İkinci el e-ticaretin hızlı girişimi ModaCruz'a yeni yatırım
E-Ticaret

İkinci el e-ticaretin hızlı girişimi ModaCruz'a yeni yatırım

modacruz logoAğuston 2014'te Aslanoba Capital'den yatırım alan ikinci el lüks giyim sitesi Modacruz.com'a yeni bir yatırım daha geldi. 1 milyon TL yeni yatırım turunda yeni isimler de yer alıyor.

Ekim 2014'te yayınladığı mobil uygulamalarıyla büyümesini hızlandıran Modacruz'a yatırım yapan isimler arasında Aslanoba Capital'in yanında Yemeksepeti kurucu ortaklarından Nevzat Aydın ve bir süredir sessizliğini koruyan Gittigidiyor kurucularından Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu da bulunuyor.

modacruz yatirim aslanoba capital

Melis Güçtaş, Onur Selamet ve Ünal Kurt tarafından kurulan Modacruz, bu yatırımla beraber 2015 planlarını daha başarılı şekilde hayata geçirmek istiyor. Teknoloji ve müşteri deneyimine daha fazla odaklanmak ve yurtdışına açılmak bu hedeflerin başında geliyor.

Güncel rakamlar büyümeyi gözler önüne seriyor

Aldığımız bilgilere göre Modacruz'un üye sayısı 100 bini aşmış. Aylık 11 milyon sayfa gösterimi ve 9 milyon TL’lik envanter değeri ise Modacruz'un 1 yıl dolmadan neden ikinci yatırımını aldığını özetliyor. Zira ilk yatırım aldığında Modacruz'un 30 bin üyesi ve 2 milyon TL'lik envanteri vardı. Ekim 2014'te ise bu rakamlar 50 bine ve 3 milyon TL'ye yükselmişti.

İkinci el giyim tarafındaki derinliği henüz bilmiyoruz ama e-ticaret pazarında daha gidecek çok yolumuz olduğunu gösterdiği kesin.

Yorumlar (12)
 1. Hasanca Hasanca

  Bu sitenin aylık 11 milyon sayfa gösterimi var diyen okkalı bir yalan soyluyor.

  Aylık o kadar sayfa gösterimi olan sitenin alexası 200.000 olmaz. Bu işten anlayan herkes bunu doğrular size.

  1. Yorumcu Yorumcu

   6 ay önce 55K, bugün 300K hitleri var...Yorum yaptım ama yorumsuzlar :)

 2. Emre Çetiner Emre Çetiner

  İnternet sitesinin arayüz kısmı kullanışsız ve hatalar mevcut. Kullanıcı deneyimine önem verilmesi gerek. Detaylı gezmeden bile göze takılan onlarca eksiklik ve kullanışsızlılık çıktı. Lütfen dikkat edin. iyi çalışmalar.

  1. Web Tasarımcı Web Tasarımcı

   Buna bende katılıyorum. Ama bi o kadarda başarılı buluyorum projeyi. En yakın zamanda aldığı yatırımlara yakışır bir arayüz ile karşımıza çıkacaklardır :)

  2. Webtekikisi Webtekikisi

   Katılıyorum. Search yapabilmekten çok uzak olan bir arayüz hazırlanmış. Bu kadar iddalı iken ve arayüz kullanımı bu kadar Önem taşırken böylesine yüzeysellik çelişkili. Müşteriler aradığını bulamasın ve sitede daha çok vakit geçirsin diye de olabilir tabi.

 3. Hakan Hakan

  Bu sitenin bu kadar yatırım almasına şaşırıyorum. Sektörde yatırım bekleyen bir çok site varken neden modacruz? Bence sektörde daha iyi gelecekte iyi işler yapacak siteler ve projeler mevcut.

 4. Modacruz ekibini tanımıyorum. Ayrıca yatırımcıların hangi kriterlere göre yatırım yaptıklarını da bilmiyorum. Ancak burada yorum yapan arkadaşların doğru soruları sormadıklarını düşünüyorum. Bence sormaları gereken "neden bu ekibe" yatırım yaptılar. Neden bu siteye veya bu iş modeline yatırım yapıldı tarzındaki sorular ancak tecrübesiz girişimciler veya girişimci olmayan kişilerin ilk aşamada gündeme getireceği konular olduğunu düşünüyorum. Ekibiniz sağlam değilse fikrin iyi ve kötü olması birşey ifade etmiyor.

 5. Amedi Amedi

  tebrik ederim. Türkiyenin en önde gelen 4 yatırımcısı bu işe yatırım yapıyor iseler vardık her halde bildikleri :)

 6. Ünal Işık Ünal Işık

  Kategorizel bir ilan sitesi (ikinci el veya sıfır ürünler) planı oldukça etkili ve destek verildiğinde iş yapacağı düşüncesindeyim. Bizde Türkiyede ilk ve tek olan spor kategorisinde ilan sitemiz sporilanlari.com u açtık. Türkiyede şu anda sanırım bir tek emlak ve oto da bu çok etkin fakat zamanla bu ve buna benzeri siteler karşımıza çıkacak ve başarılı olucaktır diye düşünüyorum.

 7. Firat Firat

  Bu site c2c modeli oluyo sanirim.. bu tarz bir siteyihangi firmalar yada altyapi saglayicilari yapiyor acaba bilgi verebilirmisiniz?

 8. %20 gibi fahiş bir komisyon alıyorlar.

 9. merhaba, bu site yasal mıdır acaba?