Obilet.com’a Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital’dan yatırım
Arama
E-Ticaret

Obilet.com’a Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital’dan yatırım

Obilet.com otobus bileti logoDijital dönüşüm yaşayan otobüs rezervasyonu işi Türkiye’de yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Obilet.com‘a Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital tarafından önemli bir yatırım yapıldı. Firma, yatırımla birlikte şirketin toplam değerlemesinin “8 haneli” rakamlara ulaştığını açıkladı.

İnternetten otobüs bileti rezervasyonu/satışı yapan Obilet.com’u sizlere 2013 yılında tanıtmış ve bu alandaki direkt olarak odaklanan ilk oyunculardan biri olduğunu paylaşmıştık. Yatırım haberiyle aldığımız bilgiye göre Obilet, geçtiğimiz 1 yılda 1 milyon bilet satışı yapmış ve şu anda 100’den fazla otobüs firmasıyla anlaşmalı olduğunu belirtiyor.

Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital tarafından yatırımın tutarı açıklanmamış ama oBilet’in 8 haneli değerlemelere ulaştığı belirtiliyor. Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan 2012 yılında kurulan şirket, aldığı yatırımı ülke çapında büyümeye, yolculuk öncesi ve sonrasında daha kaliteli hizmet sunmak için kullanacak.

obilet Ali Yilmaz Yigit Gurocak

Web sitesinin yanısıra mobil uygulamaları (Android, iOS) ile hizmet veren Obilet, en çok ihtiyaç duyulan karşılaştırma özelliğini geliştirerek tüm platformlara eklemek istiyor. Aldığımız bilgiye göre Obilet’n mobil uygulamaları 600 binden fazla telefona indirilmiş ve obilet.com aylık 2.5 milyon ziyaretçi çekiyor.

Otobus bileti obilet.com

Yeni ve yükselmekte olan bir kategori

İnternetten otobüs bileti satışının yükselmekte olan bir kategori olduğunu söylemek mümkün. Zira 2014 yılının ikinci yarısında Kanadalı Busbud.com’un 9 milyon dolarlık yatırmını ve Rocket Internet bünyesindeki Clickbus.com’a yapılan 10 milyon dolarlık yatırımı paylaşmıştık.

Hem Busbud hem de Clickbus’ın Türkiye’de hizmet verdiğini düşünürsek Obilet’in aldığı yatırımı zamanında, hatta biraz gecikmiş bir yatırım olarak da yorumlayabiliriz. Obilet’in yerli bir girişim olarak avantajını iyi kullanıp kullanmayacağını ilgiyle izliyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (27)
 1. Mesut Yüce dedi ki:

  1 milyon bilet. Bilet başına ortalama 2 tl komisyon alsalar yıllık 2m tl ciro. 10m tl değerleme (8 basamaklı en küçük sayı 🙂 makul gözüküyor.

  Güzel iş, güzel sayılar, bol şans!

 2. Onur yanmaz dedi ki:

  Helal olsun tebrikler!

 3. hüseyin dedi ki:

  Allah ın Brezilyalısı Amerikalısındansa bizim Türk çocuklar kazansın tabi. Onların da Türkiye’de nasıl gittiğini paylaşsaymışsınız keşke..

 4. Öykü Kızılaslan dedi ki:

  İnsan var oldukça bitmeyecek bir sektör olan ulaşımın online alışveriş ile entegre edilmesi, özellikle online alışverişin hayatımıza bu denli yerleştiği bir dönemde yapılması sonucunda başarı kaçınılmaz olmuş. Yolları açık olsun ne diyelim 🙂

 5. Kevser Lal dedi ki:

  Bayram biletimi nasıl alacağımı düşünürken internette buldum kendilerini. Bu sefer de televizyon karşısında otururken firma ve otobus tipini seçme keyfine eriştirdiler.Başarılarının devamı dilerim ….

  1. volkaN küçüK dedi ki:

   pardon neden bilet için bu kadar düşünüyorsunuz? ev veya cepten internete giremiyor musunuz?

 6. Burak Karakuş dedi ki:

  Çok başarılı bir uygulama, yolculara sunduğu seçenekler açısından üzerine yok. Aldığı bu yatırımla çok daha sağlam adımlarla devam edeceğine eminim.

 7. Gelirbank.com dedi ki:

  Tam zamanında start verilen bir girişimdi ve karşılığını almaya başladılar. Tebrik ediyoruz.

 8. Malatya Haber dedi ki:

  Gerçekten Başarılı Bir Proje Allah Utandırmasın

 9. Dilek dedi ki:

  obilet’in neresi özgün anlayamadım. tamamen biletall altyapısı kullanıyor. onlarca benzer proje mevcut. google’a sorarsanız siz de göreceksiniz.

 10. Osman dedi ki:

  Yine bir abartılı hikayeyle karsı krsıyayız 🙂 1 milyon bilet satmıslar ve 8 haneli rakamlar ha 🙂 belgelerle kanıtlasanız su işi ya

 11. Dilek dedi ki:

  Aynı alanda, aynı hizmeti, aynı alt yapı üzerinden sağlayan govego, neredennereye ve biletsec.com bunlardan sadece bazıları..

 12. A. dedi ki:

  Cok eskiden hatirliyorum bu girisimi.Adamlar bastan beri seoya önem veriyordu. Simdide ekmegini yiyorlar.

 13. Batuhan dedi ki:

  Devamlı kullanıyorum. Uygulamaları da çok kullanışlı. Güzel ve hızlı hizmet sunuyorlar. Karşılığını alabilmeleri sevindirici.

 14. Hamdi Kalkanlar dedi ki:

  Yıllardır en ucuz biletleri bulmak için kullanıyorum, böyle bir ilerleme kaydetmelerine çok sevindim. Umarım her şey diledikleri gibi olur.

 15. Alican Kayaaslan dedi ki:

  Bir üniversite öğrencisi olarak mobil uygulamalarınn müptelasıyım. Bu haberi okuduktan sonraysa “Darısı mezun olunca bizlerin başına” dediğim güzel girişim oldu kendileri.

 16. özgür dedi ki:

  Bayram tatilmin biletlerini temin ettiğim ve çok başarılı bulduğum site. emeği geçenlerin ellerine sağlık.

 17. Murat Özcan dedi ki:

  Kullanmış olduğum bir hizmet. Başarılı olacaklarına inanıyorum. Yeniliklerini bekliyoruz. Başarılar

 18. Hamza KAYA dedi ki:

  Biletall.com’un alt yapısını kullanarak yapılmış bi uygulama sonuçta, komik bi durum

 19. volkaN küçüK dedi ki:

  Eğer 1 milyon bilet satıyorlarsa yatırımı neden alma gereği duymuşlar? Zaten arama motorlarında yeterince iyi sonuç ve reklam veriyorlar. Eee bu kadar yüksek satışta yapabildiklerine göre hisse satıp para ihtiyacının nedeni nedir anlamadım. Açıkcası ne bilet satış sayısına ne de değerleme tutarını inandırı bulmadım. Allah başarılarını daim etsin. Ama artmayın bu kadar heğmiz din kardeşiyiz 🙂

 20. Murat Ö. dedi ki:

  Almış olduğu yatırımlar ile daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Sunmuş oldukları hizmeti bir kaç defa tecrübe etme fırsatım oldu. Gayet hızlı ve sade bir şekilde işlemi sonuçlandırabiliyoruz.

 21. Nadir dedi ki:

  Sistemin alt yapısını Ankara Bilkent Cyberparkta bulunan Bordo Yazılım diye bir firma var onlar yazdılar. Onların ismi hiçbir yerde geçmiyor ve kendileri arkadaşım olduğu için paylaşayım dedim.

 22. Hakkı dedi ki:

  Eniştesinin Pamukkale Turizm’in sahibi olması gerceği birçok seyi kolaylaştırıyor. Nedense haberde hiç bahsedilmemiş.

 23. mustafa06 dedi ki:

  Obilet bir başarı öyküsü olmayı sonuna kadar hak ediyor ve başarılı iş çıkarmışlar.
  Var olan bir iş modelinde sonradan çıkarak yükselebilmek çok önemlidir. Sonuçta herkes aynı tarihlerde doğmuyor vs vs
  Biri yaptı diye diğeri de yapmayacak diye dünyada böyle bir kural yok.

 24. Ömer dedi ki:

  Kendileriyle bir iş görüşmesinde bulunmuştum. Gerçekten dinamik ve genç insanları görmek hoşuma gitmişti. Başarılar obilet

 25. Fatih Kumrulu dedi ki:

  3 yıl önce İstanbul dönüşü koltuk probleminden dolayı yaşadığım gereksiz bir tartışma yüzünden google play sayfalarına bir yorum atmıştım. Bundan dolayı beni arayıp bilgilendirmişlerdi çok memnun kalmıştım. Umarım aynı kaliteyi bozmayıp devam ediyorlardır. Tebrikler.

 26. Burcu dedi ki:

  Tüm platformlardan özenli bir kullanıcı deneyimi ve hizmet kalitesi sunuyorlar, muadillerinden daha iyi olduklarını hissettiriyorlar. Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Bir Yorum Yazın