Casio akıllı saat modeliyle rekabete dahil oluyor

Casio akıllı saat modeliyle rekabete dahil oluyor

Saat üreticileri arasında efsaneler listesinde yerini çoktan alan Casio yaptığı açıklamayla akıllı saat pazarına giriş yaparak ve rekabete dahil oluyor. Üstelik şirketin başkanı Kazuhiro Kashio'nun aktardığı bilgilere göre şirket akıllı saat konusunda uzun sayılabilecek bir zamandır çalışmalar yapıyor.

İlk dijital saatini 40 yıl önce piyasaya süren şirket Kazuhiro Kashio'nun verdiği bilgilere göre 4 yıldır kendi akıllı saat projesi üzerinde çalışıyor. Bu süre içerisinde birçok prototip hazırlandığını belirten Kashio, bunların arasında telefon özellikleri taşıyan bir akıllı saatin de olduğunu ayrıca belirtmiş ancak bu prototiplerin tamamına yanı reddedilmiş. Kashio, piyasaya sürecekleri akıllı saatle ilgili detaylı bilgi vermese de anlaşıldığı kadarıyla şirket akıllı saat prototipini büyük ölçüde tamamlamış ve Mart 2016'da ilk olarak Japonya'da satışa çıkarmayı planlıyor.

Akıllı saatin fiyatının yaklaşık olarak 400 dolar olması bekleniyor. Ancak Casio'nun çıkartacağı ilk model ile çok büyük bir başarı beklemediği bizzat Kazuhiro Kashio tarafından açıklanmış. Şirket akıllı saat pazarına ve yeni dinamiklere uzun vadeli olarak entegre olarak başarıyı yakalamak istiyor. Son yıllarda retro modellerini piyasaya çıkaran Casio'nun bu alanda kendine has sıkı bir fan kitlesi bulunuyor, buna karşı şirketin Apple Watch ve Pebble gibi rakiplerle nasıl baş edeceğini göreceğiz.

Görsel Kaynak: Christian Bertrand / Shutterstock.com

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.