Annelutfen.com'a Elixir Capital liderliğinde 4 milyon dolar yatırım geldi

Annelutfen.com'a Elixir Capital liderliğinde 4 milyon dolar yatırım geldi

annelutfen.com  Elixir Capital2011 yılı sonunda kurulan anne ve bebek odaklı e-ticaret girişimi Annelutfen.com, biraz önce aldığımız bilgiye göre son dönemde e-ticaret alanında gördüğümüz en önemli yatırımlardan birine imza attı. Elixir Capital liderliğinde 4 milyon dolarlık bir yatırım turunu sonlandırdı.

İstanbul merkezli Annelutfen, 2013'e göre cirosal anlamda yüzde 315 büyüme göstermiş ve bu büyüme Elixir Capital'in ECM Straits Fonu üzerinden 4 milyon dolarlık yatırım kararının önünü açmış.

Hemen hatırlatalım bu Annelütfen'in ilk yatırım turu değil. 2012'deki ikinci yatırım turunda önemli isimleri yatırımcı listesine eklemeyi başarmıştı.

annelutfen.com elixir capital yatirimBebek ve anne ürünleri dikeyindeki girişimin kurucusu Roys Güreli'den aldığımız bilgiye göre aradan geçen sürede Annelütfen hem hizmet kalitesi hem de altyapı anlamında yatırımcıları ikna edecek gelişmelere imza atmış. Türkiye ve Ortadoğu pazarında her yıl 7 milyon bebeğin doğduğunu söyleyen Roys Güreli, ebeveynlerin internet kullanımının artmasıyla pazar hacminin de genişlediğinin altını çiziyor.

Küresel e-ticarette değişim-yoğun pazarlarda büyümenin hızlandırılması hedefleyen Elixir Capital Genel Müdürü Arshad Ahmed ise Annelutfen'i Asya genelindeki çoklu pazar e-ticaret platformu için bir temel taşı olarak görüyor.

Kadınların güçlenmesini hedeflemek gibi bir vizyonu olan Annelütfen, annelerle çeşitli etkinlinler organize ediyor ve 2013 sonundan bu yana abonelik modeliyle de satış yapıyor.

Annelütfen'in büyümesine dair istatistiklere geçen yıl ortasında yer vermiştik. Umuyoruz bu yatırım 2015'te yerli girişimler için iyi bir başlangıç olur. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.