Orkun Tekin ve Yuşa Ünay'dan yatırım alan otelz.com sosyal turizme yöneliyor

Orkun Tekin ve Yuşa Ünay'dan yatırım alan otelz.com sosyal turizme yöneliyor

otelz-logoTurizm sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahip kişilerin bir araya gelmesiyle kurulan otelz, Türkiye'nin rezervasyon odaklı otel arama motoru alanında lider olma hedefiyle Kasım ayının son haftası aktif olarak pazarda yerini aldı.

Rezervasyon odaklı otel arama motoru iş modelini Türkiye'deki kullanıcılara sunan otelz kısa süre içinde yatırım da almış bulunuyor. Orkun Tekin'den aldığımız bilgiye göre kendisi ve Radyoevi'nin sahibi Yuşa Ünay projenin yüzde 45'ine eş-yatırım yaptılar. Tekin, eticaret alanındaki bu ilk yatırımlarının kararını alırken, servisin iş modelinin ve yerel hassasiyetlere göre kurgulanmış altyapının etkili olduğunu söyledi.

Yıllarca çeşitli elektronik ticaret platformları ile gerek işbirliği gerekse danışmanlık boyutunda çalıştıklarını aktaran Orkun Tekin, artık bu deneyimi kendi yatırımlarında kullanmak istediği için bu yatırıma imza attığını ve böyle bir projenin başarıya ulaşması için çok doğru bir zamanda olduklarını belirtti.

Screen Shot 2014-01-09 at 11.56.55

Şirketin verdiği bilgiye göre resmen Kasım ayının son haftası yayına başlayan otelz.com'da yılbaşından hemen önce 100 bin  TL ciroya ulaşılmış durumda. Siteyi günde 5 binden fazla kullanıcının ziyaret ettiğini aktaran şirket,  en çok Antalya bölgesi otellerin arandığını, bununla birlikte şu an otelz.com üzerinden 2 binden fazla otele rezervasyon yapılabilindiğini bildirdi. Orkun Tekin, 2014 sonu için 5 bin otel gibi çok çalışma gerektirecek bir hedef belirlediklerini aktardı.

Dijital pazarlama tecrübesini, özellikle kendi deneyimlerini kullanacağı ve özel reklam uygulamaları ve sosyal turizm gibi kullanımlara yoğunlaşacakları bilgisini paylaşan Orkun Tekin, bunun yanı sıra branding odaklı çalışmalarının da düzenli olacağını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.