uLouder: Çevrenizdeki kişilere sesinizi duyuran dijital megafon

uLouder: Çevrenizdeki kişilere sesinizi duyuran dijital megafon

Konum tabanlı uygulamalar arasına 1 ay önce giriş yapan uLouder, çevrenizdeki kişilerle yeni bir iletişim kanalı açıyor. Dijital bir megafon görevi üstlenen uygulama (Android, iPhone), yakınınızdaki kişilere sesinizi duyurmanızı sağlıyor. Demirhan Erim ve Can Poyrazoğlu tarafından kurulan ve 5 kişilik bir ekiple yoluna devam eden uLouder, Facebook'un Parse SDK'larını kullanıyor. Yakın çevrenizde uLouder uygulamasını kullanan herhangi bir kişiye mesajınızı anlık bildirim olarak iletiyor ve kan ihtiyacı, kayıp eşya veya sinemaya arkadaş bulmak gibi farklı ihtiyaçlara çözüm buluyor.

Facebook profilinizle giriş yapabildiğiniz uygulamada paylaşılan mesajlar uygulama içindeki akışta görülebiliyor. Kullanıcılar önemli gördükleri paylaşımları oylayarak yukarıya taşıyabiliyor. Paylaşımları oylanan kullanıcıların profili de değer kazanıyor

mobil uygulama ulouder

Etkinlikler için koordinator görevi üstlenmek istiyor

Şu anda 30 bin kullanıcısı olduğunu öğrendiğimiz uLouder'da 25 bin üzerinde paylaşım yapılmış. Girişimciler, uLouder'ı yalnızca bir sosyal mecra değil ihtiyaçlara yanıt veren bir araç olarak konumlandırmak istiyor. Zaman içinde konferans/festival gibi organizasyonlarda etkili bir araç olmak kullanılmayı, hedeflenebilir anlık bildirim gönderimi ve veri analizi üzerinden de gelir elde etmeyi planlıyor.

uLouder'ın bu hedeflerine uygun bir işlevsellik sunduğunu söylemek mümkün. Ancak şu anda uygulama içinde kişisel paylaşımlara ve sosyalleşmeye önem veren bir kitlenin varlığı göze çarpıyor ve bunu değiştirmenin kolay olmadığı malum.

ulouder uygulama mobil

Wallit'i hatırlatan uLouder'ın küresel pazara dönük çıkış yapması da güzel ancak arayüz ve kullanıcı deneyimi açısından daha fazlasını ortaya koyması gerektiğini de söylemek lazım. uLouder'ı Google Play veya App Store'dan indirip siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.