Geliştiriciler Doom'u Apple TV ve Apple Watch'ta çalıştırdı

Geliştiriciler Doom'u Apple TV ve Apple Watch'ta çalıştırdı

Facebook'un Tel Aviv ofisinde çalışan birkaç geliştirici yapılan hackathon etkinliğinde bir araya gelerek, efsanevi FPS oyunu Doom'u Apple TV ve Apple'ın akıllı saati Watch'da çalıştırmayı başararak önemli bir başarıya imza attı.

Aynı zamanda Facebook çalışanı olan geliştiricilerden Lior Tubi ve Mehdi Mulani Doom'u Apple Watch ve Apple TV'de çalıştırmalarının ardından bu oyunların oynanış videolarını da kişisel Facebook ve YouTube hesaplarına yükleyerek tüm dünya ile paylaştı.

id Software tarafından geliştirilen ve ilk kez 1993 yılında piyasaya çıkan oyun, birincil kişi görüş açısına (First Person Shooter) sahip olan ilk oyundu. Böylelikle oyun dünyasının evrimine önayak olan oyun bir efsane haline geldi.

Facebook'un Tel-Aviv ofisinde gerçekleştirilen bu 10 saatlik hackathonda, Doom oyunu port edilerek iOS üstünden çalıştırılmaya başlandı. Bu aynı zamanda Apple'ın yeni işletim sistemi watchOS 2'nin de gücünü kanıtlıyor. Doom'un yapılan port sonrasında akıllı saat Apple Watch'da ve Apple TV'lerde nasıl çalıştığını hemen aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Apple Watch'da Doom deneyimi:

Yeni Apple TV'de Doom deneyimi:

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.