Foursquare üzerinden Quandoo ile restoran rezervasyonu yapmak artık mümkün
Mobil

Foursquare üzerinden Quandoo ile restoran rezervasyonu yapmak artık mümkün

Avrupa ve Asya'nın en hızlı büyüyen online restoran rezervasyon servislerinden Quandoo, Foursquare ile önemli bir entegrasyona imza attığını duyurdu. Türkiye ve İtalya pazarlarını kapsayan ortaklıkla Foursquare uygulaması üzerinden tüm kullanıcıların diledikleri restorana online rezervasyon yapması mümkün hale geliyor.

16 Aralık yani bugün başlayacak olan entegrasyon ile Quandoo, Türkiye'de henüz çoğu offline gerçekleşen restoran rezervasyonlarını daha hızlı dijitalleştirmeyi amaçlıyor. Quandoo kurucusu ve CEO’su Philipp Magin yapılan açıklamada “Türkiye ve İtalya gibi online rezervasyon oranının düşük olduğu iki ülkede, Foursquare ile yapılan bu işbirliğinin rezervasyon kültürünün dijitale kaydırılması adına atılmış önemli bir adım olduğuna inanıyoruz” diyor.

quandoo fsquare

Türkiye'de ulaştığı büyüklüğe ilişkin veriler paylaşan Quandoo'nun Ülke Müdürü Hazım Bumin Aralık 2015 itibariyle İstanbul’da bin 500’e yakın restoranla anlaşmaları bulunduğunu ve bu alanda aylık büyümelerinin yüzde 10 olduğunu söylüyor. Foursquare entegrasyonu Quandoo'yu Foursquare'de listelenen birçok diğer restoran için de cazip hale getirerek, servisin müşteri tabanını genişletmesine yardımcı olabilecek nitelikte. Zira Foursquare'in dünya çapında en popüler olduğu pazarlardan biri de Türkiye.

Foursquare üzerinden online rezervasyon servisi 2012 yılında OpenTable entegrasyonuyla ABD'de sunmaya başlanmıştı.

Quandoo'nun Foursquare entegrasyonu için daha önce Airbnb, Groupon, delivery.com gibi girişimlerle birlikte çalışan e-ticaret platformu Button ile iş birliği yaptığı da notlar arasında.

Quandoo geçtiğimiz Mart ayında Recruit Holdings tarafından yaklaşık 200 milyon euro'ya satın alınmıştı.

Noyan Ayan'ın Girişim Ofisleri Avrupa'da ofislerini ziyaret ettiği Quandoo'nun keyifli röportajı için de bağlantıyı izleyebilirsiniz. 

Yorumlar (1)
 1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Bu iş modelleri için yani pazarı ısıtma gerekliliği taşıyan, saha ekipleri lazım. Dijital pazarlama/reklam çalışmaları ile kitleyi ısındırmak imkansız.

  Scorp'un büyürken yaptığı üniversite saha çalışmaları ortada. Yakın zaman örneği diye bunu verdim, onlarcası bulunur.

  Gösterdiğim yolun bir "tali"side growth hacking dediğimiz, gerilla yolu ile büyüme modeli diyebiliriz. Tüm mekanların önüne stand açıp reklam yapsınlar , online kayıt vb. anlatmak lazım, ağızdan ağıza gözden göze dilden dile yayılsın.

  Öyle yattığın yerlden ne italya da ne burada olmaz bu iş modeli. Yepek Sepeti'de Papyon ile denedi ki yemek sepeti kadar yeme içme network üne sahip bir kurum elini bu işten çekti.

  Çok/doğru çalışan kazanır dostum