uLouder: Çevrenizdeki kişilere sesinizi duyuran dijital megafon
Mobil

uLouder: Çevrenizdeki kişilere sesinizi duyuran dijital megafon

Konum tabanlı uygulamalar arasına 1 ay önce giriş yapan uLouder, çevrenizdeki kişilerle yeni bir iletişim kanalı açıyor. Dijital bir megafon görevi üstlenen uygulama (Android, iPhone), yakınınızdaki kişilere sesinizi duyurmanızı sağlıyor. Demirhan Erim ve Can Poyrazoğlu tarafından kurulan ve 5 kişilik bir ekiple yoluna devam eden uLouder, Facebook'un Parse SDK'larını kullanıyor. Yakın çevrenizde uLouder uygulamasını kullanan herhangi bir kişiye mesajınızı anlık bildirim olarak iletiyor ve kan ihtiyacı, kayıp eşya veya sinemaya arkadaş bulmak gibi farklı ihtiyaçlara çözüm buluyor.

Facebook profilinizle giriş yapabildiğiniz uygulamada paylaşılan mesajlar uygulama içindeki akışta görülebiliyor. Kullanıcılar önemli gördükleri paylaşımları oylayarak yukarıya taşıyabiliyor. Paylaşımları oylanan kullanıcıların profili de değer kazanıyor

mobil uygulama ulouder

Etkinlikler için koordinator görevi üstlenmek istiyor

Şu anda 30 bin kullanıcısı olduğunu öğrendiğimiz uLouder'da 25 bin üzerinde paylaşım yapılmış. Girişimciler, uLouder'ı yalnızca bir sosyal mecra değil ihtiyaçlara yanıt veren bir araç olarak konumlandırmak istiyor. Zaman içinde konferans/festival gibi organizasyonlarda etkili bir araç olmak kullanılmayı, hedeflenebilir anlık bildirim gönderimi ve veri analizi üzerinden de gelir elde etmeyi planlıyor.

uLouder'ın bu hedeflerine uygun bir işlevsellik sunduğunu söylemek mümkün. Ancak şu anda uygulama içinde kişisel paylaşımlara ve sosyalleşmeye önem veren bir kitlenin varlığı göze çarpıyor ve bunu değiştirmenin kolay olmadığı malum.

ulouder uygulama mobil

Wallit'i hatırlatan uLouder'ın küresel pazara dönük çıkış yapması da güzel ancak arayüz ve kullanıcı deneyimi açısından daha fazlasını ortaya koyması gerektiğini de söylemek lazım. uLouder'ı Google Play veya App Store'dan indirip siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Yaklaşık 2 ay önce bir restoranda görmüştüm broşürlerini , garson patronun oğlu yaptı demişti.

  Bir uygulama ile tanıştığınız yer ilişkinizin seviyesinide belirliyor ben buna inanıyorum.

  O bakımdan broşür çok kaliteli ve net olmasına rağmen zorlama gelmişti.

  Yinede indirip inceledim ama bu dünya fırat beyinde dediği gibi çok daha profosyonel deneyimlerin dünyası.

  dili ing. başlattılar sonra olmadı türkçeye döndüler falan filan , ben hep pozitifim lakin yolları çok ama çok uzun , ısrar eder 4-5 yıllarını buna adarlarsa biryere belki gelir ,dindirilen bir acı görmüyorum , uygulamanın kullanım tetiği çok zayıf , buda kullanım frekansını azaltacaktır, yani sık sık insanın elinin gideceği bir ihtiyacı gidermiyor. en nihayetinde facedeki gruplara bir post yazmak , buradaki fikri %100 olmasa bile %90 gerçekliyor.yada birkaç tweet , tanımadığım birinden kan vermesini üstelik bu uygulama ile istemek zaten zorlamanın dibi.

  Sonuç itibari ile 1 yıl sonra bu uygulama bence aramızda olmayacak.

  Ağır oldu biraz ama maalesef düşüncem budur.

  Bunun yerine facebook içine bir uygulama yazılsa idi aynı fikri gerçekleyen , hem daha hızlı yayılır hemde onlarca problemi bir anda çözer daha çabuk global olurlardı, ben olsam illaki yapacak olsam face içinde bir uygulama ile bu fikri hayata geçirirdim.

 2. Beğendim ve yükledim, bir sorum olacak; profil fotoğrafı değiştiriliyor mu prog içinde?

 3. Ozzy sanıyoruz ki uygulamaya karşı kin tutmuş birisin, uygulamayı iki ay önce indirdiğini söylüyorsun fakat uygulama çok daha uzun bir süredir Türkçe dil seçeneğine sahip. Sen de biliyorsun ki uygulamada kullanıcı sayısı arttıkça daha kullanışlı olacak ve elbet bir gün çevrendeki insanlara sesini duyurmak isteyeceksin belki de bu bir kan ihtiyacı olacak ama tabi ki kimliğini gizlemekten çekinmiyorsan bu uygulama bir gün hayatını kurtarabilir.

 4. Kenan_Us Kenan_Us

  İlk çıktığı günden 2-3 ay sonra kızımın gelip telefonuma yüklemesiyle, "baba hadi bir deneyelim, alan seçip post atalım bakalım birbirimize gelecek mi hemen bildirim, lütfen lütfen lütfen . . ." demesiyle tanıştığım, ardından köpeğimizin kaybolması ve uLouder'a yazarak umudumuzun doğması.... Valla keşke herkeste yüklü olsa dedirten bir uygulama . . . Farklı mecralar gerekliydi, Türklerden böyle bir uygulama çıkması da beni ayrıca heyecanlandırıyor, başarılar diliyoruz uLouder, umarım adımızı duyurursun tüm dünyaya. Webrazzi gibi bir siteye çıkmak da kolay değil şaşırttın beni uLouder, devam . . .

 5. Ben de bir kullanıcıyım fakat 2 ay önce uygulama Türkçeydi zaten? Tabi ki geliştirmeleri gerekiyor, bu şekilde bırakırlarsa emeklerine yazık ve açıkcası başarısı ancak bizi şaşırtır. Zarar vermeye çalışanlara aldırmadan devam etmeliler, yolunuz açık olsun çocuklar.

 6. Maviş Maviş

  Bir Türk gruptan böyle bi uygulama çıkması bence çok hoş. Ayrıca uygulama bence baya kullanışlı şahsen hala iphone 4s kullanan biri olarak şarj aleti dilenmişliğim var. Ulouder çevreye ulaşmak konusunda başarılı ve potansiyeli yüksek bir uygulama.

 7. Hakan Hakan

  Böyle bir UI ile biryerlere varmayı ummak bile güzel :)

  Geliştirmeleri gereken çok şey var, uygulama şuan ancak beta sürümünde olmalıydı.

 8. Murat Sanlıdilek Murat Sanlıdilek

  Fikir olarak çok güzel olsa da büyük eksiklikleri var şuanda. Uygulamayı indirdim ama bana hiç bir fayda sağlamayınca sildim. Bunda şuanda kayıtlı kullanıcıların da büyük payı var. Yazının son cümlesi, kullanıcı deneyimi ve ara yüz açısından daha çok yolu var gerçekten. İleri ki versiyonlarda bunların da çözüleceğini düşünüyorum. Umarım ileride çok daha başarılı noktalara gelir ve yeniden telefonuma indiririm. Başarılar uLouder.

 9. Kreatif Kreatif

  iletişimi bir tık kolaylaştıran efsane yazılım. Aferin cocuklar