Aslanoba'nın yeni girişimi Tencere.com yemek dağıtımına başladı
E-Ticaret

Aslanoba'nın yeni girişimi Tencere.com yemek dağıtımına başladı

Nisan ayında Aslanoba Capital‘in ‘Food-tech’ yatırımlarından Tencere.com'u sizlerle paylaşmıştık. Bugün verdiğimiz bir siparişle Tencere.com'un ev yemekleri siparişi göndermeye başladığını ve Mealbox ile aynı dağıtım ağını kullandığını öğrendik.

Tam olarak ne zaman güncellendiğini bilmemekle birlikte, Tencere.com'da şu anda bir yemek menüsü görseli yer alıyor. Görsel üzerindeki bilgilerde görebileceğiniz gibi telefonla ve mobil uygulamalar (Android, iOS) üzerinden sipariş verilebiliyor.

Hem kapıda nakit, kredi kartı veya yemek kartıyla hem de internetten kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor.

Yemeksepeti.com üzerinden de sipariş alıyor

Tencere.com Yemek Siparisi Büyütmek için tıklayın

İşin ilginç tarafı ise Tencere.com'un kendi sipariş hattını ve uygulamalarını yayınlamasına rağmen Yemeksepeti üzerinden de sipariş alıyor olması. Bizim de bugün Yemeksepeti üzerinden verdiğimiz Tencere.com siparişi, aynı vakitlerde verdiğimiz Mealbox siparişiyle beraber geldi ve teslimatı aynı görevli yaptı.

Hatta markalaşma sürecinin de tamamlanmadığı ve yemek paketinde Mealbox markalı kutuların kullanılması dikkat çekiciydi.

Tencere.com ile Mealbox'ın ne kadar iç içe büyüyeceğini bilmiyoruz ama birbirine paralel bir iş olduğu ortada. Hasan Aslanoba'nın, yatırım yaptığı bir girişimin aynısını Aslanoba Capital adına yapıyor olması ise şaşırtıcı ama işin arkasındaki detaylar duruma açıklamaya yardımcı oluyor.

Aslanoba'nın gıda yatırımları

Tencere.com uygulamalarındaki açıklamalara bakıldığında Aslanoba Capital'in Tazedirekt.com için yaptığı Boğazköy Çiftliği'nin adını görmek mümkün. Keza açıklamalarda bahsedilen özenli yemek üretimi de organik ürünlere odaklanan Tazedirekt.com'un ürün gamıyla ilişkili pekala ilişkili. Kısacası Aslanoba, elindeki unu ve şekeri helvaya dönüştürmeye karar vermiş ve Mealbox yatırımını da bu işle birleştirmiş.

Daha önce de paylaştığımız gibi Mealbox’ın kurucuları Aslanoba Capital’den yatırım almış ve ilk girişimleri Onlinemarket'i Aslanoba Capital'e devrederek Mealbox'a odaklanmaya başlamıştıı. Güncel durumda Onlinemarket.com.tr hizmetlerini durdururken, Mealbox'ın büyümeye devam ettiği görülüyor.

Yeni gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Konuyla ilgili yeni haberimizde detayları paylaştık.

Yorumlar (11)
 1. Bu fiyatlara bu yemekleri alanları ayakta alkışlamak lazım.

  1. O zaman baya bir alkışlamanız gerekecek :) adamların kuryesini her gün farklı bir semtte görüyorum.

 2. Aristo-Z Aristo-Z

  Mrb,

  Food-tech?

  Dünyayı takip ediyoruz da ilk defa burada duyuyoruz. Anlaşılan silikon tarlasının önüne geçtik.

  Hayırlı olsun, okudukça anlıyoruz ki aylık % 20 artış hızını yakalayan bir iş olmuş.

  "Onlinemarket.com.tr hizmetlerini durdururken" ifadesiyle de %20 aylık artış olan bir yatırım nasıl oluyor da duruyor anlatılması gerek.

  Başkaları için aynı yumuşak inişli ifadeler kullanılmadığı halde ortağın işi için bu muamele neden? Aksine eleştirmeniz ve şeffaf biçimde izah verilmesi uygun olmaz mı? storerazzi yoğunluğu mu var..

  Bicangels yönetici arkadaşımız, -ki ilk kutu-yemek işini yapan ama destek alamayandır, burada belirtmekte fayda var. Yeri gelmişken bicangels dükkanı mı kapattı? web de dora telekom'a geçiyor?

  syg

 3. Umit Yilmaz Gunes Umit Yilmaz Gunes

  Mealbox varken tekrar neden porsiyon bazli siparis alan bir sistem diye dusunmedim degil. Acikcasi haberi okuyup adinda `tencere` gecen bir urun gorunce yalniz yasayan biri olarak nihayet birkac gunluk yemek siparisimi verebilecegim, eve tencereyle siparis gonderen bir urun diye dusunmustum. Menu bence gercekten guzel. Tekil siparisin yani sira gercekten yalniz yasayanlar veya calisip yemek pisirme isi ile ugrasmak istemeyenler adina kombo veya buyuk ebatli menuler gelistirilse. Kalite bir kere tutturulduktan sonra zaten fiyat/performans gerekli oranda kaldigi muddetce ilerleyecek bir is olacaktir.

  1. Bekarla için hazır yemek işine de girmiş Tazedirekt : http://www.tazedirekt.com/kategori/diger/hazir-yemek

 4. Tencere.com bir başlangıç, İnşallah güzel olur, projeleri tutsun ki ekonomi canlansın.

 5. Bildiğim kadarı ile aynı dağıtım ağını kullanmalarını sağlamak ve sinerji oluşturmak adına Tencere 'yi Mealbox'a vermişler. Bence saçma olmuş.

  hazır olmayan ve mealbox kutularında yapılan gönderim çok amtörce olmuş. Benim merak ettiğim ikisi de aynı yer de mi üretiliyor. Ne farkları olacak ki o zaman?

 6. Bu arada Aslanoba Capital girişim yapamaz personeli yok. Webnak 'dami capital'in o zaman ? alakası yok aslanoba grubunun

 7. Feridun Karaali Feridun Karaali

  Yemek fotoğrafları çok güzel gözüküyor, bakalım tatları da güzel olacak mı? Zira yemek işi her babayiğidin harcı değildir. Malzemeleri, pişirmesi, ustaları, mutfağı, servisi derken büyük bir emek gerektirir. Hepsini teker teker başarmaları gerek... Sipariş verip göreceğiz.

 8. indexteki tasarımı css e cevirememişlermi. bari analytic koysaydınız analiz yapardınız. size bol şans

 9. Çok başarılı bir girişim. Alan adını al koy index bitsin. Analize ve takip etmeye gerek yok. Gelsin siparişler.