netd müzik YouTube kanalı dünya listelerinde birinciliğe oynuyor
Dijital

netd müzik YouTube kanalı dünya listelerinde birinciliğe oynuyor

YouTube'da yayında olan ve Türkçe müzikleri dinleyebileceğiniz netd müzik YouTube kanalı son aylarda dünyanın çok izlenen YouTube kanallarıyla yarışıyor.  Doğan Medya Grubu'nun sahibi olduğu online video hizmeti şu anda 1 milyon 700 bin kişiye yakın aboneye sahip. Sadece netd müzik YouTube kanalında izlenen videoların izlenme sayısı ise 3 milyar 554 milyon adedi geçmiş.

OpenSlate adlı şirket tarafından sağlanan veriler ve tubefilter adlı sitenin derlediği listeye göre netd müzik, 10 Eylül - 16 Eylül haftasında dünyanın en çok izlenen YouTube kanalı olmayı başardı. İlgili hafta içerisinde kanaldaki videolar tam 77.3 milyon izlenme elde etti.

Son yayınlanan güncel haftalık raporda da ikinci sırada yer alan netd müzik, tubefilter tarafından yayınlanan haftalık raporlarda dünyanın en çok izlenen ilk 50 YouTube kanalı arasına girmeyi rahatlıklar başarıyor. YouTube kanallarındaki rakipleri arasındaysa EMI, BuzzFeed, The Tonight Show ve Taylor Swift gibi isimler var.

YouTube kanalları bilindiği üzere ciddi bir gelir kapısı niteliği taşıyor. netd müzik ise Türkçe içerik açısından YouTube'un değerli kaynaklarından ve pek çok Türkçe klip resmi olarak sadece netd müzik kanalı altında yayınlanmakta.

Yorumlar (7)
 1. Gayet normal birsey degil mi? Muzigi orjinal olarak paylasiyorlar. Baskalarina paylasmalarina izin vermiyor telif hakki dolayisiyla tek el oluyor. Onceleri diretiyorlardi sanatcilar album alin parali dinleyin diye baktilar youtube ile bas edemediler kendileri koymaya basladi

 2. Webrazzici Webrazzici

  "Dünyanın en çok izlenen YouTube kanalı" yanlış bir cümle.

  Doğrusu "YouTube'un en çok izlenen kanalı" dır.

 3. Hacker Hacker

  Gerçekten inanıyormusunuz? İrem gibi daha soyadını bilmediğim bir kadının kalkıpta 140 milyondan fazla izlenme almasına gerçekten ama gerçekten inanıyormusunuz? Dünya çapındaki sanatçılar bile bu rakamlara zor ulaşıyorlar. Bu ülkedekiler nasıl oluyorda bu rakamlara bir kaç ayda ulaşabiliyorlar hiç sorgulamadınız mı? Cevap çok basit, ücretli botlar kiralayıp sayfayı yenileterek bir saatte 10 binden fazla izlenme alabiliyorlar.Bir bilgisayarda 10 tane bot açık olsa saatte 100 bin izlenme ediyor. 24 saatte ise 2.400 milyon izlenmeye ulaşıyor. Aylık olarak ise 60 milyon izlenmeyi geçiyor. Botları bende kullandım nasıl çalıştığını iyi biliyorum. Yani o izlenmelerin nerdeyse tamamı sahte!

  1. Dostum saçmalıyosun youtube ile hiç uğraşmadığın belli. İstediğin kadar bot kirala youtube mal mı zannediyosun. Bu tarz izlenimlerin sayımı yapılmıyor. 2 Yıldır yuotube üzerinden para kazanıyorum çeşi,tli şeyler denedim, spam biel yaptım bu şarkılara ve inanılmaz izlenmeler geliyor boş olduğu halde şarkı olmadığı halde biraz araştır öğren sonra yok bot kiralıyolar felan saçmalık bunlar youtube !u bu kadar küçümseme.

  2. Senin bu mantıkla ben işi gücü bırakır youtube dan hergün bot basıp para kazanırdım.

 4. Tolga Tolga

  ben oyun için yama indirirken pc me virüs geldi sanırım ne zaman internete girsem youtube girip arka planda netd müzik açılıyor tabi sadece bu değil bir sürü yabancı vs açılıyor, yani 27 yaşındayım pc den manyak anlarım ilk defa böyle oldu

  bu kadar izleyen yok bot var sanırım olan kotamıza oluyor onlar para götürüyor

 5. Net D için ödedikleri telif rakamlarını görünce, insanın bu habere inanası gelmiyor. Çünkü o rakamlara göre Net D yi çoktan kapatması lazım ülkemizin önde gelen yapımcısının...