International Coupons'un Türkiye markası IndirimKodlarim.com 2016'ya hızlı girmek istiyor
Arama Servisleri

International Coupons'un Türkiye markası IndirimKodlarim.com 2016'ya hızlı girmek istiyor

Polonya merkezli internationalcoupons.com, Türkiye'deki markası indirimkodlarim.com ile sektörün gelişimine paralel bir büyüme gösteriyor. Kasım ayında önemli bir yatırım alan şirket, 2016 yılını Türkiye'de de daha hızlı geçirmeyi hedefliyor.

Kısaca bahsedecek olursak, Szymon Dobosz'un kurucusu olduğunu International Coupons şirketi, Krakov'dan dünyanın 26 ülkesine açılan bir kupon yayıncısı. Türkiye'de 2013 yılından bu yana indirimkodlarim.com ile faaliyet gösteriyor ve pazar payını daha da büyütmek istiyor.

Innovation Nest'ten 5,4 milyon yatırım alan International Coupons, 2016 yılına daha hızlı bir giriş yapıyor ve indirimkodlarim.com da bu hedefler içinde önemli bir yer turuyor. Zira kupon kodu pazarı Türkiye'de 2011 yılından bu yana gözle görülür bir büyüme kaydediyor. (bkz: google trends)

indirim-kuponlarim

Aldığımız bilgilere göre Hakan Koçyiğit'in yönetimindeki indirimkodlarim.com, hali hazırda 80 bin kayıtlı aktif kullanıcıya sahip. Avrupa pazarındaki deneyimleri sayesinde Türkiye pazarında istikrarlı büyüme gösteren girişim, 2014 yılında 5700 kupon yayınlarken, 2015 yılında bu sayısı 11,200'e yükseltmiş. Dünya genelinde ise Türkiye'den daha düşük bir büyüme oranı göze çarpıyor (62700 / 102500).

Yeni arayüzde markaları takip etmek mümkün

İndirimkodlarim.com, kendini kupon arama motoru olarak konumlandırıyor ve yeni yüzüyle önemli özellikler sunuyor. Kullanıcılar artık istedikleri mağazayı takibe alıp, istedikleri indirim kuponu daha sonra kullanmak için favorilerine ekleyebiliyor. Kayıtlı kullanıcılar dış yayına kapalı, yani özel indirim kuponlarına da erişim sağlayabiliyor.

2012 yılındaki hareketlilik geri mi dönüyor?

2012 yılında kupon sektöründe rekabetin arttığına dair bir araştırmamızı hatırlayanlar olacaktır. Ancak son yıllarda kupon sitelerinden çok fazla geri dönüş alamamış ve bu konuya fazla değinmemiştik. Görünen o ki 2016 yılı da hareketli geçme potansiyeline sahip ve biz de bu dikeyden daha fazla haberdar olacağız.

Yorumlar (8)
 1. Şeyma Demir Şeyma Demir

  Yine de Amerika ve Avrupa ile karşılaştırıldığında kupon yayıncılığı Türkiye'de zayıf kalıyor. Umuyorum ki büyük online mağazalar kupon marketine daha sıcak bakıp daha çok kod yayınlarlar. Gerçi bu sene bunun örneğini N11'de görüyoruz, yılbaşına özel ve sürekli değişen kuponlar yayınlamaya başladılar.

 2. Yıldız Yıldız

  Benim moda temalı bir e-ticaret girişimim var.Dürüstçe konuşmak gerekirse işe başladığım ilk zamanlarda, satış yapmayı amaçlayan bir girişim yürütmeme rağmen indirim kuponu hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Çünkü benim dönemimde henüz Türkiye'de böyle bir şey yoktu. Oysa ki Amerika'da bu kuponlar pazarlamanın neredeyse göbeğinde olduğunu sonradan öğrendim. Bırakın e-mağazaları bu kuponları gazeten oradan buradan kesip götürüp anam babam marketlerde bile kullanabiliyor insanlar. Gerçekten iyicie irdelenmesi ve doğru şekilde okunması gereken bir pazarlama modeli bu.

 3. donanımhaber gibi vizyondan yoksun, yeniliklere kapalı servislere para kazandıran firmalar olduğu sürece bu tip yatrımların gelişebileceğine inanmıyorum ben.

 4. Hepsiburada, Gittigidiyor, n11 gibi büyük mağazalar banka kampanyaları yerine kupon yayınlarını arttırırlarsa kapasitelerini daha büyüteceklerini düşünüyorum.

 5. Türkiye'de yeterince kupon verilmiyor ya da değeri henüz anlaşılamadı. Üstteki yorumları okudum ve çok doğru söylemişler Amerika ve Avrupa'da kod kullanımı almış başını gitmişken neden mağazalar bunu göz önünde bulundurmuyorlar. Kullanıcı da kesinlikle bilgisiz, insanlar kupon kullanımı hakkında eğitilmeli, online alışveriş yapan birisi kupon nedir bilmediğinden varolan kuponları bile kullanmadan alışveriş yapıyor.

 6. Indirim Kodu Indirim Kodu

  Makale önemli bir yaramıza parmak basıyor. "İndirim Kodu" aramalarındaki artış gerçekten de büyük; fakat ülkemizde indirim kodu veren mağaza sayısı büyük değil. Buradan tüm e-ticaret firmalarına çağrımız, şu ana kadar değeri azımsanmış bu etkili pazarlama enstrümanının üzerindeki tozu bir zahmet silip size ne katkılar getireceğini en azından denemeniz.

 7. Cansu A. Cansu A.

  daha önce bir affiliate şirketinde çalışmış şimdide bir mağazanın online tarafında çalışan biri olarak kuponları potansiyelinin gittikçe artacağını düşünüyorum.

 8. İndirim Kodları İndirim Kodları

  İndirim kodları aslında müşteri sadakati programlarının en hızlı ve en ucuz yolla uygulanabileceği programlardan birisi olmasına rağmen Türkiye'deki e-ticaret siteleri tarafından nedense pek dikkate alınmıyor. Özellikle belli dikey kategorilerinde pazar lideri olan bir çok e-ticaret firması neredeyse bu yönde hiç çalışma yapmıyor.