Otelz.com'a yabancı yatırımcılardan 10 milyon dolar değerlemeli yatırım geldi

Otelz.com'a yabancı yatırımcılardan 10 milyon dolar değerlemeli yatırım geldi

İnternetten otel rezervasyonu işine farklı bir yorum getirmek isteyen Otelz.com'a iki yabancı fondan yatırım geldi. 2014 yılı başında sosyal turizme yöneleceğini paylaştığımız girişim bu yatırımla Türkiye dışında da büyüyecek.

2013 yılında faaliyetlerine başlayan Otelz.com, turizm sektöründe tecrübeli ortaklar tarafından kurulduktan 1 yıl sonra Orkun Tekin'den yatırım almış ve girişimin dijital dünyadaki büyümesi hızlanmaya başlamıştı.

Aldığımız bilgilere göre Otelz.com bir yıl içinde yüzde 170 büyüme göstermiş ve bu büyümeden memnun olan Howzat Partners ile Malezya’lı yatırım fonu Elixir Capital Otelz.com'a yapılan yeni yatırıma öncülük etmiş.

Otelz Otel Rezervasyonu

Mevcut yatırımcılardan Orkun Tekin'in yanısıra Mustafa Mert Işık, Genco Alp, Burak Gözalan, Orkun Samioğlu, Vedat Özşahin ve Arshad Ahmed de yatırıma katılan diğer isimler olmuş.

Yatırım tutarı hakkında bir açıklama yapılmasa da Otelz'in 10 milyon dolar üzerinden değerlendiğini ve yatırımın teknolojik inovasyon, pazarlama, çoklu dil desteği ve coğrafi genişleme projelerinde kullanacağı öğrendik.

2016 hedefi en az 100 bin rezervasyon

Otelz.com Genel Müdürü Tuna Yılmaztürk, sektörde güçlü yabancı şirketlerle rekabette önemli bir mücadele verdiklerini hatırlatarak, Türk turizminin internet ortamında gelişmesi ve dünya standartlarının üzerine çıkması için çaba sarfettiklerini söylüyor.

Rekabet yoğun bir sektörde sürekli gelişen teknolojileriyle fark yaratmak amacında olduklarını belirten Yılmaztürk, 2015 yılında en az yüzde 200 büyüme hedeflediklerini, 2016 yılı hedeflerinin en az 100 bin rezervasyon olduğunu ve  Otelz'yi bir kabuk değişim girişimi olarak gördüklerini de ekliyor.

Bünyesinde 4000’e yakın kontratlı konaklama tesisi bulunduran Otelz.com, ön ödemesiz otel rezervasyon platformu olma özelliğiyle öne çıktığını belirtelim. Bu sistemde Otelz.com tüketicilerden para tahsilatı yapmıyor, otel rezervasyonunu Otelz.com üzerinden gerçekleştiren kullanıcılar, ödemesini doğrudan yer ayırttığı otele yapıyor.

Son olarak, Howzat Partners'in otel karşılaştırma sitesi Trivago.com'nun dünyanın en büyük seyahat portallarından biri olan Expedia'ya satışında önemli rol oynamasından ve Elixir Capital'in daha önce Annelutfen.com'a 4 milyon dolar yatırım yaptığından bahsetmekte fayda var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.