SesliDavetiyeler.com, basılı davetiyelerin itibarını geri kazandırmak istiyor
Arama
Yeni Girişimler

SesliDavetiyeler.com, basılı davetiyelerin itibarını geri kazandırmak istiyor

Sesli-Davetiyeler-qr-kod

Basılı davetiyeler popülerliğini kaybederken SesliDavetiyeler.com bu durumu tersine çevirmek istiyor. Ankara’da kurulan girişim, her türden davetiye, hediye ve çiçek kartı üzerine uyguladığı kare (qr) kodlarla işe interaktif bir boyut katıyor.

Gülşah Özdiker, Nadi Gökalp ve Gökçen Güler tarafından Sesli Davetiyeler, kişisel mesajınızı veya düğün salonunun konumunu bir kare kod bağlantısına çevirerek dilediğiniz davetiye veya mesaj kartı üzerine basıyor. Hediyenizi veya davetiyenizi alan kişi de bu kare kodu akıllı telefonu veya tabletiyle okutarak daha kişisel bir mesajla karşılaşıyor.

Faydalı model tescilli

Şu anda Ankara’da 20 adet düğün davetiyecisi ile anlaşma yaptıklarını söyleyen Seslidavetiyeler ekibi, basit ama farklı bir fikri icra etmekle kalmamış, bunun için bir de faydalı model tescili almış. Aşağıda da görebileceğiniz gibi söz konusu tescil yılbaşı, doğum günü, açılış, düğün ve benzeri etkinlik ve törenlerin duyurulması için kullanılan duyuruların tamamını kapsıyor.

davetiye faydali model

Girişimcilerimiz ek olarak çiçek mesaj kartı ve hediye mesaj kartı için de patent başvurusu da yapmış ve bu sayede Seslidavetiyeler.com’u ülke genelinde bilinen bir marka haline getirmeyi hedefliyor. sonucu elektronik cihazlarının ekranlarından görsel (fotoğraf, video) veya işitsel (ses) sunumu izlemektedirler.

Gerçekten basit ama anlamlı bir iş yapan Seslidavetiyeler.com’un bir benzerini yapan var mıydı bilmiyorum ancak bu iş popülerleştikçe uygulayıcılarının da artacağını tahmin etmek zor değil. Tabi bu durumda faydalı model tescilinin kilit rol oynayacağını da belirtmek gerek.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Melih dedi ki:

  QR code okutmaya patent veren kurumun aklına şaşarım.

 2. koray dedi ki:

  Patent qr codu un davetiye ve çiçek kartlarında sesli ve videolu mesaj olarak kullanılmasına verilmiş

 3. mstfcakir dedi ki:

  güzel bir girişim olmuş. buradaki faydalı model kısmına açıklık getireyim. başvuru henüz tescil olmamış. kabul olmama ihtimali mevcut. o yüzden şuanda herhangi bir tescilden söz edemeyiz. ufak bir düzeltme yapayım istedim. elinize sağlık:)

 4. M. Ünal Akkaya dedi ki:

  Ya böyle bir işi ben buldum diye başvuranın aklına şaşarım. Zaten insanlar bunu yapıyor. Neyin patentini almış bu kurnaz arkadaşlar.

  1. Merhaba;
   Öncelikle bizim girişimimiz davetiyenin üzerinde gelin&damat ‘ın sesli & görüntülü mesajı, çiçek not kartında ve hediyenin üzerinde yanında yer alan not kartında sesli & görüntülü mesaj göndermelerini sağlayan Qr code lu bir sistemdir.Burada ki olay qr cod ile sesli ve görüntülü mesajın farklı bir şekilde alışıla gelen baskılı davetiye ve not kartları ile alakalıdır. Sistem Türkiye’de ilk ve tek olarak tarafımızca yapılmaktadır. Patentin alınma sebebi ise sistemin korunması amaçlıdır.

   1. Murat dedi ki:

    iddianız üzerine türkiyede qr code lu ilk ve tek davetiye veya not şekli olabilir.Sesli davetiye sistemi zaten vardı.Bide keşke domaininizin .net uzantısınıda almış olsaydınız.Yolunuz açık olsun

Bir Yorum Yazın