İkinci el e-ticaretin hızlı girişimi ModaCruz'a yeni yatırım

İkinci el e-ticaretin hızlı girişimi ModaCruz'a yeni yatırım

modacruz logoAğuston 2014'te Aslanoba Capital'den yatırım alan ikinci el lüks giyim sitesi Modacruz.com'a yeni bir yatırım daha geldi. 1 milyon TL yeni yatırım turunda yeni isimler de yer alıyor.

Ekim 2014'te yayınladığı mobil uygulamalarıyla büyümesini hızlandıran Modacruz'a yatırım yapan isimler arasında Aslanoba Capital'in yanında Yemeksepeti kurucu ortaklarından Nevzat Aydın ve bir süredir sessizliğini koruyan Gittigidiyor kurucularından Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu da bulunuyor.

modacruz yatirim aslanoba capital

Melis Güçtaş, Onur Selamet ve Ünal Kurt tarafından kurulan Modacruz, bu yatırımla beraber 2015 planlarını daha başarılı şekilde hayata geçirmek istiyor. Teknoloji ve müşteri deneyimine daha fazla odaklanmak ve yurtdışına açılmak bu hedeflerin başında geliyor.

Güncel rakamlar büyümeyi gözler önüne seriyor

Aldığımız bilgilere göre Modacruz'un üye sayısı 100 bini aşmış. Aylık 11 milyon sayfa gösterimi ve 9 milyon TL’lik envanter değeri ise Modacruz'un 1 yıl dolmadan neden ikinci yatırımını aldığını özetliyor. Zira ilk yatırım aldığında Modacruz'un 30 bin üyesi ve 2 milyon TL'lik envanteri vardı. Ekim 2014'te ise bu rakamlar 50 bine ve 3 milyon TL'ye yükselmişti.

İkinci el giyim tarafındaki derinliği henüz bilmiyoruz ama e-ticaret pazarında daha gidecek çok yolumuz olduğunu gösterdiği kesin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.