Tapu.com açıldı, internetten açık artırma usulü emlak satışı yapacak
Yatırım

Tapu.com açıldı, internetten açık artırma usulü emlak satışı yapacak

Mart ayında EarlyBird Venture Capital ve Hasan Aslanoba yatırımlarıyla adını duyurduğumuz Tapu.com nihayet yayına girdi. Gayrimenkul alanında faaliyet gösterdiği malum olan girişim, 'satıcılarla beraber alıcıların da sesini duyuracağı bir pazar yeri' olacak.

Şeffaf açık artırma usulü emlak satışı

Tapu.com'da adından da anlaşılacağı üzere ticari, konut ve arsa tapuları satışa sunuluyor. Satıcıların bilgilerini doğruladıktan sonra bir açık artırma başlatan Tapu.com, alıcıların diğer teklifleri görebildiği şeffaf bir sistem kullanıyor. Satış bedeli direkt olarak alıcıdan satıcıya geçerken Tapu.com sadece bir açık artırmaya katılım bedeli alıyor ve işlem sonunda kazanamayan katılımcılara bu ücreti iade ediyor.

Tapu-com Tapu Emlak Acik Artirma

Ücretsiz üye olunabilen Tapu.com'da 'Tapu Takip' ve 'Tapu Alarmı' gibi seçeneklerle talip olunan veya aranan tapulara erişim kolaylaştırılıyor. Şu anda 21 tane emlak ilanının yayında olduğu sitede fiyata, krediye uygunluğuna ve tapu tipine göre arama yapmak mümkün. Ayrıca sahibinden veya inşaat firmasından verilen ilanları da filtreleyebiliyorsunuz.

Tapu.com'da Earlybird Venture Capital'in 'Digital East' fonuyla yatırım gerçekleştirdiği ve bu fonda Dünya Bankası’nın yatırım ayağı International Finance Corporation (IFC), Avrupa’nın en büyük kurumsal yatırımcılarından Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası (EBRD) ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) kaynaklarının yer aldığı belirtiliyor.

Tapu com tapu emlak ilani

Hasan Aslanoba'nın yanısıra Can Yücaoğlu, Seha İşmen Özgür ve Banu Küçükel'in de bireysel yatırımlar yaptığı Tapu.com'un kurucu kadrosunda ise Emre Erşahin, Ali Sözkesen, Kemal Ayaşlıoğlu, Serkan Çamurcuoğlu ve Bartu Baran yer alıyor.

2014'te İstanbul'da 225 bin konut satıldı

TÜİK verileri 2014 yılında sadece İstanbul’da 102 bini sıfır olmak üzere 225 binden fzla konut satıldığını gösteriyor. İstanbul'da yüzde 45 olan yeni konut satış oranı, Bayburt'da yüzde 85'e kadar çıkıyor. Yani hem genel kanı hem de veriler ortada büyük bir pazar olduğunu gösteriyor.

Elbette bu veriler Tapu.com'un ilgi göreceğini garantilemiyor ancak Türkiye'deki büyük gayrimenkul pastasından internet girişimcilerinin de pay almasını umduğumuzu da eklemeden geçmeyelim.

Emre Erşahin'in yer aldığı tanıtım videosuna da göz attıktan sonra yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (16)
 1. Girdim baktım , toplamda 21 adet ilan var. 20 adet konut ve 1 adet ticari birim. Allah kolaylık versin.yolları açık olsun lakin işleri çok zor. 21 ilandan milyon tane ilana kaç günde veya ayda veya yılda ulaşırlar kim bilir , zor bir alan.yerlerinde olmak istemezdim.

 2. farklılaşır ve kafadaki soru işaretlerini giderebilirse önü açık girişimlerden biri olacağı kanaatindeyim. başarılar..

 3. Semih Tekten Semih Tekten

  Emlak sektöründe teknolojik yeni girişimleri ve iş modellerini görmek sevindirici. Sadece ilan listeleme girişimleriyle piyasayı doyuramayacak kadar çok ihtiyaç ve problem var. Tapu.com ve ekibini yeni girişimleri vesilesiyle tebrik ediyorum.

  Muhakkak düşülmüştür ancak merak ediyorum: emlak alma ve satma bizim halkımız için çok duygusal bir süreç, ticaretini yapmıyorsanız çok az mülk alıp satarsınız ve mülkünüzle duygusal bir bağ kurarsınız. Bu süreci tamamen dijitale kaydırma noktasında alıcı tarafında bir çekince olabilir mi? Mülkü çok beğenip, ihale ücretini ödemem gerekiyor, iade edilse bile alıcı için bir bariyer.

  Emlakçılar üye olup kendi ilanlarını açık artırmaya sunabilir mi veya müşterileri için artırmaya katılabilir mi?

  Ekipten cevap bekliyorum :)

  İyi çalışmalar.

  1. Projeyi inceledim ancak projede teknolojik bir yon goremedim. Proje tutar ya da tutmaz ama teknoloji odakli, teknik bir proje degil.

   1. Kullanıcılar teknik bilgi çok sevmezler ama siz galiba ucan bir uçak zannettiniz projeyi. İnsert update delete islemleri yeter vu proje için. Projeye çamur atmak için millet ağzı açık bekliyor. Turkiyede girişimciye destek değil köstek olmayı seviyorlar.

 4. Yılmaz Yılmaz

  Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

 5. Mustafa06 Mustafa06

  hayırlı olsun

  umarım fahiş fiyatlar normal değerine ulaşır

 6. Mustafa06 Mustafa06

  sitenizde çok az ilan var

  siz belli bir ilan sayısına ulaşana kadar sahibinden ve diğer siteler gerekli altyapıyı hazırlarlar

  çok ciddi reklam vermeniz lazım

 7. Atılay Atılay

  Farklı bir fikirle emlak işine girmişler. Doğru zamanlama ve iyi ekiple başarılı olacaklarını düşünüyorum.

 8. Ibrahim Ibrahim

  bencede çok güzel bir proje uzun süredir satılmayan kelepir evimi buraya koyacağım bakalım inşaallah satılır

  1. Tapu.com Tapu.com

   İbrahim Bey, evinizin bilgilerini bu link yoluyla bize ulaştırabilirsiniz: https://www.tapu.com/emlak-satmak-istiyorum

   Umarız en kısa zamanda satmanıza yardımcı olabiliriz.

 9. Şunu merak ediyorum, biz millet olarak teması severiz ve emlak işi bizde psikolojik bir savaştır, çetin pazarlıklar olsun, nabız ölçme olsun, kimmiş bir tanıyalım, araya tanıdık sokalım, süreçte ara ara yoklayalım gibi .. Mesela Ağaoğlunun tüm proje liste fiyatları belli, acaba mail üzerinden yada sadece telefondan satış tamamlanmış mı?

  Proje sahipleri sorularımızı cevaplarlarsa sevinirim ..

  Başarılar

 10. Arda Mercan Arda Mercan

  Hasan Aslanoba şuanda hiçbir artısı olmayan bu projeye nasıl ikna olmuş? Proje aşamasında olmuş desem ulaştırmak istediğim bir projem olmuştu telefonda daha incelemeden ekibi tarafından red yanıtı verildi.Keşke tanışma fırsatını yakalasam.Ne Gold yatırımlar olur.

 11. Rafet Aydın Rafet Aydın

  açık artırma ile daire satışı konusunda bilgi alabilirmiyim bir dairem var satmayı düşünüyotum.

 12. sahibinden veya projeden satılık daire almak istiyorsanız satilikdaire.com

 13. tapu.com, iş yapmak için güven vermeli önce. Bunun içinde iş verdiği third partners ücretlerini ödemeli. Aksi halde kendi sektöründe kötü bir ismi olacaktır. Kendi sektörüne değer vermeyen bir yapı, bu sistem içinde ayakta kalmayı beklememeliiiii