ortalaması da 86 TL olmuş.

modacruz ikinci el luks giyim

Mobil uygulama gücüyle envanterde 2 kat artış bekleniyor

Modacruz, iOS ve Android uygulamalarını geçtiğimiz günlerde yayına almış ve mobilin yaygınlaşmasıyla envanterde 2 kat daha hızlı artış bekleniyor. Mobil uygulamaları olmaksızın belli bir kullanıcı kitlesi yakalayan girişimin mobil uygulamaların kullanım kolaylığıyla ikinci 50 bine 2015 sonuna kadar ulaşabileceğini tahmin ediyorum.

Aylık 1.5 milyon sayfa görüntülemesine Modacruz'un başarısını kanıtlaması içinse 2015 yılını tamamlasını beklememiz gerekiyor.

Yorumlar (4)
  1. Isakoc Isakoc

    hep kadın kıyafetleri var. bay göremedim. ama dikkat ettiğim kadarıyla sanki daha önceden fiyatı buydu şimdi bu olayında kullanılan büyük rakam sıfır fiyatları galiba.

  2. beğenmedim.. ziyaretçinin karşısına sürekli her kategoride gezerken facebookta beğen android uygulamımızı indir diye banner çıkar mı ya..

  3. Türker Türker

    kıyafetlerin birine alıcı demiş ki 200'e ver alayım. Satan kişi "merhaba yuzde yirmi site komisyonu sebebi ile 200 civari kalsin istiyorum elime cunku elbise icin bin lira uzeri bir odeme yapmistim, tesekkurler.." demiş

    Yani yüzde yirmi komisyon var. Yüzde 20. Yahu n11 bile o komisyonu alıyor da deli gibi reklam kasıp alıcılara kupon dağıtıp duruyor ve sadece kurumsal satıcıları bünyesine kabul ediyor. Biz ona kızıyorduk siz hangi cüretle bu kadar yüksek komisyon alıyorsunuz :D

  4. Modacuruz Ile ilgili Sikayetimvar.com a girdim sikayetleri okudum insanlar oldukca mağdur olmus.Ben bazi urunler baktim ama sikayetleri okuduktan sonra siteye bile girmiyorum, yeni tanidigim siteden alisveris yapmadan once sikayetimvar.com bakarim iyikide bakmisim